arch-studie-cafe-park-komenskeho-10.jpg

Začala příprava realizace nové Kavárny ve Zlínském klubu 204

publikováno: 28.4.2021

Zlín – Město Zlín uskutečnilo další kroky vedoucí k vybudování Kavárny ve Zlínském klubu 204. S kavárnou v objektu Klubu 204 se počítalo již v rámci „Revitalizace prostoru parku Komenského“, realizovaného v letech 2013–2014. Z důvodu udržitelnosti projektu se však na její výstavbu čekalo.

„Museli jsme počkat na dobu udržitelnosti původního projektu „Revitalizace prostoru parku Komenského“, při níž nebylo doposud možné kavárnu v prostorách bývalé knihovny vybudovat. Nyní se do její realizace můžeme pustit. Náročné bylo především najít prostory, kam bychom přesunuli divadelní spolek a související aktivity. Myslím, že si Zlíňané v Parku Komenského zaslouží krásnou kavárnu a bistro, které dnes v tomto prostoru chybí. Zároveň chceme realizací kavárny doplnit do parku nedostačující toalety,“ vysvětlil náměstek primátora města Zlína pro majetek a rozvojové plochy Pavel Brada.

Autorem konceptu Revitalizace prostoru parku Komenského, jehož součástí byla i přístavba objektu 204 pro budoucí kavárnu, je architekt Pavel Mudřík. Jeho návrh byl vybrán na základě architektonické soutěže.  Ten v loňském roce zpracoval architektonickou studii, která měla za úkol vytvořit místo, kde se budou lidé setkávatu dobré kávy a jídlo v klidné atmosféře, kultivovaném designu, s jistotou kvalitních služeb a prostředí.

„Aktuálně jsme požádali stavební úřad o vydání stavebního povolení na realizaci kavárny v klubu 204. Nyní budeme řešit detaily interiéru, jejich konstrukční řešení, montážní specifikace a postupy v souladu se zpracovanou dokumentací pro provedení stavby. Bude se jednat o jednu z největších kaváren ve Zlínském kraji o výměře více než 300m2. Bude mít celkem 3 části s rozdílnou atmosférou včetně venkovní terasy. Jsme přesvědčeni, že tato kavárna a bistro bude v rámci centra Zlína unikátní a vhodně doplní a dokončí park Komenského. Předpokládáme vyhlášení výběrového řízení na zhotovitele v průběhu léta letošního roku. Zároveň bych rád vyzval zájemce o provozování kavárny o účast ve výběrovém řízení na provozovatele. Zajímá nás rovněž koncept provozu celé kavárny. Naším hlavním zájmem je, aby nová kavárna a bistro bylo provozováno co nejlépe a podnik poskytoval špičkové služby pro celou veřejnost. Jsem přesvědčený, že po odeznění epidemie a dokončení kavárny se mají Zlíňané na co těšit,doplnil Pavel Brada.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 1549

Další fotografie

Celkový pohled na kavárnu vč. prosklené a venkovní části (autor: PMa Pavel Mudřík architects) Boční pohled (autor: PMa Pavel Mudřík architects) Pohled z kavárny do Parku Komenského (autor: PMa Pavel Mudřík architects) Posezení v prosklené části (autor: PMa Pavel Mudřík architects) Bar s přípravnou (autor: PMa Pavel Mudřík architects) Začala příprava realizace nové Kavárny ve Zlínském klubu 204 (autor: PMa Pavel Mudřík architects)

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '21»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)