Česky

Česky

English

menu
zavřít

Pro občany

Tiskové zprávy

Odpovědi na nejzásadnější otázky k dani z nemovitosti

13. 6. 2024

Aktuality

Statutární město Zlín upravilo koeficienty pro výpočet daně z nemovitosti. Ačkoliv tento krok město Zlín předem avizovalo, předpisy plateb rozvířily debatu a přinesly několik zásadních otázek na vedení města.

Zlín zná vítěze soutěže na proměnu „Šmoulího města“

12. 6. 2024

Aktuality

Vítězem veřejné soutěže na nové využití pozemků na sídlišti Jižní Svahy, v lokalitě známé jako „Šmoulí město“, je společnost KOMA MODULAR z Vizovic.

Město Zlín chystá revitalizaci ulic Bratří Sousedíků a Pod Rozhlednou

12. 6. 2024

Aktuality

Zlín - V režii Kanceláře architekta města Zlína a dopravního odboru magistrátu se uskutečnilo veřejné projednání Dopravní studie Letná. Cílem studie, která vznikla ve spolupráci s občanským sdružením Letná žije!, bylo prověřit proveditelnost navržených změn v původním záměru rekonstrukce ulic Bratří Sousedíků a Pod Rozhlednou.

Město pořádá prezentaci studií na proměnu okolí lázní a ploch na Dlouhé, Sokolské a Cigánově

12. 6. 2024

Aktuality

Zlín - Odbor městské zeleně a Kancelář architekta města Zlína zvou na prezentaci architektonických studií „Revitalizace ploch kolem objektu Lázně Zlín“ a „Revitalizace veřejných a parkových ploch - ulice Dlouhá, Sokolská a Cigánov ve Zlíně“. Vstup na akci, která se koná v pondělí 17. června od 16.30 hodin v prostorách zlínského zámku (sál ve 2. patře), je zdarma.

Vyšel nový katalog poskytovatelů sociálních služeb

12. 6. 2024

Aktuality

Zlín – Město vydalo  aktualizovaný Katalog poskytovatelů sociálních služeb ve Zlíně na rok 2024. 

Sídliště Jižní Svahy spojí s páteřní cyklotrasou společná stezka pro cyklisty a chodce

11. 6. 2024

Aktuality

V srpnu začnou práce na nové společné stezce určené pro smíšený provoz cyklistů a chodců, která propojí největší zlínské sídliště Jižní Svahy s páteřní cyklotrasou. Konec prací je naplánován na letní prázdniny 2025.

Radní Kovář: Koordinace pomůže s lepší průjezdností městem

10. 6. 2024

Aktuality

Zlín - Koordinace dopravních staveb byla vždy součástí pracovní náplně Odboru dopravy Magistrátu města Zlína. V posledních několika letech však doznala zásadnějších změn v propracovanosti a větší provázanosti se všemi dotčenými institucemi a společnostmi.

Ve Zlíně vyhlásí výsledky akce Do práce na kole

10. 6. 2024

Aktuality

Zlín – Náměstí Míru ve Zlíně zaplní účastníci Květnové výzvy Do práce a školy na kole, pěšky nebo poklusem. Důvodem je vyhlášení výsledků s předáváním výher.

UPOZORNĚNÍ: Odbor živnostenský uzavře

10. 6. 2024

Aktuality

Zlín – Radnice ve Zlíně upozorňuje občany, že dva dny nebude možné osobně vyřizovat záležitosti na pracovištích Odboru živnostenského, Magistrátu města Zlína.

Zlín má před sebou léto plné oprav

8. 6. 2024

Aktuality

Zlín - Město Zlín čeká léto plné dopravních staveb a oprav. Většina z nich začne už na začátku června. Ty nejdůležitější se týkají městského centra a omezí provoz i pohyb chodců.

Zlín nadchl diplomaty, primátor má pozvánku na EXPO v Ósace

7. 6. 2024

Aktuality

Primátor Jiří Korec přijal v minulých dnech v reprezentativních prostorách zlínské radnice velvyslance Malajsie, Irska a Japonska, a také zástupce partnerských měst Partizánske a francouzského Romans. Většina setkání se uskutečnila v rámci 64. Zlín Film Festivalu a neměla pouze zdvořilostní charakter.

Zlín má novou trofej, připomíná Baťův mrakodrap

7. 6. 2024

Aktuality

Je z broušeného českého křišťálu, má tvar připomínající zlínský mrakodrap a při pohledu shora se objeví silueta písmene Z evokující název města. Taková je nová trofej, kterou bude statutární město Zlín od letoška udělovat při několika výjimečných příležitostech. Jako první ji získali Roman Herink, držitel Ceny města Zlína za rok 2023, a nový sportovec roku Miroslav Knedla.

Město Zlín nabídne absolventům vysokých škol výhodné pronájmy malých bytů

7. 6. 2024

Aktuality

Zlín - Statutární město Zlín dokončilo rekonstrukci bytového domu v ulici K Majáku, jehož nájemníky budou pouze absolventi vysokých škol. Budoucí nájemníci mohou v domě na adrese K Majáku 5005 bydlet po dobu maximálně tří let, přičemž první dva roky získají zvýhodněné měsíční nájemné ve výši 99,90 Kč za metr čtvereční. Kdo projeví zájem o prodloužení i na třetí rok, tak v něm již uhradí nájemné jako u zrekonstruovaných dostupných bytů.

Volby do Evropského parlamentu jsou tady, volí se v pátek i sobotu

7. 6. 2024

Aktuality

Zlín – Ve dnech 7. a 8. června 2024 se uskuteční volby do Evropského parlamentu. Volební místnosti se otevřou v pátek od 14 do 22 hodin a v sobotu od 8 do 14 hodin. Hlasování probíhá pouze ve volebních místnostech na území ČR.

Hasiči z Malenovic si připomínají 150. výročí založení sboru. Veřejnost zvou na oslavu

6. 6. 2024

Aktuality

Zlín – Sbor dobrovolných hasičů Zlín-Malenovice, nejstarší hasičský sbor v okrese Zlín, si letos připomíná významné jubileum – 150 let od svého založení. Tuto významnou událost oslaví v sobotu 8. června 2024 ve statku VLW v Malenovicích pod hradem.

Dopravní podnik otevře dveře veřejnosti  

6. 6. 2024

Aktuality

Zlín – Po roce se v sobotu 8. června 2024 otevře brána vozového depa Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice pro nejširší veřejnost. 

Hrad Lukov ožije Dnem stromů

6. 6. 2024

Aktuality

Zlín – Je tady další ročník akce Den stromů a Den s Lesy ČR na hradě Lukově. Akce pro milovníky přírody se koná v sobotu 8. června 2024 od 9:30 do 17 hodin.

Radnice pořádá tradiční akci pro seniory

4. 6. 2024

Aktuality

Zlín – I senioři umí žít naplno! To je název oblíbené akce, kterou pro zlínské seniory organizuje město Zlín. Již 14. ročník se koná v úterý 11. 6. 2024 od 15 hodin na náměstí Míru ve Zlíně. 

Začíná letní část soutěže Rozkvetlé město 2024

3. 6. 2024

Aktuality

Zlín – Soutěž o nejkrásnější zahradu či balkonovou výsadbu Rozkvetlé město 2024 vstupuje do své hlavní letní části. Uzávěrka přihlášek je 8. 7. 2024. 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru