Zlín se o víkendu vánočně rozsvítí

publikováno: 27.11.2020

Zlín – Vánoce se letos Zlínu nevyhnou, budou však jiné, než bývalo zvykem. V ulicích města a na náměstí Míru je již nainstalováno vánoční osvětlení, nazdoben je i vánoční strom, který se rozsvítí z důvodu vládních nařízení bez účasti veřejnosti.

S ohledem na současnou situaci bylo město Zlín nuceno upustit od realizace adventního programu na zlínském náměstí Míru včetně vánočního jarmarku. Adventní čas se tak ponese ve zcela jiném duchu, než bývalo zvykem. Náměstí Míru, kde v minulých letech probíhal vánoční jarmark, bude bohatě vánočně nazdobeno. Tradičně nebudou chybět ozdobené stromy a kašna, betlém a samozřejmě vánoční strom. Nově přibyde osvětlení budovy radnice a další vánoční dekorace.

Vánoční strom letos poprvé rozsvítí primátor města Zlína Jiří Korec v neděli 29. listopadu netradičně prostřednictvím webových stránek a sociálních sítí města nebo Mobilního rozhlasu. Pro zvukový hudební podklad letošního rozsvícení zlínského vánočního stromu byl použitý úryvek z básně "Čtvrtá Pastorální" známého zlínského spisovatele a básníka Antonína Bajaji. Svoji sbírku adventních veršů "Pastorální" vydal už začátkem 90. let. Při psaní jednotlivých pastorálních básní se Antonín Bajaja inspiroval známým biblickým příběhem narození Ježíška, který přebásnil do poetických příběhů, z nichž právě jeden "ožije" při letošním rozsvícení vánočního stromu ve Zlíně.

„Rozsvícení vánočního stromu společně s občany města byl pro mě krásný začátek předvánočního času. Zrušení programu Adventního Zlína a vánočního jarmarku mě velmi mrzí. Stále jsme pracovali na přípravách a věřili, že se nám podaří přinést tradiční vánoční atmosféru v podobě Adventního Zlína tak, jak jsme byli zvyklí v loňských letech. Vláda stále vánoční trhy nedoporučuje a avizuje, že i nadále bude platit zákaz prodeje občerstvení ke konzumaci na místě. Uvažujeme však nad náhradním programem, v případě, že budou vládní nařízení uvolněna,“ sdělil zlínský primátor Jiří Korec.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 1458


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '21»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->