Zimní sezona začala, Technické služby Zlín jsou v pohotovosti

publikováno: 25.11.2021

Zlín - S tím, jak se zima pomaličku začíná hlásit o slovo, zůstávají v pozoru také Technické služby Zlín. Stroje jsou již dávno připraveny, stejně tak i pracovníci.

Zimní období trvá v Technických službách Zlín od začátku listopadu do konce března, každoročně se přitom navyšuje počet míst i kilometrů komunikací, chodníků a cyklostezek, které vyžadují péči. Neméně důležitou součástí zimní údržby jsou také parkovací plochy, přechody a točny MHD – všechny tyto plochy vyžadují nejen dostatečný počet strojů a personálu, ale také posypových materiálů, zejména pak soli.

„Operační plán zimní údržby, který schvaluje Rada města Zlína, klade důraz zejména na bezpečnost provozu na městských komunikacích. Prioritou je tak udržení sjízdnosti tras MHD, příjezdové trasy složek integrovaného záchranného systému nebo třeba přístupy ke školám,“ zdůraznil radní Pavel Simkovič. A jak uvedl, rozsah zimní údržby a také lhůty pro úklid komunikací je plně digitalizován.

Oproti minulému roku se letos Technické služby Zlín starají o dalších 146 metrů místních komunikací a o dalších téměř 3,18 km chodníků a cyklostezek. Letos také byla významně navýšena plocha parkovišť, a to z původních 25 065 m2 na 26 893 m2 (rozdíl 1 828 m2). O všechny tyto úseky se starají sypače dvou velikostí, sněhové frézy a traktory, které budou využívány dle aktuální situace.

Úseky komunikací s maximální prioritou bývají udržovány do čtyř hodin, u zbylých míst dochází k úpravě dle časových a personálních možností (II. pořadí do 12 hodin, III. pořadí do 48 hodin).

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 698


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)