Doprava patří mezi největší problémy měst a obcí

Zlín podporuje výstavbu dálnic. Zřídil podpisová místa

publikováno: 8.9.2017

Zlín – Město Zlín se připojilo k petici na podporu výstavby dálnice D49 Hulín – Fryšták – hranice ČR/SR, a dálnice D55 Otrokovice – Staré Město – Břeclav. Zřídilo také dvě petiční místa, kde lze podpisem tyto významné infrastrukturní projekty podpořit.

„Obě dálnice uleví dopravě v mnoha městech a obcích, odvedou z jejich ulic auta, včetně mnoha kamionů. To má obrovský význam pro životní prostředí a bezpečnost. Dálnice také přispívají k rozvoji ekonomiky, přivádí do regionů nové investory. A také turisty. Proto jednoznačně oba projekty podporujeme,“ prohlásil primátor Miroslav Adámek. Dodal, že petiční akci schvaluje celá rada města.

Petici lze podepsat v prostorách informačního centra, které se nachází v přízemí radnice na náměstí Míru, nebo v budově magistrátu na ulici L. Váchy. Ve Zlíně jsou i další podpisová místa, například v sídle Zlínského kraje. Podpisová akce poběží přibližně dva měsíce, cílem je nasbírat nejméně 10 tisíc podpisů, které umožní, aby se tento záměr řešit i legislativně.

Příprava projektů D49 a D55 trvá už více než patnáct let. „Soustavně je blokována několika ekologickými spolky a aktivisty, kteří poukazují na to, že oba dopravní projekty údajně naruší životní prostor některých živočichů, například křečka polního nebo lelka lesního. Rozhodli jsme se proto mobilizovat veřejnost a dát najevo hrstce ekologických aktivistů, že veřejnost si přeje projekty dálnice zrealizovat,” řekl Libor Lukáš, iniciátor petice a předseda Sdružení pro rozvoj dopravní infrastruktury na Moravě. „Tyto významné projekty, a mezi ně výstavba dálnic bezesporu patří, je potřeba řešit i s použitím obyčejného selského rozumu,“ dodal Miroslav Adámek.

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 3352


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '18»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna detašovaná pracoviště)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Aukro Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky