diplom.jpg

Zlín uspěl v soutěži Přívětivý úřad. V rámci kraje získal prvenství

publikováno: 16.5.2019

Zlín - Město Zlín má nejpřívětivější úřad ve Zlínském kraji. Přesvědčili se o tom porotci soutěže Přívětivý úřad, kterou již čtvrtým rokem pořádá Ministerstvo vnitra ČR. Město Zlín se v soutěži porovnávalo s dalšími 146 přihlášenými obcemi tzv. III. Typu.

„Úřady se musí chovat a konat dle zákonných povinností. Tato soutěž však hodnotí, jaké nadstandardní aktivity, které zvyšují komfort občanů a přístupnost a otevřenost služeb úřadů, vykonávají města dobrovolně navíc, nad zákonnou povinnost,“ vysvětlila podstatu soutěže Helena Eidová, tajemnice zlínského úřadu.

Hodnotilo se šedesát ukazatelů. Ze srovnání například vyplývá, že co je ve Zlíně několikaletým standardem, jako například záznam z jednání zastupitelstva či rozklikávací rozpočet, není v některých městech ještě zdaleka zavedeno.

Mezi naposledy zavedené a oceňované novinky patří rozšíření počtu míst, kde lze platit platební kartou. Cení se také zveřejňování informací formou open dat, komunikace v anglickém jazyce v rámci jednotného kontaktního místa na odboru živnostenského úřadu či nabídka občanům v příměstských lokalitách nechat si zasílat hlášení místního rozhlasu na své e-maily.

„Za oceněním stojí dlouhodobé úsilí desítek pracovníků Magistrátu města Zlína, kterým záleží na kvalitě jejich práce a dobré komunikaci s občany,“ uvedla tajemnice úřadu. Oceněn byl také projekt participativního rozpočtu Tvoříme Zlín, který se dostal mezi 20 vybraných aktivit v publikaci příklady dobré praxe – přívětivý úřad obcí III. typu 2019. V této publikaci se mohou města a obce inspirovat dobrými zkušenostmi z jiných měst. Ze třinácti krajských měst jich ve svém regionu zvítězilo pouze pět. Kromě Zlína to byla ještě Ostrava s Plzní a také České Budějovice a Liberec. V rámci kraje se na druhém místě za Zlínem umístilo Uherské Hradiště a třetí příčku obsadily Valašské Klobouky.

Přívětivý úřad je soutěž mapující stav přívětivosti a otevřeností obecních a městských úřadů vůči občanům a jejich potřebám. Základní hodnotící kategorií je poskytování nadstandardních služeb či běžných služeb v nadstandardní kvalitě. Cílem soutěže je ocenit snahu představitelů obcí a měst a obecních či městských úřadů ve zvyšování dostupnosti a kvality služeb úřadu. Ve zvyšování kvality a nabídky svých služeb bude zlínský úřad i nadále pokračovat.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 833

Další fotografie

privetivy-urad.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«březen '20»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po dohodě občana
s pracovníkem odboru

Neplatí do odvolání
výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)