img-5943.jpg

Zlín se dočkal – vzniklo druhé vydání unikátní mapy USE-IT!

publikováno: 3.7.2020

Zlín - Zlín se opět dostal na světovou mapu měst, která se mohou chlubit tzv. USE-IT mapou - speciálním průvodcem městy pro mladé cestovatele. Zlínská USE-ITka je od začátku července k dostání online i offline. Unikátní mapa, která vás provede Zlínem očima místních, vyšla v české i anglické verzi. Zlín se tak opět stává právoplatnou součástí mezinárodní sítě USE-IT map.

V České republice se letos mapou pyšní jen 4 města: Praha, Brno, Ostrava a právě Zlín. USE-IT mapa je mapa tvořená místními lidmi a funguje jako originální příručka pro mladé cestovatele. Nabízí nejen seznam lokací, kde se místní cítí nejlíp, ale také přehled o významných akcích a festivalech, které se ve městě konají. Mapa nabízí ucelený přehled nejen pro turisty, ale také pro obyvatelé Zlína, kteří mnohdy o některých lokacích ještě neslyšeli.

USE-IT Zlín vychází v červenci 2020 a je k dispozici v české i anglické verzi. Mapu si mohou zájemci vyzvednout v Turistickém Informačním centru Zlín nebo v galerii G18. Za mapou stojí tým mladých Zlíňáků, kteří chtějí ukázat svoje město světu tak, jak jej rádi zažívají právě oni. Vznik mapy zaštítila Asociace DICE a Kreativní klastr. Finanční podporu poskytly Město Zlín i Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně.

Co vlastně koncept USE-IT map znamená? Mladí cestovatelé mají jiné potřeby, a proto potřebují jiné informace. „Kam jít na koncerty zadarmo? Mám čas jen na jedno muzeum, které? Platí tu holky za sebe? Chci klub bez turistů, kam chodí lokální?“ USE-IT mapa je projekt, který funguje od roku 2005 a rozšířil se v rámci celé Evropy. Unikátností mapy je její aktuálnost, všechny mapy musí být jednou za 12-18 měsíců předělány a vydány v té nejaktuálnější podobě. Ve Zlíně na něm pracuje skupina lidí kolem Asociace DICE a Kreativního klastru. Za grafickým designem stojí Matej Vázal. Mapa je k vyzvednutí na zlínské radnici v Turistickém informačním centru nebo v galerii G18. Pro konkrétní informace sledujte www.facebook.com/useitzlin nebo instagram @useitzlin. Ostatní mapy měst a další informace k celkové koncepci jsou k dohledání na www.use-it.travel

 

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 888

Další fotografie

img-5930.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '20»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)