img-1069.jpg

Zlínský vorvaň opět zaplnil halu sportujícími dětmi

publikováno: 21.11.2019

Zlín - Již po dvacáté se utkali žáci základních škol v netradičních sportovních disciplínách ve Zlínském Vorvani. Toto mezinárodní soutěžní klání se uskutečnilo ve čtvrtek 14. listopadu ve zlínské sportovní hale Datart.

Letošního ročníku se zúčastnilo dvacet jedna škol ze Zlínského kraje a z kraje Trenčínského, ze sousedního Slovenska.  Sportovní halu zaplnilo tradičně i početné obecenstvo, čítající na tisíc žáků. To neúnavně povzbuzovalo a vytvořilo jedinečnou atmosféru pro všechny soutěžící. Účastníky soutěže přišel pozdravit Pavel Simkovič, člen rady Města Zlína, v doprovodu Lukáše Raníka, víceprimátora Města Púchov.

Soutěžilo se ve čtyřech netradičních sportovních disciplínách. Jedna byla připravena ve spolupráci s Městskou policií Zlín, další se zástupci handicapované sportovní mládeže z městského střediska volného času Klub Íčko Zlín. Ti se akce osobně nejen zúčastnili, ale předvedli i ukázku své sportovní disciplíny s názvem „Boccia“.   

„V soutěži Zlínský Vorvaň nejde jen o to, kdo je nejrychlejší. Celé klání a jeho výsledek je postaven také na soudržnosti, kamarádství a výpomoci jednotlivých členů v družstvu. Proto se stal symbolem a maskotem soutěže Vorvaň, který je tvorem společenským, má silné sociální cítění, se snahou pomoci druhým“ uvedl ředitel soutěže Přemek Elšík.          

Soutěžní družstvo sestaví základní škola ze šesti svých žáků, a to po jednom žáku ze třetího až osmého ročníku. Rovným dílem chlapci i děvčata.  Soutěžní tým je podpořen obecenstvem, které je do celého dění vtaženo. Oceněny tak nejsou jen soutěžní družstva, ale i fanoušci, kteří si mohou vybojovat Cenu za nejlépe fandící publikum nebo Cenu za nejlepší image. Na své si přijdou i jednotlivci, pro které je připravena bohatá tombola. Školy se navíc v soutěžních přestávkách prezentují i kulturními vystoupeními.

Za každou disciplínu získávají družstva body s ohledem na rychlost a přesnost jejího provedení. Celkový počet bodů ale ovlivní i odborná porota. Ta sleduje chování soutěžního družstva i dětského publika. A dle svého zvážení uděluje družstvům kladné či záporné body.

Funkce předsedy poroty se ujal Václav Upír Krejčí, jeden ze zakladatelů soutěže. Dále v porotě zasedla i Hana Bečicová z oddělení prevence kriminality a sportovišť Magistrátu města Zlína a Viera Češková ze Společného školského úřadu Púchov.

Zlaté medaile si za vítězství v jubilejním XX. ročníku odvezli soutěžící ze ZŠ Gorazdova, Púchov.

 

Celkové výsledky:

1. ZŠ Gorazdova, Púchov

2. ZŠ J. A. Komenského, Púchov

3. ZŠVelký Ořechov

 

Cena za nejlépe fandící publikum:

ZŠ a MŠ Újezd

 

Cena Best Image pro publikum

ZŠ Slavičín – Vlára

Cenu poroty za nejpočetněji zastoupené publikum získala ZŠ Zlín, Okružní

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 2336

Další fotografie

img-0987.jpg img-1209.jpg img-0950.jpg img-1164.jpg img-1307.jpg img-1223.jpg img-1488.jpg vitezove-zs-gorazdova--puchov.jpg img-1311.jpg img-1254.jpg

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«květen '22»
PÚSČPSN
      
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
     
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)