Zlín - Křižovatka Antonínova - tř. T. Bati (I/49) - areál Svitu

Cíle projektu

Globální cíl projektu: zvýšení atraktivity areálu SVIT
Hlavní cíl projektu: zlepšení dopravního napojení areálu SVIT
Specifický cíl: vybudování průsečné křižovatky v blízkosti zlínské polikliniky se silnicí č. I/49, řízené světelným signalizacím zařízením, která zajistí ze severu napojení ul. J.A.Bati a z jihu ul. Antonínovy

Cílové skupiny

Popis projektu

Projekt představuje vybudování nové průsečné křižovatky se silnicí č. I/49 (tř. T. Bati) v blízkosti zlínské polikliniky, řízené světelnou signalizací. Ze severu bude napojen areál SVITu na ulici J. A. Bati, z jižní strany budou na křižovatku napojeny parkovací plochy u přilehlých kancelářských objektů na ulici Antonínova. Tř. T. Bati bude rozšířena o dva samostatné jízdní pruhy pro levé a pravé odbočení. Pro zajištění bezpečnosti chodců budou vybudovány dělící ostrůvky. Součástí stavby jsou také dva nové zastávkové pruhy pro vozidla MHD s bezbariérově řešenými nástupními hranami pro usnadnění nástupu do vozidel. V souvislosti se stavbou je nutné provést řadu přeložek technických sítí, posun chodníků a úpravy přilehlých ploch.

Investorsky je projekt rozdělen na dvě části.

1. část představují práce, které bezprostředně souvisí se silnicí I/49 (tř. T. Bati) – jedná se o rozšíření silnice, vybudování dělících ostrůvků, světelného signalizačního zařízení, pruhu pro zastavení vozidel MHD, apod. Investorem této části je Ředitelství silnic a dálnic ČR.
2. část představuje samotné napojení místních komunikací, výstavbu 2 bezbariérových zastávek MHD, přeložky technických sítí a chodníků a další vyvolané investice. Investorem této části stavby je statutární město Zlín.

Financování projektu

Celkové náklady části stavby realizované v režii města Zlína činí 40,5 mil. Kč
Dotace Zlínského kraje: 20 mil. Kč
Vlastní podíl města: 20,5 mil. Kč

Časový harmonogram realizace projektu

Zahájení prací: 9/2010
Předpokládané zprovoznění křižovatky: 8-9/2011

Partneři projektu, zapojené subjekty

Do přípravy a realizace projektu je zapojeno Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) a Zlínský kraj. ŘSD je realizátorem části stavby, která bezprostředně souvisí se silnicí č. I/49. Zlínský kraj se účastnil přípravy projektu a na jeho realizaci poskytnul městu Zlínu účelovou investiční dotaci. 

dokumenty ke stažení

.jpg Zákres situace křižovatky 1816,92 kB
.doc Křižovatka Antonínova již získává finální podobu - článek v MZ č. 8/2011 158,5 kB

Tento projekt byl podpořen účelovou investiční dotací z rozpočtu Zlínského kraje ve výši 20 mil. Kč

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)