vzdaleny-pristup.jpg

Zlínští zastupitelé mění jednací řád. Reagují tak na možnost povolení distanční účasti i po ukončení nouzového stavu

publikováno: 17.5.2021

Zlín - Zlínští zastupitelé se budou při svých zasedáních řídit novým jednacím řádem. Ten obsahuje řadu drobných změn a úprav. Navržená změna jednacího řádu zastupitelstva města Zlína reaguje především na změnu okolností, za kterých byla v rámci předchozí změny upravena distanční účast na zasedání zastupitelstva.

„Nové znění jednacího řádu také reaguje na podněty některých zastupitelů či pracovníků Magistrátu města Zlína,“ zmínil další důvody úpravy primátor města Jiří Korec.

Některé, především stylistické, úpravy byly vynuceny i personální situací. Takovou změnou je například změna termínu tajemnice za tajemník. Řada změn jsou záležitosti technického rázu, jako změny odstavců, vypuštění článků atd. Asi nejvýraznější změnou je tedy umožnění distanční účasti.

„Původní provizorní úprava možnosti distanční účasti na zasedání zastupitelstva byla vyvolána tehdy platným nouzovým stavem, který však již skončil. Jelikož se v mezidobí ověřilo, že distanční účast je z technického hlediska možná, navrhli jsme její možnost ponechat i nadále,“ doplnil primátor města. Na základě praktických zkušeností a podnětů jsou nyní přesněji vyspecifikovány její podmínky.

Mezi důvody distanční účasti tak patří například karanténa, péče o dítě v rámci mateřské či rodičovské dovolené, péče o dítě či osobu blízkou v rámci čerpání ošetřovného nebo dlouhodobého ošetřovného a péče o dítě či osobu blízkou, která nespadá pod výše uvedené situace. Mezi důvody pro distanční účast není zařazena nemoc zastupitele, neboť se má za to, že v takovém případě se má prioritně léčit, nikoli se účastnit zasedání zastupitelstva.

Vložil/a: Lukáš Fabián
Čtenost článku: 906


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«červen '21»
PÚSČPSN
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
    
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 8 - 17
Út, Čt, Pá po předchozím objednání


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa POHŘEBNICTVÍ ZLÍN Informační a prezentační stránky Pohřebnictví Zlín
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)