p1010105.jpg

Zástupci odborné i laické veřejnosti připomínkovali dopravní strategii města (SUMF)

publikováno: 10.4.2018

Zlín - SUMF. Tato anglická zkratka (Sustainable Urban Mobility Framework) znamená ve volném překladu udržitelný rámec městské mobility. Tento dokument rozvíjí takzvaný generel dopravy do podoby ucelené strategie. Ta obsahuje výhledové záměry dalšího rozvoje dopravního systému, přičemž v této první fázi je zpracován plán rozvoje infrastruktury veřejné hromadné dopravy a bezmotorové dopravy. Jedná se o plán dopravní obslužnosti pro území měst Zlín a Otrokovice a některých sousedních obcí. Plán pro bezmotorovou dopravu je připraven pro území města Zlína. Zjednodušeně řešeno, města musí mít tento strategický dokument vypracovaný pro účely čerpání finančních prostředků ze zdrojů Evropské unie.

„Vypracovaný dokument SUMF bude po roce 2017 jedním z hlavních kritérií pro čerpání finančních prostředků z Integrovaného regionálního operačního programu a Operačního programu Doprava. Nyní jsme ve fázi zpracovávání a připomínkování tohoto dokumentu,“ uvedl Michal Zlámal, pověřený vedením Odboru koncepce a realizace dopravních staveb. První připomínkování dokumentu se uskutečnilo na pracovním setkání zástupců pracovníků radnice, kraje, dopravního podniku i veřejnosti v prostorách zlínské radnice. Zejména ze strany zástupců společnosti DSZO, s.r.o. byly podány věcné návrhy k doplnění rozsahu zmiňovaného projektu na rozšíření veřejné hromadné dopravy pro další lokality, kde není v současné době zajištěna dopravní obslužnost. Veškeré návrhy, náměty, či připomínky podané na tomto setkání budou projednány a v případě akceptování, budou do tohoto dokumentu doplněny. Proces vyhodnocování připomínek již probíhá. Závěrečnou podobu dokumentu posoudí rady měst Zlín a Otrokovice. V případě Zlína bude o schválení dokumentu také hlasovat zastupitelstvo.

„Pokud by měl kdokoli z laické či odborné veřejnosti zájem se s materiálem SUMF seznámit, je to po předchozí domluvě možné na pracovišti našeho odboru,“ doplnil Michal Zlámal.

 

 

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 1896

Další fotografie

p1010104.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '19»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
  
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)