Páteční program - Z daleka i blízka

Zlínské besedování je v plném proudu

publikováno: 24.8.2019

Zlín - Každé druhé léto, již přes dvacet let, zní v centru Zlína folklorní melodie, které rozehrávají lidové muziky v rámci folklórního festivalu Zlínské besedování.

Třináctý ročník Zlínského besedování byl oficiálně zahájen v pátek 23. 8. v 19:30 na náměstí Míru za účasti radního města Zlína Pavla Simkoviče, který k festivalu řekl: „Je skvělé, že se ve Zlíně opět něco děje. Minulý týden to byl motor sport a tento týden je to kultura. Díky organizátorům se mohou Zlíňané potkat s různými folklorními soubory, jak z blízkého okolí, tak i ze zahraničí. Především zahraničním souborům přeji, ať se jim ve Zlíně líbí. A všem pak, ať svými vystoupeními pobaví diváky a sklidí zasloužený potlesk. No a občané Zlína ať mají skvělý kulturní zážitek a především se bavme. Ještě jednou poděkování všem organizátorům a podporovatelům, bez nichž by taková akce nebyla uskutečnitelná.“

Sobotní program Zlínského besedování začal v 10:00 hodin programem na pěších zónách v centru Zlína s názvem Rozzářený Zlín. Ve 13 hodin přijal na radnici zástupce souborů náměstek primátora Aleš Dufek. „Folklór má, dle mého názoru, v dnešním světě globalizace svůj důležitý význam. Zlínské besedování nám ukazuje tradice našich předků ve formě tance, zpěvu a krásných krojů. Je úžasné nasát radost a energii, kterou vyzařují jednotlivé vystupující soubory. Vážím si toho, že ve Zlíně máme takový festival,“ řekl k festivalu Zlínské besedování Aleš Dufek.

Sobotní program pokračoval ve 14:30 hodin Zlínským zastaveníčkem a v 19 hodin akcí s názvem V dobrém zme sa sešli. V neděli je na pořadu mše v kostele Panny Marie Pomocnice Křesťanů na Jižních svazích v 10 hodin a v 16:30 závěrečný festivalový pořad Majte sa v areálu pod malenovickým hradem.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 1751

Další fotografie

Radní Pavel Simkovič (uprostřed) při oficiálním zahájení Zlínského besedování. Zlínské besedování Náměstek primátora Aleš Dufek vítá zástupce jednotlivých souborů na radnici. Podepsání kroniky města Podepsání kroniky města Společná fotografie zástupců jednotlivých souborů.

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '20»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8.00 - 17.00
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru

výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
ZTRÁTY A NÁLEZY
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)