Zlín - Reko AS

Projekt: "Zlín - Reko AS"

Předmětem projektu je rekonstrukce Stadionu mládeže ve Zlíně, na ulici Hradská. Stávající povrchy stadionu byly ve špatném technickém stavu, který neumožňoval kvalitní užívání ani pořádání atletických mistrovských soutěží a závodů. Statutární město Zlín proto podalo žádost o poskytnutí investiční dotace ze státního rozpočtu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy na rekonstrukci Stadionu mládeže ve Zlíně z "Programu podpory rozvoje a obnovy materiálně technické základny sportu a tělovýchovy".

Rozhodnutím Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy byla pro rok 2010 přidělena finanční částka ve výši 10 mil. Kč na akci "Zlín - Reko AS", celková cena díla činila cca 52,4 mil. Kč.

Rekonstrukci stadionu zahájilo statutární město Zlín v dubnu roku 2010 a dokončilo v listopadu téhož roku.

Po první etapě rekonstrukce splňuje Stadion mládeže ve Zlíně mezinárodní parametry atletické federace IAAF. Původní šestidráhový škvárový atletický ovál o délce 400 metrů nahradil nový osmidráhový s kvalitním umělým povrchem CONIPUR, rovinka je pak tvořena devítidráhou. Uvnitř oválu je přírodní trávník, který bude sloužit atletům pro hod koulí, kladivem, oštěpem či diskem a jako ragbiové hřiště. Atletický ovál je povrchově odvodněn do speciálního štěrbinového žlabu, který umožní využití plochy dráhy pro technické disciplíny. Trávník uprostřed oválu je založen metodou tzv. drnování, tj. položením již připraveného travního drnu na vegetační vrstvu. Byl vybudován také závlahový systém.

Stadion bude sloužit zlínským atletům, ragbistům i ostatním sportovním klubům v rámci jejich přípravy, dále pak žákům zlínských základních, středních i vysokých škol.

Předpokládá se, že by rekonstrukce stadionu mohla pokračovat i v následujících letech, kdy by měla být vybudována tribuna, nové sociální zařízení, přístupová komunikace a také velká tělocvična nebo hala.

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '22»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)