bikesharing.jpg

Zlín se připojuje k městům, kde veřejnosti slouží sdílená kola

publikováno: 14.4.2021

Zlín - Město Zlín se letos na jaře zapojilo do projektu veřejného sdílení jízdních kol (tzv. bikesharing). V ulicích města tak lidé začali ve veřejném prostoru vídat kola určená k jednorázovému respektive nahodilému použití tak, jak je to známé ze zahraničí či i jiných českých měst. Službu do Zlína přivádí společnost nextbike. Díky spolupráci s radnicí budou mít lidé ve městě Zlíně, nejen obyvatelé, možnost využít prvních patnáct minut jízdy bezplatně. Za 15 minut jízdy se dá přitom stihnout řada drobných cest po městě.

„Rozhodli jsme se zařadit Zlín mezi města, která tuto možnost sdílené mobility nabízí. Zatím se jedná o pilotní projekt na jeden rok, čili do dubna 2022. Na konci roku 2021 na základě dat vyhodnotíme, zda je ve Zlíně o tento druh sdílené individuální přepravy zájem a stanovíme zadávací podmínky pro nové výběrové řízení na tuto službu pro občany,“ uvedl primátor města Jiří Korec. V ulicích Zlína tak bude rozmístěno na 120 mechanických kol a přibližně 25 elektrokol. Tato kola budou umístěna na předem určených stanovištích, kterých bylo ve spolupráci s městem vytipováno přibližně pět desítek. Aby nedocházelo k blokování veřejného prostoru nebo hromadění kol na exponovaných místech, budou na provoz ve Zlíně dohlížet pracovníci společnosti. Ti budou kola udržovat a přepravovat na jednotlivá stanoviště dle potřeby. Odstavná místa budou postupně označena formou polepu a po několika měsících dojde k vyhodnocení a revizi vhodnosti a počtu odstavných ploch. Více o připravované službě včetně tarifů naleznete zde: https://www.nextbikeczech.com/zlin/

Na sdílených kolech nextbike se můžete svézt v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Havířově, Prostějově, Říčanech, Opavě, Hlučíně, Berounsku, Pardubicích, Hradci Králové, Mladé Boleslavi, Mnichově Hradišti, Frýdku-Místku a na Kladně. Vstup do Zlína také připravují společnosti Bolt a Lime, které se zaměřují na pronájem sdílených koloběžek.

Účastníci Do práce na kole jezdí v květnu na sdílených kolech zdarma

Každý registrovaný účastník výzvy Do práce na kole může celý květen jezdit na sdílených kolech nextbike zdarma. Poté, co si stáhnete nextbike aplikaci, můžete s promokódem absolvovat tolik 30minutových výpůjček, kolik jen budete chtít. Unikátní promokód pošleme všem registrovaným koncem dubna do mailu. Tak pozvěte kamarády, rodinu a kolegy, ať se taky ke kampani Do práce na kole přidají a užijí si vítr ve vlasech s jedním z více než 4 000 kol nextbike v 15 městech v České republice. Nextbike navíc odmění členy vítězného týmu vouchery na roční využití sdílených kol zdarma! 

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 2473


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '21»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)