img-3446.jpg

Zlín chce spolu s dalšími evropskými městy lákat mezinárodní talenty

publikováno: 9.4.2019

Zlín - Zástupci měst a univerzit z holandského Groningenu, německého Magdeburgu, belgické Lovaně, maďarského Debrecínu, italské Parmy a polského Bílsko – Bělá, poznávali a objevovali v těchto dnech město Zlín a Univerzitu Tomáše Bati. Díky přizvání partnerského města Groningen obdržel Zlín možnost, zapojit se do mezinárodního projektu Welcoming International Talent neboli „přijímání mezinárodních talentů“. Zástupce těchto evropských měst a univerzit také přijali na zlínské radnici primátor Jiří Korec a jeho náměstkyně pro oblast školství Kateřina Francová.

„Jsme skutečně rádi, že se můžeme díky našemu partnerskému městu k tomuto projektu připojit. Pro město Zlín je to velká šance jak se v Evropě zviditelnit a přilákat zahraniční studenty, odborníky z různých oborů, ale třeba i investory,“ uvedl primátor Zlína Jiří Korec.

Partnerská města v rámci projektu sdílejí společné problémy a výzvy v oblasti služeb pro mezinárodní občany, bydlení, poskytování informací, integraci, ekonomickou účast a rostoucí používání angličtiny pro všechny uživatele města.

„Cílem projektu je co nejvíce usnadnit mezinárodním talentům zabydlení a případné usazení se a život v daném městě. Projekt je určen pro středně velká města, která disponují možnostmi vyššího a vysokoškolského studia na svém území,“vysvětlila smysl projektu Kamila Gamalová, koordinátorka pro město Zlín.Tato města společně připraví postup, který má za cíl přilákat mezinárodní talenty a který tyto talenty udrží v daném městě spokojené a co nejdéle ekonomicky aktivní. Vedoucím městem projektu je zlínské partnerské město Groningen.

Mezinárodní talentovaní lidé jsou v globalizované ekonomice velmi důležití. Středně velká města musí o tyto talenty soupeřit s hlavními evropskými městy. Města jako Zlín mohou zvýšit svou atraktivitu vytvořením prostředí, v němž se mezinárodní občané budou snadněji cítit jako doma. V tom vidím přínos projektu,“ doplnila náměstkyně primátora Kateřina Francová.

 

K tématu naleznete i videoreportáž: https://www.youtube.com/watch?v=QxQoWMuP0g0

 

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 1141

Další fotografie

zástupci evropských měst a univerzit.jpg img-3438.jpg img-3443.jpg img-3445.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '20»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)