Zahrada jako jedlý ekosystém

01. 10. 2014 18:00 - 01. 10. 2014 19:00
vegetariánská restaurace Prašád, areál Svitu
Samari o.s.
577 012 084, samari@samari.cz
www.samari.cz

Přednáší pan Marek Soporský.

Motto: "Nejlepší doba na vysazení stromu byla před dvaceti lety, druhá nejlepší je právě teď." japonské přísloví

V úvodu se stručně seznámíme s permakulturou odkud myšlenka přírodního zahradničení vzešla. V další části si ukážeme základní metody navrhování pozemků. Na Závěr vybereme některé prvky, které se v designu používají, objasníme si jejich funkce a snad stihneme i nějaké praktické rady pro nastávající podzim.

Marek Soporský se věnuje návrhům a realizacím nízkoúdržbových rodinných zahrad a designu pozemků s přihlédnutím
k potravinové soběstačnosti. Ve svých návrzích využívá principů přírodě blízkému hospodaření kde má své místo spolupráce s přírodou stejně jako cit pro místo a potřeby uživatelů, péče o přirozený ráz krajiny a zachování "divoké" přírody. V současné době se věnuje stavbě slaměného domku a půlhektarové zahradě ve Zlíně-Malenovicích, kterou postupně přetváří
v potravinovou zahradu a jedlý les. Jeho posláním je přiblížit lidem dostupnost zdravých potravin a pomoct navazovat jejich spojení s přírodou. (www.zahrady-zlin.cz, www.zdrave-zahrady.cz)

Součástí přednášky je i malé vegetariánské pohoštění.

Pořádá Klub zdraví Samari, jehož činnost je podpořena z Fondu zdraví města Zlína.

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '14»
PÚSČPSN
  
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)