Změna místní úpravy provozu v ulicích L. Váchy, B. Němcové a Nerudova

publikováno: 24.11.2020

Zlín - Ve druhé polovině měsíce listopadu byla provedena změna místní úpravy provozu za pomocí svislého dopravního značení, čímž byla i dokončena dlouhodobá snaha města vyřešit nevyhovující dopravní situaci. Jedná se o zjednosměrnění ulic L. Váchy, B. Němcové a Nerudovy.

V případě ulice L. Váchy je ulice zjednosměrněna ve směru od východu na západ. Určujícím směrem v tomto případě byla nutnost zachování rychlého výjezdu zdravotnické záchranné služby ve směru na Malenovice. Z toho vyplývá, že paralelně vedená komunikace na ulici B. Němcové pak byla zjednosměrněna opačným směrem, tzn. od západu k východu.

V této souvislosti došlo taktéž ke zjednosměrnění spodní části ulice Nerudova, a to ve směru od ulice B. Němcové k ul. L. Váchy.

Zjednosměrněním těchto ulic došlo k legalizaci podélného parkování v dotčených ulicích. Dříve při obousměrném provozu se řidiči dopouštěli přestupku proti příslušnému ustanovení zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. Pro vzájemné vyhnutí se dvou protijedoucích vozidel je totiž nutné zachování volného prostoru 6 metrů, 3 metry pro každý směr jízdy.

Za účelem usměrnění parkování došlo současně také k osazení svislých dopravních značek B29 „zákaz stání“, kterými je určené stání v daných úsecích komunikace.

V souladu s doporučením Dopravního inspektorátu Policie ČR bylo parkování umožněno střídavě na levé a pravé straně ulice tak, aby došlo k přirozené redukci rychlosti vozidel.

„Jsem rád, že jsme obyvatelům ulic L. Váchy, B. Němcové a Nerudova vyšli vstříc a podařilo se zrealizovat zjednosměrnění komunikací, po kterém volali. Rozšířila se tak možnost parkování v dané lokalitě a zároveň budou ulice bezpečnější,“ sdělil radní pro dopravu Michal Čížek.

Vložil/a: Tomáš Melzer
Čtenost článku: 1746


« zpět

KALENDÁŘ AKCÍ A VÝROČÍ

«leden '21»
PÚSČPSN
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
KONTAKTNÍ SPOJENÍ
statutární město Zlín
náměstí Míru 12
760 01 Zlín
(všechna kontaktní spojení)

IČO: 00283924
ÚŘEDNÍ HODINY
Po / St 9 - 11 a 14 - 17
Út, Čt, Pá po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě občana
s pracovníkem odboru


výpis dle pracovišť »
TELEFON
Tel.  +420 577 630 111
Infolinka s online přepisem řeči pro osoby s postižením sluchu
DATOVÁ SCHRÁNKA
ID: 5ttb7bs
E-PODATELNA
DALŠÍ ODKAZY

Další kontakty

DOPORUČUJEME NAVŠTÍVIT

filharmonie bohuslava MartinůInformační a prezentační stránky Filharmonie bohuslava Martinů městské divadlo ZlínInformační a prezentační stránky Městské divadlo Zlín PSG Berani ZlínInformační a prezentační stránky PSG Berani Zlín Starý ZlínInformační a prezentační stránky Starý Zlín ZOO ZLÍNInformační a prezentační stránky ZOO Zlín Steza ZlínInformační a prezentační stránky Steza Zlín Útulek VršavaInformační a prezentační stránky Útulek Vršava Městská policie ZlínInformační a prezentační stránky Městská policie Zlín Lesy města ZlínaInformační a prezentační stránky Lesy města Zlína ZLÍN FILM OFFICE Informační a prezentační stránky ZLÍN FILM OFFICE PAMÁTNÍK TOMÁŠE BATI Informační a prezentační stránky Památník Baťa ALTERNATIVA Informační a prezentační stránky Alternativa
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku (Další informace)
'), } ] }); --->