Nové vozidlo MP Zlín

Zlínští strážníci mají k dispozici mobilní operační pracoviště. FOTOGALERIE

publikováno: 19.1.2017

Zlín – Městská policie Zlín disponuje novým služebním vozidlem. Jedná se o vůz Renault Master se speciální skříňovou nástavbou. Ta obsahuje všechny důležité technologie a prvky technické podpory k vytvoření velitelského a řídícího pracoviště přímo v terénu.

„S ohledem na současný vývoj bezpečnostní situace v Evropě i na krizové situace, se kterými jsme se v posledních letech setkali, jsme již delší dobu pociťovali potřebu pořízení mobilního operačního pracoviště. Hledali jsme takové řešení, které umožní práci členům krizového štábu, strážníkům a dalším příslušníkům Integrovaného záchranného systému přímo na místě dané události,“ uvedl náměstek primátora Ondřej Běták, do jehož kompetence patří vedle krizového řízení také Městská policie. „Vozidlo však budeme využívat nejen při řešení mimořádných událostí či při realizaci zvláštních bezpečnostních opatření, ale koncipovali jsme jej také jako mobilní služebnu pro okrajové části Zlína a své využití najde i v oblasti prevence kriminality,“ doplnil jeho slova Milan Kladníček, ředitel MP Zlín.

Součástí autonomního technického řešení je výsuvný pneumatický teleskopický stožár s otočným manipulátorem (výsun do výše5,6 m), na kterém jsou umístěny dvě kamery (kamera s vysokým rozlišením a thermo kamera). Pod manipulátorem je připevněna pevná kamera s vysokým rozlišením. Stávající řešení umožňuje připojení na metalickou i optickou síť, disponuje také připojením na internet.

Posádku mohou tvořit až čtyři osoby a operátor. Počítá se rovněž s integrací kamer do Městského kamerového dohlížecího systému.

Vložil/a: Zdeněk Dvořák
Čtenost článku: 9452

Další fotografie

Interiér pracoviště Posádku tvoří čtyři strážníci a operátor Vůz byl k vidění i před radnicí Teleskopický stožár s otočným manipulátorem

« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«září '21»
PÚSČPSN
  
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
   
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)