100leta žena Anna Hrůzková ze Zlína .jpg

Zlín má další stoletou obyvatelku

publikováno: 31.7.2020

Zlín – Anna Hrůzková je další ženou, která se letos ve Zlíně dožila sta let. Čilá bývalá „Baťova žena“ žije ve společné domácnosti s dcerou, ale zároveň využívá nabídky služeb denního stacionáře Naděje na Jižních Svazích. V něm se také konala narozeninová oslava, kterou pro dlouhověkou dámu připravil tamní personál, a na níž dostali pozvání i zástupci zlínské radnice. Kromě kolektivu pracovníků stacionáře, klientů i nejbližších Anny Hrůzkové, jí pevného zdraví přijel popřát náměstek primátora města Zlína Aleš Dufek. S kyticí květin převzala z jeho rukou i dárkový koš vybraných potravin.

Anna Hrůzková, roz. Křížová,  se narodila 25. července 1920 ve vesnici Kovalovice u Brna. Měla ještě mladšího bratra Jaroslava. Maminka Anny Hrůzkové pracovala v zemědělství, tatínek byl švec. Ševcovské řemeslo jejího tatínka možná rozhodlo o její životní pouti, jež byla podobná tisícům Mladých mužů a žen u Baťů. Ve zlínské fabrice získali vzdělání, pracovní zázemí i lásky.

Maminka odešla po ukončení základní školy ve svých 14 letech do Zlína a celý život pracovala v šicích dílnách v Baťových závodech a pak ve Svitu. Ve Zlíně se potkala i se svým pozdějším manželem, Františkem Hrůzkem (tatínkem), který taky pracoval u Bati. Vzali se v roce 1942,“ sdělila dcera Anna Štefková a dodala:

Až do dovršení důchodového věku pracovala maminka ve Svitu. V důchodu se pak rodiče přestěhovali do našeho domu na Fügnerově nábřeží, kde žili spokojeně a užívali si vnoučat a zahrady. Asi pět let se ještě starala o babičku, její matku, kterou jsme z Kovalovic přestěhovali k nám, když už nebyla schopná sama se o sebe starat.“

Manželé Hrůzkovi vychovali dvě dcery – Annu a Jitku. Pevný padesátiletý vztah ukončila až smrt manžela Anny Hrůzkové. Dnes se stoletá Anna Hrůzková těší z lásky dcer, 6 vnoučat a 14 pravnoučat. Svůj čas také nadšeně věnuje aktivitám, které pro seniory pořádá zmiňovaný denní stacionář Naděje na Jižních Svazích.

Do měsíce července ve Zlíně oslavily sté narozeniny tři ženy, jeden muž je 101letý.

 

 

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 1070

Další fotografie

Anna Hrůzková oslavila stovku S gratulací přišel Aleš Dufek

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '20»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->