ozon.jpg

Začala dezinfekce zlínských trolejbusů a autobusů ozonem

publikováno: 30.3.2020

Zlín - Další opatření pro zlepšení hygienického stavu ve vozidlech MHD v době koronavirové epidemie zavedla Dopravní společnost Zlín – Otrokovice. Kromě každodenní dezinfekce dotykových ploch procházejí interiér vozidel MHD opakovanou ozonizací. 

Dopravní společnost Zlín – Otrokovice operativně pořídila pro svůj úsek údržby vozidel tři přístroje pro dezinfekci uzavřených prostor plynem ozonem (O3). Během víkendu 21.–22. března pracovníci DSZO dezinfikovali ozonem kompletně celý svůj vozový park MHD. Každý další pracovní den prochází ozonizací opět asi pětina trolejbusů a autobusů, takže během jednoho pracovního týdne absolvuje ozonizaci znovu každé vozidlo.

Generátor ozonu je elektrický přístroj, který vyrábí ze vzdušného kyslíku ozon. Během čtyřiceti minut ozon z generátoru naplní celý vnitřek uzavřeného trolejbusu nebo autobusu. Plyn vniká do všech přístupných, ale i nepřístupných míst, skulin i čalounění sedadel a ničí veškeré viry, bakterie, plísně, roztoče, všenky, blechy i vši. Ozon se nechá ve vozidle působit dalších 40 minut. Potom se na otevřeném prostranství otevřou všechny dveře a vozidlo se důkladně vyvětrá.  Po patnácti minutách větrání může vstoupit do vozidla pracovník údržby, aby přenesl ozonový generátor do dalšího vozu. Uvolněný ozon se pomalu rozpadá zpátky na kyslík.

„Jde o další opatření z naší strany, kterým chceme minimalizovat možnosti přenosů koronavirové infekce při cestování vozidly MHD. Uvažujeme však, že bychom mohli tímto procesem v budoucnu – i když jistě s menší četností – ošetřovat vozidla i po odeznění současné epidemie, abychom zvýšili hygienu cestování a nezávadnost prostředí v interiérech trolejbusů a autobusů,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 3370


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)