menu
zavřít

1. ledna. Těšte se na ohňostroj

21. 12. 2016

Aktuality

0

Zlín - Rok 2017 přivítá město Zlín slavnostním ohňostrojem. Uskuteční se v neděli 1. ledna. Program zahájí v 18 hodin bubny Tam Tam Orchestra...

Zlínský novoroční ohňostroj se blíží

Zlín - Rok 2017 přivítá město Zlín slavnostním ohňostrojem. Uskuteční se v neděli 1. ledna.

Program zahájí v 18 hodin bubny Tam Tam Orchestra, které rozvibrují náměstí Míru z balkonu radnice. Vystoupení potrvá asi 15 minut, v jeho rámci pronese primátor Miroslav Adámek novoroční přípitek. První salvy novoročního ohňostroje osvětlí město asi v 18:20.

Ohňostroj město pořádá opět v první den nového roku, jak se osvědčilo už loni. „Na základě podnětů občanů ale tentokrát bude zajištěno také občerstvení. Hudební podklad ohňostroje bude v přímém přenosu vysílat Rádio Zlín, aby ohňostroj byl atraktivnější i pro ty, kteří jej budou sledovat například z Jižních Svahů. Věřím, že i letos přijde na náměstí velké množství lidí,“ sdělil náměstek primátora Jiří Korec, který má přípravu novoročního ohňostroje na starosti.

Produkci slavnostního večera na počátku roku 2017 zajišťuje pro město Zlín Agentura Velryba.

Během odpalování ohňostroje se uzavře veřejné WC na náměstí Míru. Na dobu nezbytně nutnou, to je cca sedm minut, bude také v zájmu bezpečnosti diváků uzavřena třída T. Bati v úseku od křižovatky u Městského divadla po tržiště Pod kaštany. Na pořádek a bezpečnost budou během akce dohlížet hlídky strážníků a Policie ČR.

 

DSZO přidá spoje MHD pro návštěvníky novoročního ohňostroje

Zlín - Tři kloubové autobusy nasadí Dopravní společnost Zlín – Otrokovice v novoroční podvečer ve Zlíně k posílení pravidelných spojů, aby se lidé bez komplikací dostali do svých domovů po skončení slavnostního ohňostroje.

„Chystáme na nedělní večer 1. ledna 2017 zvýšení přepravní kapacity na linkách MHD ve Zlíně a vypravení několika posilových spojů, abychom zajistili plynulou dopravu cestujících do centra Zlína před zahájením novoročního ohňostroje na náměstí Míru a po jeho skončení návrat cestujících domů,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Na trolejbusové lince č. 9 budou na Nový rok před 17. hodinou nasazena mimořádně kloubová vozidla, na autobusové linky vypraví DSZO dvanáctimetrové autobusy místo desetimetrových.

Na lince č. 8 posílí dva pravidelné odjezdové časy z Jižních Svahů-Kocandy a ze zastávky Náměstí Míru před začátkem a po ukončení ohňostroje kloubový autobus. Obdobně se zesílí trolejbusový spoj linky 2 z Malenovic a do Malenovic. Pro posílení linky 36 směrem do Kostelce a k ZOO Lešná bude mimořádně vypraven posilový spoj na lince 34.

„V souvislosti s ohňostrojem se počítá s několikaminutovým úplným uzavřením třídy Tomáše Bati v sousedství náměstí Míru. To pozdrží i pravidelné spoje MHD, které tudy projíždějí, o 5 – 7 minut,“ upozornil hlavní dispečer DSZO Josef Polách. Cestující odcházející z ohňostroje na zastávku Náměstí Míru tak ještě budou moci těchto pozdržených spojů, které by jim jinak ujely, využít ke svému návratu domů.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru