kntb-parkoviste-urgentni-prijem.jpg

Zlínská nemocnice má nové parkoviště

publikováno: 5.8.2019

Zlín – Pacientům, které jejich příbuzní či blízcí přivážejí k akutnímu ošetření na Oddělení urgentního příjmu Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, pomůže nové parkoviště. Zdravotnické zařízení vybudovalo parkovací kapacitu během jednoho měsíce a třicítka nových parkovacích míst v těsném sousedství urgentního příjmu je v provozu od začátku tohoto týdne. Snazší parkování pro ty, kdo přivážejí své blízké k ošetření, je součástí konceptu, který nemocnice zahájila už v loňském roce a v rámci kterého chce koncentrovat akutní péči do jednoho místa. Náklady na vybudování parkovací plochy ve výši 1,5 milionu korun hradilo zdravotnické zařízení z vlastních zdrojů.

„Naším cílem bylo vytvořit parkovací místa, na kterých by se v průběhu dne rychle střídaly automobily, které přivážejí pacienty k akutnímu ošetření. I proto je na tomto novém parkovišti první půlhodina zdarma a každá další půlhodina už stojí dvacet korun. Věříme, že pacientům, kteří potřebují rychlou pomoc zdravotníků, usnadní nová parkovací kapacita cestu na urgentní příjem,“ podotkl Petr Voráč, vedoucí Provozního odboru Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně s tím, že na parkovišti se nedají uplatnit slevy na parkovném.

Nemocnice už v loňském roce zahájila budování komplexního urgentního příjmu pro všechny pacienty s akutní změnou zdravotního stavu napříč všemi medicínskými obory. Akutní ambulance soustředí na jedno místo do budovy 23 a lékaři z jednotlivých oborů tam pak přicházejí za pacienty, což je základní princip fungování urgentního příjmu. Urgentním příjem zlínské nemocnice projde denně v průměru okolo 150 až 200 pacientů.

 

 

Zdroj: KNTB

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 1603


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«srpen '20»
PÚSČPSN
     
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
      
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)