Teplárna Zlín

Zlínská teplárna je připravena zahájit vytápění

publikováno: 24.9.2020

Zlín – Se snižujícími se teplotami začnou teplárenské zdroje své zákazníky zásobovat teplem. Ne jinak je tomu i v případě teplárny, která vyrábí teplo a teplou vodu pro zlínské domácnosti a firmy. Teplárna Zlín informuje, že je po letních opravách  připravena topnou sezonu zahájit.

V průběhu léta jsme se aktivně připravovali na zahájení topné sezony. Naši zaměstnanci prováděli pravidelné kontroly a opravy, a to zejména distribučních rozvodů tepla. Letošní investice do oprav dosáhla 9 milionu korun. Cílem těchto prací bylo zvýšení spolehlivosti dodávek a zároveň snížení tepelných ztrát v distribučních rozvodech,“ vysvětlil Viktor Kalina, jednatel společnosti Teplárna Zlín.

Dodávky tepla z teplárny budou zahájeny na základě požadavku společnosti Teplo Zlín, jednotlivých Společenství vlastníků jednotek (SVJ) a dalších odběratelů. Společnost Teplo Zlín, stoprocentně vlastněná statutárním městem Zlín, je distributorem tepelné energie na území města Zlína. Zajišťuje dodávky tepla pro zhruba 16 tisíc domácností prostřednictvím systému centrálního zásobování. Teplárna je umístěna v průmyslovém areálu bývalých Baťových závodů a zásobuje prostřednictvím městské společnosti Teplo Zlín a vlastní distribuční soustavy zhruba 18 tisíc zlínských domácností a firem, včetně například i Krajské Nemocnice T. Bati.

Již v pátek 25. září plánujeme zahájit vytápění v automatickém režimu s tím, že vlastní dodávka tepla bude s ohledem na předpokládaný vývoj počasí a venkovních teplot realizována pravděpodobně o den později,“ uvedl Jaroslav Kovařík, obchodní náměstek společnosti Teplo Zlín.

Zdroj: Teplárna Zlín

Vložil/a: Irena Orságová
Čtenost článku: 674


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«říjen '20»
PÚSČPSN
   
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->