Foto: Josef Řezníček

Zastupitelé projednali materiál Družstevní bydlení Zlín

publikováno: 18.6.2020

Zlín – Družstevní bydlení Zlín. Dokument shrnující informace o plánované výstavbě družstevních bytů ve Zlíně projednalo Zastupitelstvo města Zlína na svém dnešním zasedání. Jedná se o první verzi informativního materiálu, do které budou postupně zapracovány připomínky a aktualizace. Finální podoba dokumentu – upravená na základě vzájemné diskuse zainteresovaných subjektů – bude následně předložena ke schválení orgány města.

Zastupitelé města se seznámili se základním dokumentem Družstevní bydlení Zlín, který shrnuje důvody a podmínky pro založení bytového družstva v podmínkách statutárního města Zlína. Informuje po stránce věcné, tedy shrnuje například důvody, proč zakládat bytové družstvo, ale také představuje podmínky založení z pohledu právního, ekonomického a procesního. Jde o základní materiál, který bude dle potřeby aktualizován na základě dosavadních zkušeností a především s ohledem na aktuální vývoj socio-ekonomických podmínek. Teprve následně projednají orgány města konkrétní řešení daného kroku celého procesu,“ vysvětlila náměstkyně primátora města Zlína Kateřina Francová.

Statutární město Zlín, jako garant celého projektu družstevního bydlení, chce prostřednictvím vlastního bytového družstva poskytnout mladým lidem výhodné bydlení. Oproti jiným družstvům či jiným formám bydlení bude dostupnější především díky nižší ceně bytu. V současné době město pracuje na dokumentaci pro stavební povolení bytového domu v ulici Slanice, kde bude vystavěno 31 bytů.

Město Zlín se profiluje jako rodinné město, proto cílem záměru Družstevního bydlení Zlín je výstavba bytů pro mladé rodiny či jednotlivce s dětmi se středními příjmy. Statutární město Zlín je pro fungování bytového družstva klíčovým subjektem a současně garantem, že  bude skutečně naplňovat svůj účel. O jeho založení by mělo zastupitelstvo rozhodnout v prosinci nebo v únoru příštího roku.

Dokument Družstevní bydlení Zlín navazuje na informace o družstevním bydlení, které v tomto a předchozím roce projednaly orgány města: Rada města Zlína schválila dne 13. 5. 2019 záměr na zahájení činností souvisejících s přípravou projektu Družstevní bydlení Zlín, na jednání dne 18. 11. 2019 pak vzala na vědomí informace o postupu prací. Zastupitelstvo města Zlína dne 13. 2. 2020 vzalo na vědomí informace o postupu prací na projektu Družstevní bydlení Zlín a pověřilo Kateřinu Francovou, náměstkyni primátora na projektu pokračovat.

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 1124


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '20»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->