Blokové čištění

Ze zlínských ulic zmizí tuny špíny, ubude prachu

publikováno: 21.3.2019

Zlín - Druhý dubnový den ulice Družstevní a Javorová, 10. října pak lokalita Kúty. A mezi tím většina ulic ve Zlíně. Celkem jde o více než160 kilometrů. Tak vypadají v kostce hlavní parametry letošního maratonu s názvem blokové čištění. Jedním z důležitých přínosů velkého úklidu je výrazné snížení prašnosti ve městě.

Blokové čištění, prováděné Technickými službami Zlín, je osvědčenou metodou vedoucí ke zlepšení životního prostředí ve městech. Byť se to nemusí na první pohled zdát, množství odstraněných nečistot a prachu je obrovské. „Z jednoho úseku v podobě průměrné ulice odstraníme kolem šesti tun smetků,“ naznačuje rozsah prací ředitel Technických služeb Zlín Jakub Černoch. Kromě samotných komunikací a chodníků pracovníci městské společnosti uklízí i další plochy, například parkoviště.

Nicméně i přes zjevné přínosy pro zvýšení kvality životního prostředí ve městě provázejí blokové čistění problémy. „Je nutné si uvědomit, že celkový efekt výrazně snižují řidiči, kteří své vozy nechají stát v čištěném úseku. Technika je musí objet. Pod vozem a v jeho okolí zůstávají nečistoty a hlavně prach, který se časem znovu rozfouká i na již očištěné plochy,“ vysvětluje Jakub Černoch. Právě součinnost s řidiči je tak pro maximální efekt nákladné akce klíčový.

Přehled všech úseků, kde se bude čistit, je znám dlouho dopředu. Informace lze nalézt na webu Technických služeb Zlín, kromě toho je týdenní přehled publikován i na jejich facebookovém profilu. Přímo u dotčených úseků je v týdenním předstihu instalováno dopravní značení, upozorňující řidiče na přesný termín blokového čištění. „Chápeme, že to přináší řidičům komplikace, vždy jde ale o omezení jen na několik málo hodin. Čištění je vždy prováděno od 8.00 do 12.00, v některých případech pak od 6.00 do 10.00,“ vysvětluje Jakub Černoch.

Technické služby Zlín jsou plně vlastněny statutárním městem Zlín, zaměstnávají asi 200 pracovníků, kteří mají k dispozici bezmála stovku vozidel a strojů. Starají se především o odpadové hospodářství přes svoz, třídění až po skládkování, letní i zimní údržbu komunikací a chodníků, provoz parkovišť, semaforů a veřejného osvětlení.

 

TZ Technických služeb Zlín

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 481


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '19»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)