Česky

Česky

English

menu
zavřít

Pro občany

Diskuzní fórum

Vážení účastníci DISKUZNÍHO FÓRA, věnujte prosím pozornost jeho pravidlům.
Dotazy nesmí být anonymní (Josef, K., Pavla D., Zlíňák atp.), je třeba vždy uvést celé jméno.
Na stanoviska, názory a komentáře občanů nebudou zaměstnanci reagovat.

Více v Obecných informacích o diskuzním fóru

Obecné informace o diskuzním fóru

0 / 1500

Všechna formulářová pole jsou povinná.

Kontrolní otázka:

HLAVNÍ SILNICE U TERNA

Petr Horal

08.12.2023 04:34:32

Dobrý den, měl bych dotaz ohledně křižovatku u Terna. Všiml jsem si, jak velké množství aut na hlavní silnici směrem od Zlína jezdí na červenou. Párkrát jsem videl, jak málem srazili chodce, kteří přechází vozovku na svou zelenou... Nešla by tam nainstalovat kamera?

obchvat Zálešná

Ondřej Koutný

05.12.2023 21:30:10

Dobrý den,
podrobně jsem prozkoumal plány na výstavbu obchvatu nad částí Zálešná směr kaufland a nikde jsem nenašel žádné záchytné parkoviště. Ptám se tedy, proč se vybudovalo záchytné parkoviště v přílukách u odbočky k soukromým firmám na 200 parkovacích míst a na hlavní výpadovce Zlín-Fryšták není jediné parkovací místo. Na přílukách stojí reálně jedno odstavené auto a na hlavní výpadovce směr Fryšták není ani dnes reálné nikde zaparkovat dodávku, tak aby jste jí nenechali na parkovišti u kauflandu, kde správně nemá co dělat. Vůbec nechápu tu výstavbu na Přílukách jak byla myšlená, nikdo tam neparkuje, vždyť se z tama nemáte ani jak v noci dostat. A tam kde je tohle zapotřebí pro občany se s ničím takovým nepočítá. Děkuji za odpověď. Koutný

Rekonstrukce a elektrifikace železnice Otrokovice-Zlín-Vizovice

Jaroslav Procházka

02.12.2023 13:48:28

Dobrý den, zajímalo by mě, co město a MMZ podniká, aby se neustále neposouval termín realizace této rekonstrukce železnice a s tím dále nepřetrvávaly negativní jevy se současným špatným stavem tratě na obyvatele a návštěvníky města jako provoz hlučných nočních kontejnerových vlaků a ostudného stavu zlínského nádraží. Mimochodem toto jsem napsal hlavně proto, že ještě před deseti lety se počítalo s rekonstrukcí v roce 2020 a teď ministerstvo dopravy nově zveřejnilo výhled železničních investic v ČR a tam tato trať patří do tzv. "B" kategorie s počátkem realizace mezi lety 2027-2029.

Dětské hřiště a jeho osvětlení!?!

Ludmila Bachůrková

01.12.2023 16:52:59

Dobrý den,
v Magazínu Zlín píšete kolik dětských hřišť, více než 250, mají dětí k dispozici. To chválím! Ale nevím z jakého důvodu jsou táto hřiště neosvětlená. Zvláště v zimním období, jdu z práce a rodiče s dětmi jsou kolem 16.00 hodiny na hřišti potmě!! Je to okolí Podlesí V, kde jsou opravdu nádherná hřiště, i pro mládež, ale ...jak mají vidět balón, nebo rodiče u malých dětí, že jejich dítě zrovna nejí kamínek, který má pod nohama? Myslím, že děti si zaslouží dostatek světla i v po 16. hodině. Vždyť fotbal se hraje u osvětlení, které vidíme až na Svazích. Prosím, nešetřeme na nesprávném místě! Doporučují osvětlit více i chodníky, zvláště od trolejbusových zastávek k bytovkám!! Moc děkuji!

Rekonstrukce křižovatky Březnická - Mostní

Jaroslav Pospíšil

24.11.2023 08:30:01

Dobrý den, prosím o informaci, kdy bude konečně dokončena tato rekonstrukce a umožněn obousměrný provoz na ulici Březnická? Nikde není možné dohledat žádnou informaci, natož omluvu o stále se protahujících termínech. Kdo má prosím tuto akci na zodpovědnost na Zlínském magistrátu? Proč město nekomunikuje s občany v této věci?

Děkuji a prosím o konkrétní termín otevření ne jen nějaké možná a snad...

Děkuji

J. Pospíšil

Nevhodná reklama na zastávkách. Díl. 2: Odpověď vedoucímu tiskového odboru.

Dagmar Svobodová

21.11.2023 08:55:41

Dobrý den, pane Melzere,
Děkuji vám za odpověď, ale nelíbí se mi, že mi podsouváte názor na sortiment, a přitom já na něj svůj názor nikde neuvádím. Stěžuji si pouze na reklamu firmy Extreme Media, na její nevhoné umístění a zcela nemístné zacílení na děti. Reklama je umístěná na zastávkách trolejbusu, kde čekají školáci. Reklama kombinuje kreslený vánoční stromeček, dárky a roztomilého slona s erotickou pomůckou vibrátor. Je v rozporu s dobrými mravy podle ust. § 2 zákona č. 40/1995 Sb., zákona o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů („zákon o regulaci reklamy"). Tato reklama podle ust. § 2c zákona o regulaci reklamy podporuje chování ohrožující psychický nebo morální vývoj osob mladších 18 let, využívá jejich zvláštní důvěru vůči dospělým autoritám a dělá ze sexu věc veřejnou. Trvám nadále na jejím okamžitém odstranění a na penalizaci reklamní firmy. S pozdravem, D. Svobodová

Výkop před Zimními lázněmi.

Libor Roštyák

19.11.2023 16:51:43

Dobrý den.Před Zimními lázněmi je již rok nezasypaný výkop cca 4m hluboký.Zemina nad ním se i s chodníkem začíná mírně naklánět...možná to zanedlouho spadne do díry všechno.Ne že bych byl zrovna pořádkumilný pedant,ale až se tam stane nějaký průser,budou se chytat vši v kožichu.Hezký večer.

zahradní úpravy

Martin Žůrek

17.11.2023 07:53:48

Dobrý den, chci zeptat,zda je také v plánu "zahradní regenerace" svahu pod domem Slunečná 4562, stejně jako současná regenerace svahu podél ulice Nad Stráněmi? Děkuji za informaci.

Nefunkční rozklikávací rozpočet

Jan Petrák

16.11.2023 10:19:26

Dobrý den, již cca týden nefunguje rozklikávací rozpočet http://rozpocet.zlin.eu/GReportViewer/index.html
Hlásí to chybu: "An error has occurred during report processing. (rsProcessingAborted)
Cannot create a connection to data source 'ginis'. (rsErrorOpeningConnection)
For more information about this error navigate to the report server on the local server machine, or enable remote errors"

Dům seniorů Hvězda Zarámí Zlín

Petr Pijáček

13.11.2023 15:29:40

Dobrý den.
Prosím o kontakt kde můžou poskytnout aktuální informace o Hvězdě na Zarámí.
Přímo v domově nám žádné informace neřeknou. Máme zde rodiného příslušníka a chtěli bychom vědět, zda se bude domov zavírat či nikoliv. Děkuji . s pozdravem Petr Pijáček.

ul. Dolní dědina

L. Slovak

08.11.2023 16:53:01

Dobrý den. Bylo by možné při výjezdu z nové rezidence (ul. Nebeská) na Dolní dědina prosekat nálet keřů? Při výjezdu je špatný výhled. Zároveň nebylo by možné zvážit zkrácení intervalu červené/zelené na semaforech na ul. Dolní dědina? Při stávajícím nastavení se ve špičkách tvoří fronty. Naopak mimo špičku se dlouho čeká. Poslední věc na křížení ul. Červánková/Nebeská je problém s osvětlením (sepne, pak na dlouho vypne a znova sepne, atd.). Děkuji

Přípojkové, kabelové skříně atd.

Renata

08.11.2023 09:15:56

Dobrý den, zajímalo by mě, jestli má město nějaký návod, dle čeho schvaluje nové např. přípojkové skříně. Myslím tím, aby nezavazely či nepřekáželi u chodníků atd. A také z estetického hlediska - aby nebyly jedna vedle druhé.... Moc děkuji za odpověď.

Nevhodná reklama na zastávkách trolejbusu na bilboardech

Dagmar Svobodová

07.11.2023 12:46:47

Dobrý den, zajímalo by mě, kdo povolil zveřejnění nevhodného obsahu reklamy na veřejných místech ve Zlíně. Na zastvávkách trolejbusu Přílucká, Obeciny a dalších, a na bilboardu v Prštném před Albertem, je velkoplošná reklama na erotické pomůcky Růžový slon. Umístila ji tam firma Extreme Media spol. s r.o., Klečůvka 108, 76311 Zlín. Denně se na ni dívají děti, je to nevkusné a nepatří to do veřejného prostoru. Snad už nejsme v 90. letech, kdy se vystavovaly erotické časopisy v novinových stáncích. Kdo na magistrátu zodpovídá za obsah reklamy na území města? Komu se zodpovídá firma Extreme media?

Řízení a monitoring křižovatek

Erik Stibor

06.11.2023 04:15:51

Dobrý den, nevím, jestli je to neschopnost nebo schválnost, ale faktem je, že semafory ve Zlíně v době, kdy je minimální provoz spíše škodí než slouží. Pokud jsou prakticky prázdné cesty a křižovatkou projíždí do 10 aut za minutu, neexistuje ospravedlnitelný důvod, aby řidiči čekali, až jim padne zelená. Pokud by semafory při takové hustotě provozu blikaly oranžovou, po hlavní silnici by se jelo plynule, z vedlejší by se zpomalilo na rychlost umožňující spolehlivý rozhled, ale nikdo by zbytečně nestál, nevrčel a nesmrděl. V roce 2023 snad není problém to tak nastavit. To by s těmi všemi detektory hustoty provozu zvládl každý šikovnější student střední školy za 20 minut, takže Patriot s 30 letou praxí je buď navedený, nebo ... ?
Laskavě napište, jestli je někde ve Zlíně aktivní a právně vymahatelná kontrola průjezdu na červenou a kde, protože zastavovat a čekat na prázdné křižovatce jenom kvůli jakýmsi barevným světlům může pouze nesvéprávný pitomec, tak aby aspoň ostatní věděli, kde jim hrozí správní řízení, pojedou-li na červenou.

Pozdrav z Vychodu Slovenska

Milan Boldižár

05.11.2023 12:02:07

Dobry den, som amatersky fanusik architektury a preto mam velmi pozitivny vztah k mestu Zlin. Malu ochutnavku skvelej architektury od pana Batu, mame aj v meste pod Tatrami - Svit- pred vojnou Batovany. Do Zlina sa snazim chodit kazdy rok aspon na vikend, tak snad sa nam to podari aj v roku 2024.Vsetkych Vas pozdravujem z mesta Kosice na vychode Slovenska.

Doplneni zelene ul. Kotěrova

Lenka

02.11.2023 07:24:20

“Po dokončení stavby (rekonstrukce vodovodu a pripojeni vodomeru) čeká ulici Kotěrova rekonstrukce, která zahrne výměnu asfaltu, poškozených silničních obrubníků a také opravu dotčených zpevněných ploch včetně přilehlé zeleně.”

Dobry den, zajimalo by me, kdy bude ucineno. Prace skoncily s 3m zpozdenim a i tak spousta veci neni dodelana. Ze nebude cesta pokryta novym asfaltem, ale pouze zalatana, s tim jsme se tak nejak vsichni smirili. Na opravu rozbiteho patniku stale cekam, i kdyz jsem na mesto zasilala foto s tim, ze je potreba ho opravit pred destivymi dny, jinak nam veskera voda z cesty tece pres schody k domku. Jedna cast pozemku byla zasypana nejakou jilovici, puvodne byla hlina, te se vsak asi nedockame a druha cast byla smes kamenu a strepu. Panove, kteri ji zde davali, na to byli upozorneni (mame deti), avsak bez zajmu. Pohledove teren udelali tak, aby neslo nic znat. Museli jsme ho cely predelat a presit. Dale co se tyka zelene. Travu, vysekane kere, stromky….. dostaneme kdy?

Parkování u kolektivního domu

Jiří

31.10.2023 10:42:40

Dobrý den chci se zeptat jestli by nebylo možné udělat rezidentní parkování pro obyvatele kolektivního domu nebo něco podobného nejde zde zaparkovat Parkuji zde všichni z celého města a my jako obyvatelé kolektivního domu nemáme kde zaparkovat.

Podekovani

Argirovsky Petr

29.10.2023 19:40:46

Dobry den,s kamarádem,7 let, jsme byli na akci Den stromu,bylo to obohacující,kluk si sam zasadil buk.Byl taky nadšený.

Argirovsky

Rezervační systém

Lenka Hubáčková

25.10.2023 12:53:16

Dobrý den, nelze se dostat online do rezervačního systému a potřebuji termín na výměnu ŘP. Jak postupovat? Děkuji za odpověď. Lenka Hubáčková

Zjednosměrnění ulice Hluboká

Petr Klokočka

23.10.2023 14:26:57

Dobrý den,
od minulého týdne byla zjednosměrněna ulice Hluboká v úseku bezprostředně přiléhajícím na třídu Tomáše Bati. Nikde na internetu jsem nebyl schopen dohledat důvod tohoto opatření, ani zda se jedná o opatření dočasné či trvalé. Předem děkuji za info.

Plechová přístavba

Iva Vítková

23.10.2023 02:43:08

Dobrý den, chtěla bych se prosím zeptat, zda by nebylo možné nechat odstranit plechovou přístavbu stojící za bytovým domem na ulici Sokolská č.p. 3921-3924? Tato přístavba stojí na pozemku města a je momentálně již rok a půl nevyužívána. Jakož to obyvatel této městské části, kde je problém s parkováním, uvítala odstranění přístavby, čímž by vznikly nové parkovací místa. Předem děkuji za odpověď.

Tragický odbavovací systém MHD Zlín

Jaroslav Procházka

20.10.2023 21:30:58

Jak je možné, že DSZO tak tragicky zaspala ohledně odbavovacího systému a nákupu jízdenek? Jak je možné, že nákup jízdenek v automatu se stává de facto loterií a automaty vykazují vysokou nespolehlivost? Buď nevrací mince a musíte zaplatit přesně nebo v automatu propadají mince z jiného důvodu. Proč nejsou alespoň automaty na karty, když tato technologie u nás v jiných městech běžně funguje 15 let? Je možné, aby město jako objednatel služby MHD požadoval po DSZO alespoň dokud se nezlepší nákup jízdenek a odbavovací systém, aby zavedla alespoň jízdenky s kratší dobou platnosti přes SMS za rozumnější cenu? Dnes jediná alternativa nákupu jízdenek z nefunkčních automatů je pouze koupě jízdenek s delší dobou platnosti za 30 Kč jak u řidiče tak i přes mobil, i když jedete tři zastávky. Proč není třeba 30 minutová jízdenka přes SMS v podobné ceně nebo jen o málo vyšší než papírová jízdenka alespoň do doby, než se podaří napravit zastaralý odbavovací systém a nákup jízdenek?

Hokejové hřiště na Moravské

Dominik Štěpán

19.10.2023 14:24:00

Dobrý den, žádám o rekonstrukci povrchu hokejového hřiště na ulici Moravská. Povrch je naprosto zničený a velmi rychle se zde zničí jakákoli hokejka či kolečkové brusle. Děkuji

Pokácení stromů

Andrea Hrbáčová

19.10.2023 10:47:43

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat,zda je možné nám říct na rovinu, jestli opravdu dojde k pokáceni stromů? Bydlím na Štefánikově ulici 3800 a stromy jsou pod domem,kde je i prostor na vytvoření dětského hřiště. Bohužel už třetí rok bojujeme o dětské hřiště, ale dokud tam budou stát stromy,hřiště pro děti nebude.Stromy jsou obrovské, nikdo se o ně a ani o padající větve nestará. Nechci vědět co bude,až větve spadnou na některé dítě. Každý rok nám městská zeleň napíše,že ořez bude leden až březen a pak podzimní měsíce. Takhle je to pořád dokola a už toho mám po pravdě plné zuby. Děkuji H.

Fotbalové hřiště Družstevní

Pavel Trňáček

17.10.2023 21:01:43

Dobrý den, můžete prosím opravit oplocení za brankou na hřišti na ulici Družstevní. Syn kvůli díře v plotě zničil už dva fotbalové míče. Děkuji.

Jízda nákladních aut po chodnících

Tomáš Vitásek

09.10.2023 15:04:32

Dobrý den, je opravdu nutné, aby pracovnící (zejména) městské zeleně jezdili nákladními vozy po chodnících? Ty jsou pak doslova v dezolátním stavu, zámková dlažba je promáčklá a jsou vyjeté koleje. Konkrétně např. v lokalitě Bartošovy čtvrti v oblasti ulic Dukelská, Dřevnická, M. Knesla. Chápu, ne vždy to jde jinak, ale proč by např. pracovník údržby dětských hříšť, který si v ruce nese plechovku s barvou a štětku musel autem demolovat chodník, když může pohodlně zastavit poblíž na ulici... Pak chodníky vypadají, jak vypadají...

CYKLOSTEZKA MALENOVICE

Dominik Hrdina

06.10.2023 11:31:00

Dobrý den,
hlásím takřka havarijní stav úseku cyklostezky v Malenovicích podle Dřevnice za areálem závodu Tajmac-ZPS, a.s. V celém tomto úseku se nacházejí výrazné nerovnosti způsobené podrůstajícími kořeny stromů a již je to ve stavu, kdy méně zkušený cykloturista, který nezná terén, může snadno přijít o chrup. Dále je povrch zvrásněný podle rastru voštiny, která je pod asfaltem. Již v únoru tohoto roku jsem o tomto psal panu cyklokordinátorovi ale mám pocit že se tam dosud nikdo z úřadu ani nevytočil.
Děkuji a přeji mnoho zdaru,
D. Hrdina

Rozmnožení potkani

Milena Forstova

04.10.2023 21:05:15

Dobrý den , bydlím u zimního stadionu 1091 , vzhledem k tomu , že jsou popelnice přeplněné tím , že se vyvážejí co 14 dní , je tu hodně potkanů . Pobíhají po silnici , měli by se stim něco udělat . Děkuji Forstova

Parkování Obeciny XVIII

Martin Kužel

27.09.2023 13:50:08

Dobrý den,mám dotaz ohledně parkování na Obecinách XVIII,už několik let je tu problém s parkováním kvůli parkování zaměstnanců Hasičského zboru.Ale momentálně je to už neůnosné, parkují už od sjezdu u Artexu až po konec XVIII bloku,třeba dnes jsem nemohl zaparkovat ani u patníku mimo parkoviště už ve 13:00,některé auta tu stojí i několik dnů bez pohybu. Že to jsou lidé z hasičárny člověk pozná podle oblečení (samozřejmě ne všichni co tu parkujou neoprávněně jsou od hasičů). Je možnost umístit zde značky že je tu možné jen parkování pro ty co zde bydlí? Máme tu pro 60 rodin 15 parkovacích míst. Děkuji za odpověď

Parkování na sídlišti Jižní Svahy

Alena Podaná

25.09.2023 19:36:45

Na ulici Větrná v poslední době parkuje několik firemních dodávek, které brání v parkování osobních automobilů obyvatelů ulice. V níže uvedeném článku se píše, že budete rozšiřovat zákaz parkování těchto aut. Jak to v současné době vypadá? Tato situace totiž začíná být neúnosná. Děkuji.

https://www.idnes.cz/zlin/zpravy/otrokovice-zakaz-parkovani-dodavky-nakladni-auta-blokuji.A230120_703442_zlin-zpravy_ppr

Změna dopravního značení

Daniel Provazník

25.09.2023 12:41:31

Dobrý den, mohl by se prosím někdo vyjádřit na změnu dopravního značení na křižovatce Benešovo nábřeží x Podvesná VI? Min. každý měsíc se zde stane dopravní nehoda, určitě má policie statistiky. Jestli by se nemohlo uvažovat o značce STOP, z ulice Podvesná VI a mostu přes řeku Dřevnici?
Děkuji

Obeciny - nadměrný hluk

Václav

20.09.2023 13:33:50

Dobrý den, rád bych se zeptal, jestli existuje plán na řešení nadměrného hluku z ulice Vizovická u Obecin? Např. výstavba protihlukové stěny, nebo cokoliv jiného. Hluk z projíždějících vlaků a kamionů je opravdu nesnesitelný. Provoz je zde velký a maximální povolená rychlost je 70 km/h, což vše jen zhoršuje. Děkuji za odpověď.

zákaz zastavení, stání

Martin Žůrek

19.09.2023 05:50:51

Dobrý den,

mohla by prosím MP Zlín kontrolovat častěji dodržování zákazu zastavení a stání před vjezdem do objektu garáží na JS naproti UTB.
Už tak tam při výjezdu zavazí značka "výjezd vozidel ze stavby", natož když tam stojí jako dnes 3 auta.

Děkuji.

Osvětlení cyklostezky

Jana Klírová

18.09.2023 12:02:02

Dobrý den, prosím o informaci, zda má město v plánu osvětlení cyklostezky z Vršavy do Kostelce. Po setmění je tam hodně špatná viditelnost, i přes vlastní osvětlení na kole je naprostá tma v okolí nepříjemná a trasa nepůsobí bezpečně. Světlo od silnice se na cyklostezku nedostane. Stačilo by pár lamp s pohybovým senzorem. Určitě by se jednalo o užitečnou investici. Děkuji za odpověď.

Parkování

Adam Hurňák

13.09.2023 21:39:37

Dobrý den, chci se zeptat, zda je možné zvýšit apel na MP Zlín-Malenovice ohledně udělování pokut za parkování? Opakovaně jsem svědkem takových přestupků např. v ulicích Tyršova, Husova, Tř Svobody… problém je ten, že takto parkující vozy tvoří překážku při výjezdu z parkoviště, dále pak překážku v křižovatce. MP tudy snad denně projíždí, nicméně pokuty udělovány nejsou. A pokud ano, evidentně to nestačí. Co pro to mohu jako občan udělat, případně kam se mohu obrátit? Děkuji.

Změna třídy místních komunikací

Zdeňka Adámková

13.09.2023 11:33:16

V poslední době je na úřední desce několik oznámení o změně kategorie některých místních komunikací z I. a II. třídy do kategorie III. třídy. Znamená to, že údržba těchto silnic bude jiná než doposud, máme se obávat dalšího zhoršení? Nevím jestli si někdo také všiml poznámky při komentování Barum rally 2023 s vyjádřením zahraničních účastníků, že "to co je na zdejších silnicích vydáváno za asfaltový povrch, to v zahraničí neznají". Děkuji za odpověď

Magazín Zlína

MValek

12.09.2023 06:40:17

Dobrý den, v minulosti bývala v Magazínu Zlína dvojstrana s kulturními a společenskými akcemi na daný měsíc. Nešlo by ji tam zase zařadit? Mám na mysli tohle http://www.ic-zlin.cz/wcd/pages/kultura/newsletter/zari_2023.pdf
S podzravem
MValek

Rozpočet kultury

Jakub

11.09.2023 08:36:09

Dobrý den,
zajímá mě rozpočet na kulturu.
Celkový rozpočet města jsem našel: http://rozpocet.zlin.eu/GReportViewer/index.html

Proč nikde není vidět jaké organizace jsou z rozpočtu placeny? Předpokládám, že má být vše transparentní.

Děkuji, Jakub

dotazy

Jitka Nevídalová

10.09.2023 13:22:19

Dobry den ze Zlína.
V pátek 8.9.2023 jsem byla svědkem toho ze snad už delší dobu nejsou v provozu pojízdné schody a navíc ani nebyl v provozu výtah. Vše se odehrávalo v podchodu kdysi u hlavního vchodu do bývalého areálu Svit.
V ten den jsem také měla možnost si prohlédnout a vyzkoušet provoz tzv. poeziomatu, ktery je umístěn nedaleko DP a kostela sv. Filipa a Jakuba. Mám k tomuto dílu velmí smišené pocity. Prosím jaká časta byla vyplacena z poklady města Zlína a na jaky popud bylo toto vskutku zajímave dílo insatalováno ve Zlíně ? děkuji za odpověd

Cyklonapojení na křižovatku Mostní - Březnická

Jiří Mahdalík

08.09.2023 23:46:54

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, zda nově rozšířený chodník mezi křižovatkou mostní Březnická a cyklostezkou podél Třídy Tomáše Bati přes univerzitní park bude, když ne přímo cyklostezka, tak aspoň Chodník s povoleným vjezdem jízdních kol (C7+E13). Jinak by to znamenalo že nově budované úseky cyklostezek k Letné a k zimnímu stadionu budou izolované od městské obslužné cyklostezky. Stejná situace je i kolem Velkého kina, kde je a bude dostatečně široký chodník na to aby se jednalo alespoň Chodník s povoleným vjezdem jízdních kol (C7+E13) a dalo se tak legálně jet na kole od Letné do centra bez nutnosti sesednou z kola. Už by bylo na čase, aby se po město dalo jet plynule a legálně na kole především pak po nových stavbách. Pro inspiraci že lze z běžného chodníku udělat chodník s povoleným vjezdem jízdních kol (C7+E13) si doporučuji zajet podívat například do nedaleké Kroměříže na ulici Hulínskou.

Ulice Mostní, dotaz na parkování

Věra Kadlčíková

05.09.2023 18:34:06

Dobrý den, prosím o postoupení a zodpovězení dotazů: 1. Odkdy cca bude zpřístupněn obousměrný provoz pro osobní automobily po ulici Mostní při výjezdu na Březnickou? Nyní je stále pouze jednosměrný provoz z Březnické na Mostní. 2. Odkdy se bude dát parkovat na Parkovišti Březnická, které nyní slouží jako plocha pro zázemí silničářů? Od 1.11.2023, kdy má být celková oprava dokončena nebo i dříve? Zůstane celodenní parkovné za 50 Kč, jak tomu bylo i dříve? 3. Bude v současné době někdy dočasně uzavřeno i Parkoviště Pod velkým kinem, v souvislosti s pokládkou plochy silnice? Děkuji za zodpovězení dotazů.

Odtah vraků a déle stojících vozidel

Filip K.

30.08.2023 17:52:23

Dobrý den, rád bych se zeptal, na který odbor je možné se obrátit s návrhem na odtah vozidel/autovraků. Dle novely o pozemních komunikacích je možné odtáhnout vozidla s propadlou STK delší jak půl roku. Na našem parkovišti figurují 2 takováto vozidla s propadlou STK delší více než 1 rok. Délka jejich stání bez hnutí je obdobná... Za odpověď předem děkuji.

Dotaz

Martin Žůrek

29.08.2023 15:55:35

Dobrý den,
můžete mi prosím poradit ,komu mohu zaslat fotografii stavebního objektu k zjištění vlastníka nemovitosti,pro možnou opravu.
Jedná se o zídku se schodištěm nedaleko UTB na JS, zídka není v optimální kondici, když pominu věc statiky,tak její vzhled,nedaleko UTB není zrovna reprezentativní. Děkuji

zpoplatněný stadion

Irena

28.08.2023 11:55:03

Dobrý den, 100 Kč za hodinu běhání je dost peněz, pro začátek by stačilo symbolicky třeba 50 Kč, v zimě není stadion ani osvětlený, ale když je brzo tma, není kam jinam jít. Není v plánu třeba permanentka za 1000 Kč na rok?
děkuji Pagáčová

Závody na Třídě Tomáše Bati - překračování rychlosti o 50 km/h?

Andrea

28.08.2023 10:39:32

Dobrý den, mohla by se začít nějak řešit situace, že pravidelně o víkendech na večer /večer si někteří řidiči dělají z Třídy Tomáše Bati závodní dráhu a jezdí v úseku od Amenity a dále na Vizovice více jak 100 km/h, předhání se, závodí spolu? Teď už to nebývá jen o víkendech, ale i ve všedních dnech... Né všechny přechody na Třídě Tomáše Bati jsou se semafory - a při takové rychlosti, jakou oni jezdí, je jen otázka času, kdy na některém takovém přechodu někoho srazí a v této rychlosti to bude mít tragické dopady.
Jsou to neustále ty samé značky aut... Nemohl by se tam dát stacionární radar? Nebo pravidelné měření PČR? Vždyť, když by jim naměřili tu rychlost, kterou včera okolo 19 hod u pizzerie Lastrada závodili společně seat s golfem, tak by byli bez papírů!!
Kdyby se to dělo jen jednou za čas, ale tohle je pravidelně a jen a jen se ta četnost závodění a rychlost zvětšuje!
Nečekejte na tragedii, předcházejte ji prosím... Tohle závodění už není sranda.

Cyklostezka Lůžkovice

Petr Žaludek

21.08.2023 12:38:40

Dobrý den .
Na cyklostezce Příluky -Lůžkovice podél Dřevnice jsou dva dřevěné mosty . Most který je blíže k městu je ve zcela havarijním stavu . Dřevěné fošny jsou na něm uvolněné nebo dokonce vylomené z upevnění . Jedna fošna je propadlá , druhá vystouplá atd. Vznikají tak schody které jsou v jednom místě 3 cm vysoké . Je to nebezpečné pro cyklisty a doslova past pro jezdce na bruslích nebo koloběžkách . Uvažuje město o opravě . Předem děkuji za odpověd .

Chodník Dřevnická 4128-4133

Karla Holčáková

19.08.2023 13:29:00

Dobrý den kdy se opraví chodník Dřevnicka 4128_4133 nebezpečný přímo havarijní stav.

Přednosti na Cigánově

Michael Vals

16.08.2023 20:58:34

Dobrý den , dnes jsem narazil na chybu v dopravním značení na Cigánově . Na křižovatce ulic Tyršovo nábřeží a Čepkovská je přednost z prava . Tu však často nerespektují cyklisté . Už vím asi i proč . Dopravní značka která označuje zónu přednosti z prava je totiž umístěna na mostě u hotelu Saloon . Tudíž cyklista který jede podjezdem pod mostem na Cigánově tuto značku nemůže ani vidět . Vcelku by mne zajímalo jak by se k případné nehodě a jejímu řešení postavila PČR . Prosíme o nápravu . Děkuji

Hřiště u vozovny

David

16.08.2023 11:47:01

dobrý den, kdy se prosím plánuje oprava hřiště u vozovny MHD na Bartošově čtvrti? 2 hřiště jsou v dezolátním stavu, přitom to je ideální místo pro sportování. Skatepark na stejném místě odpovídá úrovni vesnice s 60 obyvateli. Proč město neřeší místo pro sportování dětí jako prioritu? Většina hřišť, co se opraví, se oplotí, zamknou a pak se pronajímají. To opravdu není vhodné řešení jak podporovat sportování dětí a mládeže. Děkuji

Špatný stav chodníku

Anna Manová

14.08.2023 14:32:33

Dobrý den. Dávám podnět k posouzení stavu povrchu chodníku, jež vede podél hlavní komunikace I/49 od hlavní křižovatky v Loukách po křižovatku na ulici Hřbitovní (u Vodárny Zlín) ve směru do města (mj. chodník na protější straně silnice také není v dobrém stavu). Z pohledu běžného uživatele - chodce není vyhovující, natož tak pro vezení kočárku s dítětem nebo jízdu vozíčkáře. Problém nyní více vyniknul, když se místo nedá objet v současné době uzavřeným areálem Shellky a sousedních firem Volvo a Ford. Děkuji

Smetanova

Michael Vals

13.08.2023 19:15:13

Dobrý den , v místní části Cigánov se měla sklidnit ul. Tyršovo nábřeží kde je větší pohyb chodců/cyklistů . Zde se udělal průjezd zakázán . Bohužel auta se dala na objízdnout trasu a tou je ul. Smetanova . Tady je relativně pěkný a rovný úsek a tudíž se zde nedodržuje maximální povolená rychlost 30km/h . Je nějaké řešení zde ůplně tranzitní dopravu zakázat ? Potom se asi nevyhnem umístění zpomalovacího retardéru či dvou na ul. Smetanova . Po zprovoznění myčky auta za Čepkovem se zde sjíždí místni (tuningáři) a ti zkouší své motory a rychlosti právě na ulici Smetanova . Prosím o nápravu je to tu opravdu nebezbečné pro malé děti . Děkuji .

Lávka + ul. Smetanova

Michael Vals

13.08.2023 19:07:58

Dobrý den , cca před 6 lety jsem na setkaní s občany položil dotaz jestli se bude realizovat přechod pro chodce v úseku ul. Tyršovo nábřeží , Benešovo nábřeží . Přesné místo : 49.22876079307754, 17.664867110100726 . Bylo nám sdělěleno že všechny lávky pro pěší na každém konci končí prechody pro chodce , což tady není pravda . Můžeme se zde v nejbižší době dočkat realizace přechodu pro chodce ? Přeci jen je to dost nebezpečné místo kde auta jezdí opravdu rychle .

Dotaz ohledně veřejného osvětlení

Richard Šic

12.08.2023 00:10:54

Dobrý den, chtěl bych se zeptat ohledně starého veřejného osvětlení, a jeho likvidaci. Jsem sběratel a milovník starého veřejného osvětlení a zajímalo by mě zda by jsem mohl nějakým způsobem získat pár kousků vyřazených svítidel. Případně zda-li je možné se nějak domluvit konkrétněji.
Děkuji, Šic.

Jarní a podzimní úklid

Zdeněk Sedláček

08.08.2023 19:12:07

Dobrý den, z důvodu covidu byly zrušeny jarní a podzimní úklidy, přistavení velkoobjemových kontejnerů v lokalitách města, budou obnoveny? Podzim se blíží. Děkuji za odpověď. Zdeněk Sedláček

Oprava chodníků na Jižních Svazích

Mgr Svatava Podlucká

07.08.2023 16:41:22

Dobrý den, mám dotaz, který souvisí s opravou chodníku na Svazích, konkrétně od zastávky “Družstevní” podél Okružní v nejstarší části sídliště. Práce začaly nedávno a pomalu postupují.
Chci se zeptat, jestli se tentokrát, když to před tím nikdy nevyšlo, počítá v tomto místě s opravou návazného přístupového chodníku,vedoucího podél vozovky z Družstevní vlevo ke garážím a na parkoviště a dále pak kolem domu 4519 k MŠ a na vysokou školu.Po tomto chodníku projde denně od trolejbusu hodně lidí.Prosili jsme o opravu naprosto zdevastovaného chodníku už několikrát, marně.
Chodník v podstatě slouží od vzniku sídliště! Je pro chůzi nebezpečný!
Celý tento náš “kout” + podchod je městem naprosto zanedbáván po všech stránkách.Až je člověku hanba. Když přijedou lidé nežijící ve Zlíně a představující si Zlín podle pověsti, ujišťujeme je, že jinde ve městě i na Svazích to vypadá jinak!
Kéž by to aspoň v roce 2023 vyšlo!
Děkuji za odpověď. Podlucká

Příjezd na poštu na JS

Kateřina Tomisová

07.08.2023 12:01:33

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli má město v plánu udělat něco s příjezdovou cestou na poštu 5 na JS. Je ve velmi špatném stavu, spousta velkých děr. Bylo by moc fajn, kdyby příjezd na hlavní poštu na největším zlínském sídlišti nebyl již roky plný děr. Pokud se auta musí vyhýbat protijedoucím vozidlům, což je u pošty velmi časté, je to mj. na poničení auta.
Děkuji za reakci
S pozdravem Kateřina

Centrální park JS

Eva Bujnošková

06.08.2023 12:35:16

Na JS máme vybudovaný krásný park, kde nejen maminky s dětmi tráví celé dopoledne ( odpoledne), plánuje se pojízdné občerstvení, které ještě více zatraktivní celý prostor. Zaráží mě, že nikoho nenapadne zde pořídit WC, kde máme vykonávat základní potřebu při návštěvě této rozsáhlé lokality? Odbor životního prostředí se nad tímto problémem nezamyslel?

Noční klid až od 2. hodiny ranní?

Drahomíra Vyorálková

30.07.2023 10:12:18

Je nutné, aby se koncert na lyžařském svahu konal až do 2. hodiny ranní? Je to natolik ve všeobecném zájmu, aby se tak nehorázně posunul noční klid? Hluk 29.7. byl na Lazech opravdu neúnosný. Kolik lidí se na tom koncertu bavilo a kolik lidí kvůli tomu nemohlo spát? A víte na magistrátu, jak se v našem údolním městě zvuk šíří? Opravdu nelze respektovat, že jsou lidé, kteří musejí i následující den brzo vstávat, že jsou lidé nemocní, pro které je to velká zátěž?
Děkuji za odpověď, i když ta samotná určitě ničemu nepomůže.

Rekonstrukce Slovenska-Lesni čtvrt

Michaela Nivakova

30.07.2023 08:39:15

Dobrý den, připojuji se k pánovi s požadavkem na rekonstrukcí ul. Slovenské a taktéž ul. Kamenné. Zároveň by bylo velmi vhodné zavést zastávku mezi Slovenskou a Lazy škola. Určitě to pomůže všem co bydlí na Lazech, Kamenné, Prlovské. Určitě je MHD lepší varianta, než jezdit autem . Zastávka v kopci prostě chybí. Děkuji za odpověď Nováková

Noční klid

Lubomir Vašina

29.07.2023 23:14:06

Dobrý den
Je možné někde dohledat kdy a v které hodiny začíná a končí noční klid.
Děkuji za odpověď

parkující versus vozíčkáři

H. Snížkova

29.07.2023 16:46:26

Chodník umožňující průchod z ul. Sportovní přes můstek ke zdravotnímu středisku v 1. segmentu blokují parkující auta. Pro vozíčkáře to představuje bariéru. Chodník je přitom graficky i žlutou čarou jasně označen. Proč policie nezakročí ? Situaci nelze omlouvat vzájemnou ohleduplností, jelikož se jedná o porušení zákona. Děkuji za řešení.

Retardéry z žulových kostek

Adéla

29.07.2023 00:11:09

Dobrý den,
nejprve chci poděkovat za zvelebování Zlína, hlavně za krásný biotop na JS.
Dále se chci zeptat, proč se staví žulové kostky v retardéru na silnici za sebou do vodorovné řady. Když přes takové retardéry přejíždí člověk na kole, může se mezi kostky kolo vklínit a to zapříčiní pád cyklisty. Kdyby byly kostky stavěny střídavě nebo prostor mezi nimi aspoň vybetonován, bude to bezpečnější a lepší. Všimla jsem si, že na některých místech retardéry vybetonované jsou (Prštné - ul. Náves), jinde jsou mezi kostkami velké mezery (Prštné - ul. Pod Strání). Stejný problém je po celém městě, také na Jižních Svazích, kde jsou mezi kostkami nebezpečné mezery. Prosila bych o zlepšení kvality retarderů pro cyklisty.
Děkuji.

Podnět k úklidu/opravě hřiště č.216 na JS

Martin Žůrek

27.07.2023 21:21:16

Dobrý den, mohlo by prosím město zajistit úklid a opravu hřiště č.216, chybí dlouhodobě koše na basket, sítě jsou potrhané a balóny musíme lovit v trávě,na pár místech roste plevel, chtělo by i pozametat,..bylo by škoda toto hřiště nechat zpustošit, i když chápu, že nemá takovou prioritu jako Centrální park na JS a jeho okolí. Děkuji

Mlžící brána před tržištěm nefunguje.....(dále jen TZ)

Ing. Tomáš Formánek

25.07.2023 20:59:29

1) Proč nebylo TZ uzpůsobené (z hlediska dosažitelnosti a tím i manipulovatelnosti trysek apod.), když se zařízení nachází v bezprostřední blízkosti jedné z nejfrekventovanější zastávek MHD a navíc v areálu městského tržiště, kde se dá předpokládat vysoká přítomnost zákazníků a to vč.dětí ?

2) Jaká venkovní teplota může spínat čidla pro provoz TZ (čerpadla mlžítka), i s ohledem na sálavé teplo vyzařující (v letních měsících) z betonové dlažby okolí TZ.

3) Proč u TZ není tabulka s návodem pro funkci a provoz. Nerezový tubus skrývající čerpadla apod. má dost velkou plochu pro instalaci tabulky provozních podmínek TZ.

4) Když se má zabránit kontaktu veřejnosti s TZ, proč není toto opatřeno vhodnou vizuélní zábranou, např. zvýš. obruba dlažby, nebo nízké zábradlí apod. ?

Předem děkuji za odpověď, a i když nebude žádná reakce, i Ta je odpovědí ! :-)S pozdravem TF.

Závory na vlakových přejezdech a projekt garáží pod náměstím Míru

Jarmila

23.07.2023 12:19:32

Chtěla bych se zeptat... Proč o tom projektu poschoďové garáže pod náměstím Míru nemohli rozhodovat občané města Zlína!? Ten projekt je totální nesmysl, zničí náměstí a k dalšímu parkovišti není důvod! Zeleně na tom náměstí s lavičkami má být co nejvíce! Je to centrum města Zlína! Tam se lidé mají scházet, potkávat, nakupovat atd.! A dá se tam snadno dojít pěšky! To náměstí bude ošklivé a v létě bude lépe se mu vyhnout! Protože bez těch stromů uprostřed to bude jen rozpálená plocha!
Druhá má poznámka se týká tragedií na železničních přechodech bez závor! Kdysi jsem bydlela v Ostravě v místě kde denně projížděly vlaky do továrny... a před přejezdem vlaku včas padaly závory a bylo zvukové znamení! A na jiném místě, kde byl velký pohyb obyvatel byl kromě těchto závor i malý podchod!
Proč se vůbec neřeší bezpečnost těch přejezdů dnes!? Ta bezpečnost musí být zajištěna a tečka! A je to povinnost města!

Zastupitelé pro jednotlivé čtvrti

M. Janalíková

21.07.2023 12:58:41

Dobrý den,
před časem proběhla regionálním tiskem zpráva, že k jednotlivým zlínským čtvrtím budou přiděleni jmenovitě zastupitelé, na které se tamní obyvatelé budou moci obrátit při řešení různých podnětů. Je prosím někde zveřejněn seznam těchto zastupitelů - který zastupitel je které čtvrti přiřazen? A také jakým způsobem je lze kontaktovat, příp. lze je někde osobně po předchozí dohodě zastihnout?
Děkuji za odpověď.
M. Janalíková

Retardéry na ulici Mostní

Jiří Samsonek

21.07.2023 08:40:23

Dobrý den, vážení pracovníci MMZ. Mám na Vás otázku: Historicky MMZ realizovalo retardér na místní komunikaci, před "Malou Scénou" na ul. Štafánikova, odhaduji tak před 18ti lety. Již tehdy vyvolával spoustu otázek, zda je toto vhodné tam, kde jezdí trolejbusy (trolejbus - vozidlo o hmotnosti cca 30 tun). Po mnoha peripetiích a opakovaných opravách byl tento věčně rozbitý retardér nakonec odstraněn a od té doby není v daném místě s vozovkou problém. Autoři, respektive ti, kdo zadávali rekonstrukci ulice Mostní nejspíš tuto záležitost nepamatují a proto byla na této ulici realizována stejná chyba. Např. retardéry při křížení s ulicí A. Randýskové, či Topolovou byly již opravovány (ze stejného důvodu - zničení provozem trolejbusů), retardér na křižovatce s ulicí A. Randýskové je k dnešnímu datu opět zralý na opravu. Otázka(y) zní: Město má povinnost se chovat s péčí řádného hospodáře a řešení, které samo navrhlo, popř. přijalo od projektanta, je pro daňové poplatníky mimořádně nevýhodné. Jsou opravy placeny z rozpočtu MMZ? Pokud ano, kdo za tuto špatnou koncepci nese zodpovědnost? Argumentace o požadovaném zklidnění dopravy v daném místě a bezpečnosti těchto míst nejsou na místě, rychlost je dopravní značkou snížena a malá šířka komunikace spolu s přehledností úseků jsou realitou. Prosím, nenastal čas na identické řešení těchto závad způsobem, ke kterému MMZ nakonec pracně a draze přišlo na ulici Štefánikova? Tj. odstranění těchto špatně navržených retardérů? Děkuji za odpověď.

Rekonstrukce ul. Slovenská + Lesní čtvrť I

Jan Borovička

20.07.2023 18:20:19

Dobrý den, prosím, je v nějaké fázi příprav komplexní rekonstrukce ul. Slovenská (od již rekonstruovaného úseku až po křižovatku s ul. Štefánikova) a také ul. Lesní čtvrť I (minimálně po točnu MHD)? Silnice jsou ve velmi špatném stavu, což mj. neumožňuje vozidlům MHD dosahovat jakékoliv vyšší rychlosti.
Bonusovým tipem by byl vznik nové zastávky MHD mezi zastávkami Slovenská a Lazy, škola (např. na znamení).

Podchod na Čepkově - obtěžující živlové

Roman Jaroš

20.07.2023 16:31:36

Dobrý den,
udělejte prosím něco s podivnými existencemi, které se poslední dobou shlukují v podchodu na Čepkově, příp. v jeho okolí. Chodí tudy spousta lidí chodníkem na Jižní svahy a musí trpět slovní obtěžování ze strany pochybných existencí (zřejmě narkomanů dle zjevu). V blízkém parčíku už si dokonce kdosi z bezdomovců postavil stan. Ráno se musí člověk vyhýbat lidem spícím na zemi v podchodu, odpoledne aby se bál, že ho tam někdo okrade. Zatím obtěžují slovně, obávám se, že přitvrdí. Podchod je úzký, není jak se jim vyhnout.

Povrch ul. Kotěrova

M. Ščuglík

19.07.2023 10:08:40

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, jak to bude s výměnou povrchu na ulici Kotěrova. V popisu rekonstrukce https://www.zlin.eu/tiskove-zpravy/obnova-vodovodniho-privadece-si-vynuti-uplnou-uzavirku-ulice-koterova-63ff?fbclid=IwAR1WvxSdx4rTYEooatM6CgrNPlnGYIYjRnvhIdrLyqdyNGnzsZ-ViXmyE6c
je to popsáno takto: "Po dokončení stavby čeká ulici Kotěrova rekonstrukce, která zahrne výměnu asfaltu".

Bude se tedy asfalt vyměňovat? Nebo celá ulice zůstane "zalátana"? Včera byla ulice uzavřena 18 dní po ohlášeném termínu konce prací. Budou ještě nějaké další uzavírky? Komplikuje to dopravu do školky a práce, když nevíme jestli ráno ulicí projedem nebo ne. Děkuji za odpověď.

Letní zahrádky

Alena

16.07.2023 09:41:55

Dobrý den, zajímalo by mě, jak je to s povolováním hospod a hlavně zahrádek v přízemí bytového domu. Je super si na takovou zahrádku zajít, ale už horší je nad ní bydlet. Najdu někde seznam povolených takových zařízení?

Kontejnery na použitý textil

V. Kupcová

15.07.2023 07:55:17

Na několika místech ve Zlíně byly kontejnery na použitý textil. Co je důvodem jejich zmizení? Byly odvezeny jen aby byly vyprázdněny a zase se vrátí na svá stanoviště? Případně kam je nyní možné použitý textil odkládat?

Výměna povrchu - ul. K. Světlé

Jitka

13.07.2023 20:19:32

Dobrý den, ráda bych se zeptala, kdy bude provedena oprava úseku komunikace K.Světlé - výměna žulových kostek za živičný povrch.
Oprava této komunikace ( výměna povrchu) byla plánována jako součàst III.etapy regenerace panelového sídliště Zlín- Podhoří.
Děkuji za odpověď

Elektronický výpis z evidence obyvatel pro dítě

M.Valek

11.07.2023 13:27:32

Dobrý den, jakým způsobem se lze dostat k elektonickému výpisu obyvatel pro dítě? DSZO požaduje potvrzení o trvalém pobytu každý rok.
díky za odpověd
MV

Slovenská

Jan Pšeja

11.07.2023 09:52:36

Dobrý den, prosím o informaci zda konečně a kdy proběhne rekonstrukce levé strany chodníku na ulici Slovenská, kterou slibujete 3 roky? Znovu tady opakuji, že při každém větším dešti máme před garáží všechny nečistoty z chodníku. Budu tedy opravdu asi muset tyto nečistoty sbírat do kyblíků a vždy vysypat u radnice na schody, aby to někdo konečně začal řešit.
Taky nikdo neřeší problémové podélné parkování na levé straně u chodníku, které pro nás co vyjíždíme, jak od domů, tak od paneláku znamená doslova ruskou ruletu. Zde by možná stačilo vždy u výjezdů vynechat jedno parkovací místo (zákaz stání) a označit žlutou čárou. Hned to zlepší výhled a bude to bezpečnější.
Dál prosím o informaci kdo vymyslel rekonstrukci komunikace před 31. budovou. Tento úsek rozhodně nebyl v takovém stavu, aby se zde muselo odfrézovat 10 cm vozovky. Nejsou ve Zlíně úseky, které by to potřebovaly víc?
Ještě prosím o informaci, kdo vymyslel systém záchytného parkoviště (odhadem za několik mil.) na Příluku pod nadjezdem? To si vážně někdo myslel, že k nám do velkoměsta někdo přijede na Příluky autem, to zde odstaví a bude do centra pokračovat vlakem???

Děkuji Pšeja

Rekonstrukce komunikace v ul. Bratří Sousedíků

Jakub

11.07.2023 09:02:38

Dobrý den,
jak to vypadá s rekonstrukcí komunikace v ul. Bratří Sousedíků?
Již několik let se o tom mluví a slibuje, ale skutek utek. Letos měla proběhnout rekonstrukce kanalizace, ale opět se to přesunulo a obyvatelé jsou nucení si kanalizaci rekonstruovat samy.
Lze při rekonstrukci kanalizace počítat s návrhem rekonstrukce komunikace, tak jako je v plánu v souboru situace.pdf

https://www.dropbox.com/sh/mp6lxzvih6j4byt/AAAQ8EaCUcrn3z8hwu35_V3Ha?dl=0&fbclid=IwAR3KyN4Jv_ANq7NXRq86kZ0L2YlHVlJeb8ZYoh4n91a0FFPthkc4rIHGXDE

Nebo zde konečně vyjde najevo, že město Zlín a jeho zastupitelstvo na celou Letnou z vysoka kašle?

Děkuji

Sběrný dvůr Podhoří

Ludmila

11.07.2023 08:47:49

Dobrý den,
nevím, co město vyřešilo tím, že zrušilo pro obyvatele čtvrti Letná a Podhoří sběrný dvůr. Po půl roce se ukázalo, že kontejnery na různý odpad jsou nedostačující a někteří obyvatelé dělají na volném prostoru skládku. Je to sice v neukázněnosti lidí, ale město posunulo dobu o 30 let zpátky, kdy se začínají tvořit černé skládky. Vypadá to, že se ve Zlíně řeší problémy jen zvyšováním poplatků .

Dopravní omezení na I/49

Hubert Strunz

11.07.2023 07:48:49

Dobrý den,
mohl by někdo kompetentní opravit na úřední desce SMZ vloženou situaci přechodné úpravy provozu k 2.etapě, části A, týkající se stavebních úprav na I/49 v úseku ul. Antonínova- Osvoboditelů. Je tam totiž pod ní uložena situace 1. etapy, část B. Nebylo by také marné všechny situace zveřejnit i jinak než touto formou, u které to bude dostupné jen do 18.7.2023, např. na fb - Doprava Zlín. Současný guláš v dopravním omezení a souvisejícím dopravním značení se totiž v provozu nedá pojmout. Děkuji.

Hydroizolace podchodu na nám. práce / oprava podchodu Zahradnická

Jaromír Šebela

11.07.2023 00:07:57

Dobrý den,
když nám silničáři tak krásně rozryli centrální silnici přímo u jednadvacítky, bude město konečně realizovat tak dlouho slibovaný projekt hydroizolace podchodu na náměstí práce? Po té nevydařené rekonstrukci už tam dlouho zatéká...
A co podchod na zástavce Zahradnická? Ten je naprosto v dezolátním stavu. Ten se bude opravovat kdy?
Děkuji za vyjádření

Zdražení MHD a členové dozorční

Jaromír Šebela

09.07.2023 17:53:21

Dobrý den,
můžete mi prosím sdělit jména, stranickou příslušnost a funkce členů valné hromady DSZO? Rád bych věděl na koho konkrétně se mám zlobit za 30% zdražení jízdného.
Děkuji.

Dokážeme zabránit totálnímu kolapsu dopravy města Zlína?

Ing. Antonín Zelinka

03.07.2023 04:26:21

Dobrý den.
Rád bych zjistil, jaká bude intenzita dopravy na třídě T. Bati po dokončení dálnice D49 na slovenskou D1. Bude to za situace která je daná i v současné době, kdy 1/49 začíná tvořit přivaděč do Otrokovic k D55. Vždy to bude z Lípy přes Zlín do Otrokovic 14 km a z Lípy přes Hulín po dálnicích tamtéž 44 km.

Podekovani za biotop

Roman Rumanek

29.06.2023 18:49:17

Dekuji mestu za nadherny biotop, plny ryb a krasne okoli. Jizni Svahy toto povzneslo na uplne jinou uroven.
Velmi ocenuji i to, ze nechavate na urcitych mistech vysokou travu. Budi to dojem divoke prirody. Konecne krasny projekt ve Zline!

Dětské hřiště Mokrá II

Eva

29.06.2023 07:49:13

Dobrý den, co se bude dít s dětským hřištěm na Mokré II? Před dvěma lety,bylo zarazeno do projektu, ale jaksi se nic neuskutečnilo. Děkuji za pravdivou odpověď.

Dětské hřiště Mladcová hřiště

Jan

27.06.2023 19:59:23

Dobrý den, kdy bude prosím dokončeno dětské hřiště na Mladcové u fotbalového hřiště. Děkuji za odpověď Jan

K rekonstrukci u zastávky náměstí Míru

Sylva Novotná

27.06.2023 11:02:10

Dobrý den, v pátek jsem byla opět svědkem pádu paní u zastávky nám. Míru. Je to už čtvrtý pád na stejném místě, který jsem viděla O dalších vrávoráních a zakopnutích, které nedopadly hůře jen díky kolemjdoucím, ani nemluvím. Tentokrát přijela i záchranka. Od rekonstrukce tržiště přibyly na prostranství schody a vyvýšeniny, které zde dřív nebyly. Tři žluté puntíky na označení evidentně nestačí. Opravdu nechápu důvod. Ostatně celá dlažba je jak ze čtvrté kategorie - celá jako okousaná s velkými spárami, nerovná. Připomíná mi to rekonstrukci nám. Míru, kdy se dlažba musela vyměnit. Je možné, když už zde ty schody jsou, je alespoň řádně označit? S. Novotná

Vraky

H.Kriz

26.06.2023 16:20:15

Vraky a dlouhodobě odstavena vozidla zabírající místa.... Malenovice Centro v úrovni prodejny Pepco několik let bez spz stříbrný Citroen. Další odstavené vozidlo zarustajici trávou v Malenovicich před Penny Na pravé straně první z kraje stříbrný velky Hyundai Santa Fe

Cyklostezka Příluky-Lůžkovice

Zdeněk Rokos

25.06.2023 09:53:16

Dobrý den
Chci se zeptat, kdy bude opraven překop cyklostezky u nového nadjezdu ? Pro nás bruslaře je to past, protože překop je zasypán kamínky. Další nebezpečí je mostek asi 100 m za novým nadjezdem. Desky jsou tak křivé, že přesahují přes sebe až 5 cm.Proto se ptám, zda by nešlo tento mostek co nejdříve opravit.

Lavičky na proti barli Mostní

Roman

23.06.2023 23:38:53

Dobrý den, může mi někdo prosím říct kde si mohu stěžovat na umístění laviček u zastávky MHD na vyhlídce? Skoro každý den tam sedí v noci opilci a dělaji kravál ,nebaví mě každou chvíli volat policii. Přes den tam nikdo nesedí a večer bordel. Děkuji

Auto na mostě pro pěší a cyklisty v Příluku

Pavel

23.06.2023 23:03:11

Dobrý den,

chtěl bych dát ke zvážení úpravu dopravního uspořádání v okolí nového mostu v Příluku, přes který je vedena stezka pro cyklisty a chodce. Šířka mostu, která umožňuje oddělení částí pro cyklisty a chodce, má tu nevýhodu, že most je dostatečně široký i pro auta. Docela s úžasem jsem sledoval, jak řidič objel betonové zábrany na straně blíže k železniční trati, přejel most a pokračoval dál. Pokud existují kamerové záznamy z křižovatky, čas byl 23. 6. 2023 21:28 - 21:30.

Asi je zbytečné komentovat nebezpečnost této nehorázné drzosti a bezohlednosti. Auto nejelo nijak pomalu, spíše naopak. A to o půl desáté večer, tedy téměř za tmy a v místě, kde ani ostražitý cyklista nebo chodec auto prostě nečeká...

Možná by mělo smysl zvážit, zda by byla možná nějaká fyzická opatření bránící jízdě aut po tomto mostě. Možná sloupek uprostřed, který ani cyklisty, ani chodce neomezí, ale rozdělí most na dvě části a auto už neprojede.

Prodejci na tržišti Pod kaštany

Věra

19.06.2023 10:52:09

Dobrý den, zajímalo by mě, jak jsou přeprodejci ovoce a zeleniny odděleni od prodejců, kteří prodávají své výpěstky. Děkuji

Pump track ve Zlíně

Jan

16.06.2023 22:19:41

Dobrý den, plánuje se nějaký pump track ve Zlíně nebo už někde je kromě skillparku na Vršavě, díky za info Jan.

Petr Sova

Petr Sova

16.06.2023 13:39:13

Dobrý den, nevím koho napadlo zadělat díry v komunikaci Pod Vrškem kousek před hospodou Boston druhem afaltu který už i při stávající teplotě cca 25 st. celkem slušně "teče" a nechci vidět jak na tom bude při tropických hodnotách, každopádně děti chodící ze školy mají prima hračku a nechtěl bych pak rodičům vysvětlovat kde se vzal asfalt na skluzavce na nedalekém hrišti ...

Sečení trávy Nad Vývozem

Adéla

15.06.2023 13:50:33

Dobrý den,
budu navazovat na několik předchozích dotazů k sečení trávy, konkrétně v ulici Nad Vývozem. Tráva zde tento rok ještě nebyla posečena a má místy už metr na výšku. Při vystoupení ze zaparkovaného auta vlezete přímo do porostu. Není to příjemné ani vzhledné, nehledě na to, že můžete dostat klíště. Kdy je prosím naplánováno posečení?
Děkuji.

Doba zelene na semaforu

Jan

14.06.2023 06:55:24

Dobrý den,
Chtěl bych se zeptat,proč je doba zelene na semaforu pro chodce od areálu Svitu smerem na tržnici Pod Kaštany sotva 4 sekundy? Kdo to má stihnout bezpečné přejít? Nehledě na to,že tím dostáváte chodce akorát pod tlak,když má už červenou a auto tam už stojí,ale včera večer mě auto dokonce vytroubilo,když už naskocila cervena. Děkuji za odpověď.

Posekání travního porostu - Příluky

Slovák L.

08.06.2023 06:02:41

Dobrý den
Rád bych se zeptal, zda město letos hodlá zajistit posečení travního porostu v části Příluky (např. ve žlebu, atd.) Aktuálně je tráva v některých částech natolik přerostlá, že při průchodu přes ni máte na sobě hned několik klíšťat. Takovou situaci dlouho nepamatuji. Jestli jde o neschopnost zodpovědných lidí zajistit posečení travního porostu nebo se město rozhodlo šetřit, tak je to smutné. Děkuji.

Smrad z kanálu

Vladimír Malík

06.06.2023 23:15:03

Dobrý den,

Chtěl jsem se jen zeptat, na koho je možné se obrátit ohledně kontroly kanalizace na ulici Tečovská?
Poslední půlrok nám tu u domu kanál neskutečně smrdí, zvlášť když se mění venku tlak.
Spát u otevřeného okna fakt nejde.

Děkuji moc a přeji hezký den
Laďa Malík

Poplatky za svoz odpadů

Vladimír Jareš

02.06.2023 14:46:30

Dobrý den,
chci se zeptat , proč se zvedla cena o 50% za svoz odpadů, nyní na 900 Kč.
Děkuji

Troubení vlaků v nočních hodinách

Martin Jemelka

31.05.2023 21:51:31

Dobrý den, Opravdu je nezbytně nutné, aby vlaky co projiždí Zlínem troubily tak, že je musí všichni ve Zlíně slyšet. Je to velmi obtěžující, hlavně v letě, pokud máte otevřená okna a máte třeba malé děti. Vlaky troubí klidně i ve 12 v noci a během večera projede vlak klidne i 3x 4x.

Modernizace železnice Otrokovice - Vizovice

Radek S

30.05.2023 23:30:15

Dobrý den, jak postupuje modernizace železniční trati? Proč není vůbec tu v tom seznamu nadcházejících investic?

https://www.spravazeleznic.cz/documents/50004227/50157876/Pl%C3%A1n+investi%C4%8Dn%C3%AD+v%C3%BDstavby_web_1.+n%C3%A1pl%C5%88.pdf/11e484df-91ef-4da6-8c05-b004e4697eda

Bylo by možné k ní tady vždy po pár měsících něco sepsat? Díky

Pokuty za parkování

Martin Bula

30.05.2023 20:11:43

Dobrý den přeji,

chtěl bych apelovat na zlepšení značení blokového čištění, které probíhá na ulicích ve městě. Dnes zjevně jedno takové čištění probíhalo na Ulici Bratří Jaroňků, kde podle slov městské policie, údajně byla umístněná značka. Avšak pokutovaná byla i ulice Ševcovská, kde žádné značení nebylo. Rozumím, že se značkou vyznačuje celý úsek, ale jak si můžu značky všimnout, pokud autem nejezdím a neprocházím danou jednosměrkou, kde na jej začátku a konci údajně ta značka umístněná byla.
Pokud by bylo značení umístněné dostatečně viditelně, tak si nemyslím, že by dnes podobnou pokutu dostalo přes 30 aut na dané ulici.
Domnívám se, že jde jenom o ubohý způsob, jak vybrat od lidí peníze.

Děkuji.

Oprava komunikace

Jaroslav Plášek

30.05.2023 12:34:35

Dobrý den, lze touhle cestou požádat o opravu komunikace na ulici Dolní u MŠ Šnek? Cesta je jedna katastrofa. Předem děkuji za odpověď.

Vykopova jama u usti kudlovskeho potoku do Kudlovské prehrady

Martin Maler

26.05.2023 08:59:02

Dobry den, zajimalo by mne, proc byla vykopana jama na ulici Na Pozare u garazi a pocatku Kudlovske prehrady. Jiz nekolik mesicu je toto misto oploceno a nic se tam nedeje. Co je duvodem tohoto vykupu a kdy se planuje dokoncit? Dekuji

Obchvat Zálešné

Jan Rovenský

25.05.2023 20:34:58

Dobrý den, rád bych se zeptal na několik otázek ohledně obchvatu Zálešné. Zhruba víme, kolik denně projede aut na Sokolské.
1. Kolik aut z tohoto počtu míří směrem Zálešná, nemocnice, Příluky, Želechovice atd. ?
2. Až bude dostavěna dálnice až po úroveň Slušovic (či i dále), kolik aut pak radnice předpokládá, že bude denně
jezdit po novém obchvatu Zálešné?
3. Po dostavění dálnice na úroveň Slušovic (či i dále), jaký pak bude mít obchvat Zálešné význam pro snížení
tranzitní dopravy přes Zlín, když ten tranzit pojede rovnou po dálnici nebo sjede/najede jednodušeji u Slušovic?
Děkuji za odpovědi.

Sekání trávy - ulice Prlovská

Soňa Linhartová

24.05.2023 17:38:57

Dovolím si vás požádat o informaci, kdy bude provedeno sekání trávy na ulici Prlovská. Tráva již místy dosahuje i půl metru. Děkuji.

Vodní ulice - kruháč

Ivan Pšenčík

17.05.2023 06:46:15

Dobrý den, dnes ráno po celonočním dešti na Vodní ulici za kruhovým objezdem ve směru od nadjezdu hned za přechodem obrovská kaluž vody přes celý jízdní pruh zasahující až do přechodu. Nevím, zda je tam technický problém nebo je to chyba projektu, každopádně je výstavba kruháče snad ještě v záruce. Poprosím, ať to někdo kompetentní co nejdříve prověří a zjedná nápravu.
Děkuji

Sekání trávy v Malenovicích

ErB

15.05.2023 15:13:06

Dobrý den,
je polovina května a v Malenovicích ještě nebyla posekána tráva. Chápu, že jsme mimo zájem Zlína, ale když už v trávě nevidíte už ani středně velké psí plemeno, tak je něco evidentně špatně. Už i na FB stránkách si lidé stěžují. Nemluvě o tom, že v trávě po stehna není možné nalézt po psovi výkaly a tak vysokou trávou se ani nedá procházet. Po trávě obvykle nikam jinam než se psem nechodím, takže případné napadení klíštětem, jen kvůli neposekané trávě, jde jednoznačně za městem, potažmo Technickými službami Zlín. A pokud by se i konečně někdo rozhodl tu hromadu vzrostlé trávy posekat, tak prosím i se sběrem a ne ji jen posekat a nechat hnít na místě, i když to bude zdlouhavé kvůli přerostlé trávě, ale občané za tento stav nemohou.
Plánuje se tedy letos posekání trávy nebo byly Malenovice celoplošně označeny za louku určenou motýlům?
Děkuji za odpověď a ještě lépe za nápravu.

Mobilní svozy - nebezpečný odpad

Petr

14.05.2023 15:37:09

Zajímalo by mne, zda v tzv. nebezpečném odpadu, uvedena m.j. elektronika, jsou brány k odvozu i televize (LCD).

P.S.
Pokud by se dotaz dobrazil dvakrát, omlouvám se, nebyl jsem si jist prvním odesláním.

Silnice v ulici Boněcko I

Věra Mikuláštíková

13.05.2023 14:57:04

Bydlím v ulici Boněcko I už 43 let a silnice která zde vede, za celou tu dobu neprošla výraznější opravou. Občas je provedeno "zalátání" děr a postříkání prasklin asfaltem. Vzhled vozovky v této okrajové části je ostuda města, které se pyšní pochvalami a cenami za architektonické počiny ve středu města. Prosím o sdělení zda se v blízké době počítá s řádnou opravou této vozovky. Například nový celistvý koberec atd. Krásný městský park je určitě důležitý, ale i my, občané okrajových částí Zlína, bychom rádi měli hezké prostředí v okolí svých domů. Děkuji za odpověd. Věra Mikuláštíková Boněcko I/284 Zlín.

Úprava svahu mezi ulicemi Slunečná a Nad Stráněmi

Martin Žůrek

13.05.2023 10:30:14

Dobrý den, chci se zeptat, zda je v plánu dále pokračovat s "revitalizací" svahu mezi ulicemi Slunečná a Nad Stráněmi, nová výsadba,....děkuji za informaci. Žůrek

Dotaz

Blanka Zemanová

09.05.2023 15:28:08

Prosím o sdělení, kdy začne dlouho slibovaná opravy chodníku na hrázi Kudlovské přehrady.
Dále prosím o sdělení, z jakého důvodu plánuje magistrát revitalizaci parku Svobody, když v rámci tohoto parku stojí třicet let chátrající budova bývalého soudu. Domnívám se, že nejprve by bylo vhodné vyřešit toto monstrum a pak teprve přistoupit k revitalizaci zmíněného parku.
Děkuji za odpověď, Blanka Zemanová, Zlín

SOKOLSKÁ

Tamara Ročňáková

03.05.2023 12:06:07

Dobrý den. Můj dotaz směřuje k ulici Sokolská, kde je nadměrný hluk z hustého provozu.
Plánuje město v tomto úseku např. změnu povrchu, který by snížil hlučnost, případně by se našlo jiné řešení?
Projíždějící auta (zejména nákladní nebo nerespektující rychlost) narušují "klid" již od čtyř hodin ráno. Chápu, že bydlíme u silnice a ticho zde nikdy nebude, přesto si myslím, že existují možnosti, jak obyvatelům této části Zlína umožnit lepší kvalitu bydlení.
Pokud je vozovka mokrá, nepomohou ani zavřená okna. Je vhodné se obrátit obrátit na KHS s měřením hluku, aby se tento podnět začal řešit?
Děkuji,
s pozdravem
TR

Vodní ulice

Ondřej Janáč

03.05.2023 11:57:10

Dobrý den,chtěl bych se jen zeptat kdy už město konečně vymění povrch na ulici Vodní.Kruhac je dávno hotový a zbytek ulice pořád nic.

Poplatky za komunální odpad

Jiří

02.05.2023 11:04:02

Dobrý den, zůstali jsme se ženou v RD sami, děti (2 ks) po ukončení studia pracují v Praze a Brně. Bydlí v pronajatých bytech na základě nájemních smluv. Trvalé bydliště mají ve Zlíně. Doposud jsem za ně platil poplatky za komunální odpad, i když ve Zlíně nežijí. Rád bych je odhlásil, abych neplatil za odpad, který nevyprodukují. Úřednicí mi bylo sděleno, že pokud mají trvalé bydliště, tak musím platit. Potom připustila, že když doložím nájemní smlouvy, tak do třiceti dnů bude vyjádření o odhlášení. V nájemní smlouvě prý musí být napsáno, že komunální odpad je hrazen cenou nájmu. Údajně nestačí napsáno že jsou hrazeny služby spojené s bydlením. Dle mého názoru je už samotná nájemní smlouva dostatečným doložením skutečnosti, že komunální odpad je produkován a tedy i hrazen ve spojitosti s nájmem. Můžu poprosit o jasné stanovisko, jakým způsobem můžu docílit toho, abych neplatil poplatek za odpad, který nebyl vyprodukován? Rád bych celou věc vyřídil do 15.5.2023, kdy mám za komunální odpad zaplatit. Děkuji za radu a vysvětlení jak mám postupovat.

Ing. Jiří Prokop
Nad Pramenem 365
760 01 Zlín

Chodniky

Ludmila Matejkova

01.05.2023 06:22:18

Je sice hezké,že se dělají stezky,ale přijďte se podívat na chodniky od zast.Příční/zastávka taky ostudou Zlina/postaré divadlo.Je zde převážně st.obyvatelstvo je to ostuda Zlina.Matějková

Značení podjezdu pro cyklisty

Lucie Skřivánková

26.04.2023 15:36:26

Dobrý den, uvažuje se o zlepšení značení podjezdů pro cyklisty (Cigánov, Čepkov), že jsou opravdu pro ty, kteří se pohybují větší rychlostí (kolo, brusle, koloběžka...)? Přes
podjezd u Cigánova jezdím každý den a každý den zde potkám min. 1 chodce, zatím jsem slušná a zanadávám si "v duchu" :-)
Děkuji za odpověď. Skřivánková

Ztráta Op

Tomáš

26.04.2023 11:25:10

Zdravím. Neví prosím někdo zda se dá nahlásit ztraceny op online? Děkuji za info

Revitalizace Obeciny

Andrea Gazdova

25.04.2023 12:38:10

Dobrý den,
při revitalizaci Obecin se OPĚT zapomnělo na pejskaře. Myslím, že už došla pejskařům s vedením města Zlína trpělivost. Za co platíme za psy poplatky, když se ve Zlíně nic pro ně nedělá. Kde máme psy v okolí Obecin venčit bez porušování zákazů? Na JS ? Je nějaká lokalita pro psy na Bartošce, nebo Lesní čtvrti? Pokud vím, tak není. Doufám, že alespoň při výstavbě parku za ulicí Broučkova na psy budete myslet. Místa je tam dost.
A kdo z "architektů" vymyslel ústřední bod revitalizace Obecin Jaroslavický potok, tak to musel být génius. Ten potok je věčně vyschlý, když jím teče voda, tak smrdí. Pes, když jím proběhne, tak má na dva měsíce ekzém.
Možná by jste si měli obyvatele Obecin také vyslechnout a ne jen rozdat formuláře.
Snad návrh na revitalizaci Obecin, tak jak ho představujete, není posledním návrhem.
Prosím, revitalizujte pro lidi, ať se jim dobře ve Zlíně žije, ne jen ať to vypadá na dobře papíře.

Děkuji

informace o projektech MZ

Zdeňka Adámková

18.04.2023 18:14:50

Dobrý den, proč na oficiálních stránkách MZ v sekci - Projekty města - není u všech ukončených projektů uvedena plánovaná cena a zároveň konečné náklady ?
Jako příklad uvádím projekty - Obnova Památníku Tomáše Bati ve Zlíně, Revitalizace městského tržiště Pod Kaštany ve Zlíně a další. Děkuji

Cyklostezky ve Zlíně

Jan Vendolský

17.04.2023 13:29:48

Dobrý den,

zajímalo by mě jak bude pokračovat výstavba cyklostezek.

Cyklostezka z Malenovic končí v Prštném před rušnou křižovatkou. Poté se musí přejít most s úzkým chodníkem a dva přechody pro chodce (nikoliv pro cyklisty). a cca 500m po cestě pro auta. Bude se dělat podjezd pod cestou v Loukách? A stejně tak v Prštném a pokračování areálem Svitu až k Čepkovu?

Cyklostezka z Příluku vede na Bartošově čtvrti nesmyslně mezi barákama. U nemocnice pak přecházíte další frekventovanou cestu bez přechodu pro chodce (natož přejezd pro cyklisty). Nešlo by také udělat podjezd pod mostem a o kus dál přejet most a pokračovat dále do centra?

Další část cyklostezky podél tř. Tomáše Bati ze Zlína kolem Polikliniky vás zavede opět ke křižovatce a nikam nepokračuje. Možná by stačilo by dodělat pár pruhů kolem benzinky a přejezd pro cyklisty přes hlavní cestu a napojit na cyklostezku v Prštném?

Zbytečně vznikají konflikty, kdy cyklisté musí nebezpečně přejíždět cesty, motat se mezi auty a lidmi, nebo jezdit po chodníku. Dále mi chybí více informační map, tabulí a piktogramů na cestě jak a kudy přesně vedou cyklostezky.

Děkuji

Skillpark Zlín, Vršava

Jana Vybíralová

17.04.2023 13:22:40

Dobrý den, kdy otevřou Zlíně na Vršavě nový skillpark s překážkami, který bude orientovaný na děti a začátečníky ? Skill centrum slouží k nácviku a zlepšení dovedností na kole pomocí překážek. Lze na něm trénovat malé skoky, přejezdy přes vlny, rovnováhu a práci s těžištěm... Děkujeme za odpověď.

Opravy cyklostezek

Luděk Solař

13.04.2023 14:05:28

Dobrý den, včera jsem na cyklostezce mezi Bělovským jezem a Kvasicemi zaregistroval čerstvě provedené opravy povrchu cyklostezky. Je naplánováno opravovat letos cyklostezky také ve Zlíně ? Jsou místa, kde to po opravě volá !!

Rozkopaný Zlín

Vladimír Malík

12.04.2023 08:39:02

Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat, jestli by kromě Příluku, Březnické a tř.T.Bati u nám.míru nešlo rozkopat ve stejném termínu třeba i Sokolskou a něco v Malenovicích?
Že by ta doprava ve Zlíně pak už stála ze všech stran, pěkně spravedlivě.
Aspoň by se nemusela řešit ta plánovaná záchytná parkoviště, protože by se mohlo parkovat rovnou na silnici. A pro ty, kdo nejsou Zlína, parkoviště stejně nejsou potřeba, jak říkal pan Čížek, ne?

Tak budu držet palce, ať se vám podaří ještě nějakou opravu na stejný termín naplánovat.

Hezký den
Laďa Malík

Parkování na Svazích

David Čuda

05.04.2023 15:24:34

Dobrý den, jaká jsou prosím pravidla pro parkování, či stání dodávek (rozměrných vozidel) na Jižních Svazích? Platí to pro všechny ulice? Jsou i nějaká časová omezení? Můžete prosím poskytnout odkaz na příslušnou legislativu? Děkuji

Parkování Mokrá II

Lucie

05.04.2023 13:33:49

Dobrý den,
obracím se na Vás s dotazem ohledně parkování v lokalitě Mokrá (Mokrá II). Při příjezdu v odpoledních hodinách je zde obrovský problém zaparkovat, při příjezdu ve večerních hodinách je to již téměř nereálné. Problém je, že zaparkovat nelze ani v blízkých lokalitách tak, aby během noci nebyla udělena pokuta. Mohu se zeptat na radu, jak tento problém vyřešit? Kde je možné legálně a bez problémů zaparkovat?
Děkuji.

Oprava vozovky na ulici Nábřeží

Lukáš Chlud

03.04.2023 08:11:42

Dobrý den, jako po každé zimě je stav vozovky na ulici Nábřeží ve Zlíně opět v katastrofálním stavu. Uvažuje, prosím, město o kompletní opravě/rekonstrukci? Předem Vám děkuji za odpověď.

Informace o kácení stromů

Jakub T.

31.03.2023 09:20:09

Dobrý den, jako každé jaro se na sociálních sítích množí fotky skácených stromů po Zlíně s poměrně nenávistnými komentáři. Toto nebude ani tak dotaz, jako spíš tip, skoro prosba - šlo by při kácení každého stromu vyvěsit na místě A4 papír kde by bylo krátce sepsáno z jakého důvodu se ten strom kácí, kam bude směřovat dřevo z něj a případně přidat fotky poškození nebo závěr z dendrologického průzkumu?

Taková transparentní komunikace přímo na místě (a to "přímo na místě" je podle mě naprosto zásadní) by pomohla zamezit spekulacím a všeobecné negativitě.

Díky.

oprava cest na Lesní Čtvrti

Ondra D.

30.03.2023 14:59:54

Dobrý den,
chci se zeptat. Cesty na ulicích Lesní Čtvrť I, Prostřední nebo Příkrá jsou v katastrofálním stavu. Neuvažuje město o jejich opravě? I chodníky a obrubníky jsou v dezolátním stavu a myslím, že by si zasloužili opravu.
Díky za zpětnou vazbu
Ondra D.

Žádost

Irena Lysoňková

29.03.2023 10:37:40

Dobrý den,
na pozemku parc.č.3727/4 ve Zlíně na ulici Vršek, který vlastní Statutární město Zlín, někteří lidé každoročně vyváží odpad ze zahrad (suchou trávu, ořezané větve, kmeny, ořezané rostliny, apod) a vytváří tím černou skládku, která kromě jiného láká k výskytu divokých prasat vyskytujících se pak blízko obytných budov.
Žádám Vás tímto o likvidaci této černé skládky a zamezení jejího dalšího vzniku.
S pozdravem
Lysoňková

Vraky

Šířka M.

29.03.2023 08:17:45

Na Tečovské před č.238 je odstavený dlouhodobě bez stk s prázdnými koly zelený Opel Corsa.
Další vrak bez SPZ stojí na parkovišti za Centrem od staré Malenovské.Hnědá Alfa plná odpadků.
V polovině parkoviště před Centro Zlín několik let zarůstající mechem stříbrný Citroen Xara- nejlépe je vidět při prázdném parkovišti.

MHD Zlín

Kateřina Sedmerová

27.03.2023 11:25:01

Dobrý den,
mohla bych Vás prosím poprosit o provozní délku sítě (nikoliv délku všech linek?) MHD ve Zlíně. Dále bych se ráda zeptala, zda-li bych mohla získat přístup k mapě sítě ve formátech Jdf/Gtfs. Ptala jsem se už na DSZO, ale ti mi neodpovídají. Data potřebuji ke zpracování bakalářské práce.

S pozdravem,

Kateřina Sedmerová

vizuální smog

Michal Kovář

24.03.2023 12:51:12

Dobrý den,
žádám odstranění reklamy na křižovatce tř.t.Bati x Lorencova umístěné na sloupu veřejného osvětlení. Reklama zasahuje do cyklostezky. Je tato reklama umístěná legálně?
Případně pokud jsou ostatní reklamy nelegální, žádám odstranění všech reklam ze sloupů veřejného osvětlení na tř. T.Bati.
Děkuji
M.K.

Parkoviště

Věra

22.03.2023 17:55:49

Dobrý den, kdy bude zprovozněno parkoviště Březnická? Je tam stále cedule se zákazem do konce března. Co se bude dít 28.3.2023, že bude uzavřeno parkoviště Pod velkým kinem a parkoviště Pod sportovní halou? Děkuji za postoupení odboru dopravy.

Ořez stromů

Tomáš Stavjaník

16.03.2023 13:16:31

Dobrý den.
Před pár lety jsem se zde ptal, proč se při ořezu velkých stromů neořezává i jmelí. Dokonce jsem si tehdy dovolil použít slova "horolezci" pro pracovníky, kteří prořez provádějí. Bylo mně zde odpovězeno, že pracovníci jsou dendrologové a nikoliv horolezci, že na dubu není jmelí, ale ochmet a že je to bezpředmětné ořezávat. Jak jsem dnes potěšen, když vidím pracovníky v horolezeckých postrojích na velkých městských stromech a oni ořezávají i ono "ochmetojmelí". Když jsem si představil, že jeden zaplevelený strom umožní, díky ptactvu, zamoření velkého množství stromů, bylo mně z toho, tehdy, smutno. Aby můj příspěvek skončil dotazem, tak se ptám, co zapříčinilo změnu v technologii údržby velkých stromů našeho města ?

Provoz MŠ v období letních prázdnin

Antonín Blaha

14.03.2023 07:21:51

Dobrý den, je již vypracován rozpis provozu MŠ v období letních prázdnin? Našel jsem jen dokument z minulého roku. Děkuji

Napojení turistické komunikace Lesní čtvrt- Kudlov

Radek Gajdošík

12.03.2023 21:33:29

Dobry den, bydlím léta na Kudlově a často chodime na procházky na tzv. Dálnici. Myslim, že kdo tuhle cestu zná, tak mi dá za pravdu, že se jedná o velmi pěknou lokalitu s výhledy po celý rok. Převážná část této komunikace je zpevněná a velmi dobře pěšky i cyklo schůdná. Bohužel nejhorším místem je část cca 300m dlouhá od hvězdárny na Lesni čtvrti nad gymnaziem směrem na Kudlov. Cesta je nezpevněná , rozblácena, v tomto období neschůdná. Vzhledem k tomu, že jde o napojení od točny MHD na Lesní čtvrti na jedno z nejpěknějších míst a cyklistickým napojenim směrem na Luhačovice se chci zeptat, zdali by bylo v možnostech MMZL zahrnout do plánu rozšiřování cestovního ruchu zpevnění této trasy? Závěrem podotýkám, že MČ Kudlov je jedinnou městskou části, která není pro pěší ani cyklo dostupná a napojena. Ale i zde se nabízí řešení. V případě zájmu rád vysvětlím. Děkuji za zprávu a přeji pěkné dny strávené v přírodě okolo Zlina.
S pozdravem Radek a Hanka Gajdošíkovi

Doprava v ulici Pod Boněckem na Přílukách

Petr Křížek

08.03.2023 16:49:32

Dobrý den. Mohl by mě někdo vysvětlit, proč město povolí výstavbu celého sídliště na kopci Boněcko a nezajistí adekvátní dopravní obslužnost. Pro celou výstavbu slouží k dopravě pouze jedna ulice, která nedostačuje. Momentálně pravděpodobně začala další etapa výstavby kdy celý den jezdí kolem našich domů za 30 tých let minulého století těžká nákladní auta a převáží od rána do večera hlínu. Bojím se až začnou opět vozit beton v domíchavačích. Tyto silnice nejsou na takovou zátěž dimenzovány, nehledě na to, že již byla v minulosti opravována a opět dochází k poškozování ( propadá se kanál ve spodní části ul. Pod Boněckem ).

Oprava vodovodu Kotěrova

Lubomír Churý

02.03.2023 17:07:54

Kde je prosím možné získat nejvíce informací k tomuto projektu pokud vyvstane potřeba prosím ? Myslím tím na městě u zadavatele. Ne u firmy, která kope. V ulici s více než 100 auty nyní panuje poměrně neklid v tom jak to přesně bude. Dát vědět pouze 7 dní dopředu o plánované rekonstrukci letákem do schránky není úplně dobré řešení. Rádi omezení všichni vydrží, aby to bylo v lepším stavu, jen ty informace netečou úplně dobře. Děkuji

Nebezpečí pro občany Zlína - nechráněné železniční přejezdy

Martin Váňa

27.02.2023 14:22:41

Dobrý den,
v pátek dne 24.2.2023 se bohužel stala velká tragédie na železničním přejezdu u Terna. Proč nejsou chráněny přejezdy závorami na železničních přejezdech a přechodech ve Zlíně? Je to velké nebezpečí pro občany Zlína. Bude zastupitelstvo města konečně něco dělat se zabezpečením přejezdů a přechodů závorami ve Zlíně?
Prosím o odpověď na můj email.

Projektová dokumentace k rekonstrukci kanalizační sítě Letná

Tomas Martínek

23.02.2023 09:11:19

Dobrý den, bylo by možné zveřejnit projektovou dokumentaci k rekonstrukci kanalizační sítě na Letné, která byla schválena 2.2. Děkuji.

nepořádek kolem popelnic

Petr Sova

14.02.2023 15:38:09

Dobrý den

nedá se dělat něco s neustále se opakujícím nepořádkem kolem popelnic u hospody Boston, křížení ulic Pod Vrškem x Prostřední ? Kamery ? Vím, že je to o lidech, ale třeba popelnice o kousek dále na křížení ulic Pod Vrškem x Dolní ani na dalších místech Lesní Čtvrti tímto problémem netrpí.

Pokud jste podobný problém řešili v jiné části města poprosím o info jak to tam dopadlo

Děkuji

Sova

PŘÍLUKY DOLNÍ DĚDINA - DOBUDOVÁNÍ CHODNÍKU

Marta

14.02.2023 13:00:17

Dobrý den, částečně navazuji na dotaz z 6. 1., kdy zde psala paní Alena o MHD Příluky Za kapličkou. Právě k této lokalitě mám také otázku a ona se toho také trochu dotkla. Chápu tazatelku s udržením spojů MHD i Vás s poznámkou, že 800 metrů není tak daleko k lepší obslužnosti. Ale to je právě ono. Pokud nemíříte přímo dolů na křižovatku, ale naopak směrem do města (ať do nemocniční lékárny, na dětská hřiště nebo do obchodu na Bartošově čtvrti), nejde využít žleb. Musíte se vydat přímo po silnici, kde se u "esíčka" napojíte na existující chodník. Ale těch pár desítek metrů po silnici je ale velice nepřehledných jak pro chodce, tak pro řidiče. Jako chodec se vždy snažím co nejrychleji dostat do zorného pole zrcadla, aby o mně řidiči věděli. Jako řidiče, ač místem projíždím opatrně, mě v zatáčce již několikrát překvapili děti nebo chodci táhnoucí kolo. A tedy můj dotaz: V zápisech KMČ jsem se v prioritách dočetla, že bychom se v tomto místě mohli už letos dočkat dobudování chodníku. Je to prosím skutečně tak? A případně v jakém časovém horizontu? Skrz charakter terénu je jasné, že realizace není jednoduchá a naráží na řadu omezení, ale skrz obydlení celého „kopce“ mě jako novějšího obyvatele překvapilo, že se současná situace nedořešila již historicky (vyjma žlebu, který ale neřeší pěší cestu „do města“). V dosahu je cyklostezka, zmiňované MHD, těšíme se na nedaleký biotop, jen část Horní/Dolní dědina je chybějícím chodníkem stále taková odtržená od zbytku. Děkuji moc za reakci.

Kniha Dějiny města Zlína

Jana

09.02.2023 22:06:38

Dobrý den,
7. ledna vyšla novinová zpráva, že koncem ledna vyjde druhý díl svazku Dějin města Zlína - Moderní město. Chci se zeptat kdy bude tato kniha v prodeji? Doposud není nikde k dispozici.
Děkuji Jana

Parkoviště pod sport. halou

Hubert Strunz

07.02.2023 13:44:02

Dobrý den,
vzhledem k tomu, že v rámci stavby "Křižovatka ul. Mostní-ul. Březnická" se zde žádné stavební úpravy neprovádějí, chtěl bych se zeptat, zda se uvažuje nějak řešit odvodnění ve spodním okraji zpevněné plochy pro parkování pod sportovní halou. Při vydatnějších, nebo déle trvajících deštích se zde tvoří velká kaluž, která brání u několika míst v parkování a v pohybu parkujících řidičů. Technicky je zde totiž možné vybudovat uliční vpusť, nebo jiný sběrač a zaústit je do jednotné kanalizace z betonového potrubí DN 500, která vede přímo pod kaluží. Současně bych chtěl také upozornit na 10-15 cm hluboké výtluky v pojízdné části, které by se, předpokládám, mohli provést nejdříve v jarním období.
Děkuji,
H. Strunz

Chodník na Kudlov

Adéla Valentová

01.02.2023 20:38:35

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda se plánuje nějaká údržba či oprava chodníku na Kudlov podél Březnické. Chodník je místy až do poloviny zanesený a potřeboval by údržbu. Mám za to, že by to prospělo bezpečnosti.
Děkuji za odpověď.

Svatá voda

Jaroslav Ondřich

31.01.2023 15:02:33

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli se plánuje úprava cesty od zahrádek v Malenovicích ke "Svaté vodě". Z jara a po dešti je dlouho neschůdná. Nad cestou jsou suché, napůl vyvrácené stromy a hrozí pádem na cestu. Tuto cestu využívají občané nejen z Malenovic k procházkám po lese a cestě ke Svaté vodě. Cesta přes svárovecký kopec je na tom stejně. Cyklostezka podél Dřevnice je přeplněná a dochází ke střetům chodců a cyklistů. Jiné možnosti na procházku v Malenovicích nejsou.

Děkuji

Úsekové měření Kudlov

Marek P.

25.01.2023 10:17:26

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat na realizaci úsekového měření na Kudlově. Z článků níže se mělo dělat do konce listopadu.

https://www.idnes.cz/zlin/zpravy/doprava-policie-radary-mereni-rychlosti-okrajove-casti-mest.A220809_677100_zlin-zpravy_ppr

Také by mě zajímalo kde budou kamery umístěny a zda budou měřit také vjezdovou rychlost (například auta které sjedou na Ateliéry mohou vjet do Kudlova klidně 70 a nic se nestane?). Že to budou nové kamery schopné jsem našel také ve starším článku o modernizaci těchto zařízení z roku 2021 viz níže.

https://zlinsky.denik.cz/zpravy_region/nove-kamery-i-useky-mereni-hrisnici-ve-zline-nohu-z-plynu-20210622.html

Přijde mi, že na Kudlově, hlavně při vjezdu ze strany od Březůvek je zakázané jet 50, protože tam snad nikdo nejede a loni tam byla na začátku nehoda kdy se naštěstí nikomu nic nestalo. Před Kudlovem se jezdí ještě rychleji než 90 a včera tam byla také nepěkná srážka 3 aut, ale toto asi řešit nepůjde.

Jde mi hlavně o řešení do zastavěné části Kudlova a zda se zohlední vjezd u točny ze strany Ateliérů nebo bude kamera jen dole ze Zlína a na konci od Březůvek.

Děkuji a s pozdravem

Zavedení MHD do městské části Zlín - Salaš

Ondřej Vančík

21.01.2023 10:47:42

Dobrý den,

Rád bych se zeptal proč nemůže jezdit MHD do městské části Zlín - Salaš alespoň jednou za hodinu v pracovních dnech a alespoň jeden spoj o víkendech mezi spojem Arrivy. V obci je vybudována točna, přístřešky na zastávkách a zkrátka vše co je pro provoz potřeba. Děkuji předem za odpověď.

Oprava tržiště

Ludmila

18.01.2023 18:33:02

Oprava tržiště
Chtěla jsem se zeptat ohledně dlažby, jestli je normální aby měla uražené rožky jamky v kostkách a ty stánky taky nic moc. Střecha vysoko boky volné bude tam zase pršet málo místa pro prodávající. Ještě to nebylo v termínu dali jste aspoň pokutu firmám keré termín spozdili.

Parkování JS

Matěj Kolařík

17.01.2023 11:17:52

Dobrý den,

rád bych se zeptal na vybudování parkoviště v místě Podlesí I - II, v poslední zatáčce při nájezdu nahoru k ostatním Podlesím. Mohlo by se zde vybudovat parkoviště, které se loni otevřelo na ulici Středová. Cíp, dle katastrálního úřadu, patří státu, tak by nebylo na škodu ho vykoupit a postavit tam parkoviště pro 50 - 100 aut. Mám dojem, že dům už se tam nevleze(i když, dnes je možné vše). Myslím že by to uvítalo hodně lidí, kteří pracují do noci a nehodlají si dělat procházky, tam a zpátky, každý den od OC Billa. Nehledě na nepřehlednost křižovatek, díky autům, které, bohužel, musejí stát v křižovatce, protože zde není kde zaparkovat už 16:00. V návaznosti na kruhový objezd, který je v nedohlednu, by nebylo na škodu začít tuhle situaci řešit a ne začít(pokud teda vůbec) až za plného provozu při spuštění kruh. objezdu z Kocandy, kde má jezdit i trolejbus. S přáním hezkého dne Matěj Kolařík

Komunikace na magistrátu

Radek S

17.01.2023 00:36:21

Dobrý den, mám jeden dotaz ze sekce "neurgentní".
Už delší dobu mě (čistě ze zvědavosti, pro představu) zajímá, jakým způsobem funguje elektronická komunikace na magistrátu, jestli se drží moderních trendů. A teď nemyslím směrem k občanů, ale opravdu úředník-úředník nebo úředník-politik.

Mám tedy pár otázek:
- Používáte nějaký software jako třeba Slack, který je de-facto standardem ve většině firmem typu a velikosti magistrátu? Aby mohly skupinky úředníků spolupracovat, sdílet informace a tvořit? Nebo je potřeba ještě pořád psát e-maily?
- A jakým způsobem se pracuje s úkoly/tikety pro různé pracovní skupiny nebo týmy? Opět, ve firmách většinou software jako Atlassian Jira, Office365... co na radnici? A řeší se to systémově, nebo je to na každém odboru zvlášť?
- (Jak) řešíte kyberbezpečnost a zároveň třeba možnost vzdáleného přístupu k práci?

Děkuju

Parkovanie

Michal Zvalo

11.01.2023 18:22:34

Prajem príjemný dobrý deň,
veľmi rád by som sa touto cestou spýtal, či sa v blízkej budúcnosti plánuje nejakým spôsobom riešiť katastrofálna situácia s parkovaním na ulici Padělky VIII? Auto už nie je možné zaparkovať ani v blízkom okolí a situácia je každým rokom horšia. Na Kocande pribúdajú parkovacie miesta neustále, Padělky a Kúty absolútne nič.
Ďakujem.

Obchvat Zálešné

Jiří Mahdalík

11.01.2023 11:36:45

Dobrý den, chtěl bych se zeptat v jaké fázi je aktuálně příprava obchvatu Zálešné a kdy lze očekávat začátek stavby a zprovoznění? Dostavení D 49 do Fryštáku přijde již v příštím roce, takže by bylo velice vhodné v té době mít již hotový obchvat Zálešné. Jinak hrozí přetížení ulic Sokolská, Padělky IX, 2. května či Podvesná XVII novou dopravou která si zde bude zkracovat cestu na Vizovicko či Slovensko. Stejně tak budou do ještě horší situace postaveni cyklisté a chodci u Nemocnice na Havlíčkově nábřeží, protože se ještě ztíží už tak příšerně nedořešené přejíždění/přecházení ulice Podvesná XVII. Aspoň dle mého názoru by tedy obchvat Zálešné měl být teď pro město absolutní priorita, protože bez něho hrozí ve východní části města dopravní kolaps, který se bude týkat všech módů dopravy. Předem děkuji za odpověď.

Oprava cesty zlín paseky

Klara Pavelkova

06.01.2023 13:37:20

Dobry den, na Zlinskych pasekách se nedávno dělala nová a rovná asfaltova cesta,která byla diky rodinným domům -stavyma hrbolatá a poničená(sesuv půdy)Nyní se opět začátek cesty začíná zvedat. Je možné zkontrolovat stav této cesty v brzké domě,aby nedošlo k poškození aut. Když člověk přejede autem tam i zpět tak hned pozná skok na cestě.

MHD Zlín Příluky Za Kapličkou

Alena

06.01.2023 09:18:09

Dobrý den.
Mám dotaz ohledně dopravy MHD lokalita Příluku Za Kapličkou. Již jsem psala požadavek na odbor dopravy, tak dotaz posílám i tu, snad se odpovědi dočkám zde. Proč je již delší dobu omezována doprava MHD do této části? MHD jsem hlavně v sobotu, neděli a svátky zajíždí sporadicky. Situace se stále zhoršuje, provoz aut i velkých je stále větší. Chybí zde chodníky, a ani nebudou. Sejít z kopce je o zdraví, maminka s kočárkem a dítětem je stále v ohrožení, že ji nebo dítě srazí auto. A starší občané nemohou kolikrát dojít vůbec. Tak se ptám proč ve svátky, soboty a neděle nejezdí MHD aspoň 1x za hodinu? Třeba na Jaroslavice jezdí i častěji. Příluky se stále rozrůstají je tu více rodin s dětmi a starších občanů.Jistě by všichni uvítali rozšíření dopravy. Děkuji za odpověď

Kruhový objezd Kocanda

Jan Rovenský

02.01.2023 10:23:19

Dobrý den, mám dotazy na pí.Cekotovou z odb.dopravy ohledně napojení kruh.objezdu na Kocandě.
1. Bude vůbec někdy v budoucnu ještě technicky možné napojit na kruháč ul.Zelinovu?
V kterém místě?
2. S kterými vlastníky pozemků město nyní jedná nebo bude muset jednat o výkupu - kvůli pozemkům pod
napojením kruháče na ul.Podlesí? Jde jen o tu větev kruháč-ul.Podlesí.
Jaký průběh tato jednání nyní konkrétně mají, jaké tam jsou eventuální zádrhele, v jakém je to jednání
o výkupu stádiu? Prosím o konkrétní informace podle jednotlivých vlastníků pozemků.
Děkuji.

Rekonstrukce pošty Malenovice

Pavel Tichý

02.01.2023 08:49:59

Dobrý den, rád bych se zeptal na bližší informace ohledně rekonstrukce pošty v Malenovicích. Na jednom ze zpravodajských portálů byl v listopadu minulého roku článek, že by mělo proběhnout v tomto roce. Jak tomu prosím je? Je nějaký časový předpoklad? Jak to při pracích bude s poštou samotnou? Budou nějaké náhradní prostory, nebo budou lidé odkázáni na poštu až ve Zlíně?
Děkuji za odpověď.

Používání pyrotechniky

Chytilová

01.01.2023 20:05:26

Moc bych uvítala, kdyby se ve Zlíně zcela zakázalo používání pyrotechniky. Tato lascivní zábava, které holdují nevyzrálé skupiny osob, je opravdu obtěžující a stresující nejen pro bezbranná zvířata, ale i pro ostatní občany, kteří vyznávají smysluplnější aktivity.

Sběrný dvůr Jiráskova

Jitka Rychlíková

30.12.2022 14:58:26

Dobrý den, všimla jsem si oznámení, že SBĚRNÝ DVŮR JIRÁSKOVA k 1.1.2023 končí. Proč? Z finančních důvodů? A nemohl by fungovat aspoň jeden den v týdnu? Obyvatelům v jeho blízkosti
( převážně senioři) bude hodně chybět. Děkuji za odpověď

Zimní údržba Prštné

Michal Zimmermann

22.12.2022 09:58:56

Dobrý den, mohl bych vědět, jakým způsobem je organizována zimní údržba na Prštném? Je to zhruba týden od posledního většího sněžení, chodníky jsou namrzlé, s kočárkem se po nich v podstatě nedá jet, přejít z jedné strany silnice na druhou je nemožné, protože tam, kde je silnice prohrnutá, leží haldy sněhu po celé její délce. Že boční ulice prohrnuté nejsou, asi nemá cenu zmiňovat.

Jediný opravdu udržovaný chodník jsem zatím viděl před hasičskou zbrojnicí.

Já jen, jestli celá zima na Prštném probíhá tímto způsobem a v podstatě se předpokládá, že ji člověk přečká doma?

zimní údržba

Miloslav Krčmář

19.12.2022 11:56:48

Dobrý den, byť to není přímo dotaz na úředníky radnice, tak se to týká městem zřizované společnosti a tak si dovolím se zeptat. Jakým klíčem se rozhoduje obsluha pluhu co brázdí ulice Lesní Čtvrti a udržuje silnice sjízdné, zda dá radlici dolů nebo ne? Po pondělním sněžení byly všechny ulice, po kterých jsme se pohyboval projeté i pluhem. Po páteční malé kalamitce je pluhem projeta jen Prostřední a Příkrá. V ostatních ulicích hezky drhneme spodky aut. A díky tomu, že je drtivá většina LČ bez chodníků, tak se po nich skvěle jezdí třeba s kočárkem. Podíváte-li se do jednosměrky vedoucí pod Gymnáziem, tak v tom největším padáku je jen sníh a led. Ani ten inertní posyp si to nezaslouží? Ten je mimochodem možná lepší než chodit v té břečce po solení, ale to by zase spravil ten pluh. A jelikož je to problém celých ulic, není to určitě nešvar těch, co si potřebují odhrnout parkování a nahážou to doprostřed cesty. To už je jiná :-)

Odpončiková zona - Kudlovská přehrada

Michal Butnikošarovski

17.12.2022 20:09:55

Dobrý den,
bude se něco dělat s Kudlovskou přehradou (2023), něco ke zkulturnění samotné nádrže, která je zanesená bahnem a zarostlá vegetací?
Děkuji za odpověd Michal Butnikošarovski

Filmove ateliery

Petra

17.12.2022 13:28:30

Dobry den, chtela bych se zeptat na vykaceni lesa vedle Lesniho hotelu, slysela jsem, ze zde budete zrizovat parkoviste pro bytovy dum vedle a proc tam nemuzete vybudovat i neco pro deti?? Filmove ateliery se omlazuji a mame taky 1hriste ktere slouzi i nekdy pro nove zrizenou skolu v atelieru. Muzete mi prosim odpovedet a zda jeste neni pozde se nad tim zamyslet? Dekuji

Pravidla ohňostroje

Tomáš Bedrna

15.12.2022 20:44:10

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, jestli platí nějaká zvláštní pravidla pro odpalování ohňostroje na Silvestra ve městě Zlín nebo případně pro určité městské oblasti.
Děkuji,
Bedrna

Odbočení do Přilucké zóny

Petra Vičíková

12.12.2022 22:25:10

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč když chci odbočit na novém mostě do Příluku, tak tam není na odbočení zvlášť semafor. Protože když chci odbočit musím počkat až projede velká kolona aut směrem na Zlín nebo musím čekat než se někdo smiluje a pustí auta, která chtějí odbočit vlevo do Zóny. Druhý dotaz je proč jsou tam tak dlouhé intervaly ke to strašné. Chtělo by to trochu jinak seřídit a přidat odbočovací šipku doleva do zóny. Děkuji za odpověď.

Napojení Příluky

Karel Březík

08.12.2022 18:18:45

Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, proč je na ulici Pekárenská zřízena jednosměrná ulice v délce asi 2m? Důvod, kterým toto opatření bylo zdůvodňováno v listopadu, že je to kvůli tomu, že na silnici 1/49 nebude možnost odbočit do průmyslové zóny a tím navýšení provozu okolo nemocnice pominul. Naopak, tím, že všichni obyvatelé části Příluky na pravém břehu Dřevnice ve směru od Vizovic musí jezdit okolo Lidlu a nemocnice, tak tento provoz zbytečně navýší. Nehledě na to, že ještě navýší provoz u Lidlu, který musí používat obyvatelé Obecin a Příluky na levém břehu Dřevnice z důvodu, že nemohou v Příluku odbočit na ulici Pančava. Nedovedu si představit, jak bude tato křižovatka ucpaná, kvůli vozidlům, která budou odbočovat z ulice Díly VI na ulici Štefánikovu a budou tím blokovat ve špičce i přímý pruh u Lidlu směrem do centra. Doporučuji zvážit toto rozhodnutí a jednosměrku zrušit.
Děkuji za odpověď

Multisport karta

Iva

05.12.2022 11:53:56

Dobrý den,

chtěla jsem se informovat (možná dát podnět ke zlepšení), jestli se plánuje podpora využívaní multisport karty ve městě. Jako benefit pro zaměstnance poskytnutý zaměstnavatelem, mi to přijde moc fajn, ale ve Zlíně není moc míst kde kartu uplatnit (např. městské lázně atd.), tak jestli by se s tím dalo něco udělat, aby sportoviště byla více motivovaná k její akceptaci.

Nejsem si jistá, jestli dotaz/podnět směřuji správným směrem :)

Děkuji za jakoukoliv odpověď.
Pěkný den.

Cyklostezka pod UTB FAI k směrem Baťově vile

Tomáš Machovský

15.11.2022 09:35:48

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat, kdy se plánuje dokončit cyklostezka resp. chodník od Baťovi vily k fakultě aplikované informatiky ?
Mám pocit, že je to stavba desetiletí. Takový kousek a defacto se tam nic neděje už měsíce. Je tam nějaký problém ?
A nevíte, kdy bude začínat stavba cyklostezky k Pasekám ?
Děkuji

Úsekové měření (Zlín - Díly) při výjezdu z centra na Vizovice

Daniel

14.11.2022 23:10:23

Zdravím Vás,

chci se zeptat, zda úsekové měření, které je umístěno při vjezdu do Zlína (Díly - směr centrum z Vizovic), dokáže změřit rychlost i z opačné strany, tedy při výjezdu ze Zlína.

V případě, že ne. Uvažuje se o tomto zavedení? Prozatím jsou zde pouze dvě kamery, které pravděpodobně snímají jen dva pruhy pro příjezd.

Odmítlo Vám diskuzní fórum Váš příspěvěk

Jiří Štoural

14.11.2022 15:44:16

Dobrý den,

odmítlo Vám diskuzní fórum Váš příspěvek. Napište mi na stouraljiri@gmail.com. Požádáme o odpověď na Váš dotaz osobně na magistrátu.

Vytiskneme všechny Vaše dotazy a doneseme je primátorovi osobně.

Děkuji,

Jiří Šťoural

Bezpečnost - výjezd na pozemní komunikaci

Ludvík Sochor

13.11.2022 10:32:16

Dobrý den,
jsem nájemce městské garáže na ulici Padělky IX. Garáže nejsou přímo na ulici Padělky IX., ale přilehlé ( k ulici ) spolu s sedmi baťovskými domy. Výjezd od garáží a taky obytných domů, je účelovou komunikací, která ústí na pozemní komunikaci Padělky IX. Tento výjezd je opravdu nebezpečný, protože přes živý plot domů č.p. 1753 a 1785 nejde vidět víc jak 1,5 až 2 metry na komunikaci, což je pro bezpečný výjezd dost málo. Když jede člověk sám, nemůže si vypomoci druhou osobou, která by ho navigovala při výjezdu.
Rád bych, a mluvím jistě i za obyvatele domů, majitele a nájemce cca 40 garáží, aby bylo naproti výjezdu umístěno zrcadlo, které by umožňovalo, alespoň bezpečné vyjetí, odbočení vpravo!
Naproti výjezdu je dům č.p. 3915, a zrovna sloup veřejného osvětlení, který se přímo nabízí, pro umístění zrcadla.
Děkuji, za radu, popř předání dotazu - žádosti příslušnému odboru nebo jestli tato "věc" patří TS Zlín?

S pozdravem

L. Sochor, 40 garážníků a obyvatelé přilehlých domů.

Chodník Malenovice

Michal Machalík

08.11.2022 17:25:45

Dobrý den, chtěl jsem jenom upozornit na špatný stav chodníku po rekonstrukci. Jedná se o chodník v Malenovicích, který spojuje ulice Tř. Sovobody a Jar. Staši (jedná se o chodník za hospodou Sokolovna). Chodník byl v perfektním stavu, ale před několika dny (možná týden) se tam prostředek chodníku rozkopal (asi se pokládal nějaký kabel na internet nebo něco podobného) a nyní ho firma znovu složila, ale vypadá to hrozně. Kraje po obou stranách jsou dobré (ty nebyly rozebrány), ale ten prostředek co byl rozebraný, tak je jak vlnobití. Nevím, kdo to bude po firmě kontrolovat, zda dala chodník do původního stavu, ale nyní vypadá hrozně. Prosím o předání, kdo bude mít danou kontrolu nestarosti. A chtěl bych se zeptat, kdy bude kontrola provedena, abychom věděli, že je to finální stav. Přece nemůže firma takto zničit chodník, který byl v dobrém stavu. Chodíme tam téměř denně s kočárkem a můžu říct, že je to nyní daleko horší než když daný chodník rozebrali. Děkuji

Dotaz na diskuzní fórum

Jiří Štoural

08.11.2022 13:10:06

Dobrý den,

můžete mi říct, jak se mohu registrovat do tohoto diskuzního fóra, abych mohl posílat dotazy?

Děkuji.

Štoural

Propojení Podlesí - Kocanda

Petr Ševčík

07.11.2022 13:13:31

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat jaký je současný stav plánování propojení Podlesí - Kocanda. Kdo tuto akci zastřešuje a které odbory se tím zabývají?

Děkuji, Ševčík

Veřejné osvětlení - ulice Zimní

Tomáš Moravčík

06.11.2022 17:55:06

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli náhodou nevíte, kdy na ulici Zimní ve Štípě začne svítit veřejné osvětlení.

Děkuji za odpověď.

Moravčík

Napojení Příluky

Hubert Strunz

03.11.2022 09:02:04

Dobrý den,
v souvislosti s avizovaným, pomalu dvouměsíčním dopravním řešením napojení zóny Příluky od 7.11. bych se chtěl zeptat, co je hlavním důvodem, že SMZ jako investor stavby připouští takovou dopravní komplikaci? Proč není úplně dokončeno a zprovozněno napřed nové napojení a až pak se zavírá starý most, buduje provizorní lávka, stavebně upravuje okolí staré křižovatky, vč. stavby nové lávky v místě mostu? Domníval jsem se, že by to mohlo být časově vázané na výluky při úpravě bývalého přejezdu přes želez.trať, ale toto není evidentně součásti stavby, nýbrž stavby modernizace železnice, kterou bude v nedohlednu provádět SŽ. Ani úpravy na I/49 nejsou takového rozsahu, že by obě křižovatky musely fungovat takto provizorně současně. Vzhledem k termínu dokončení stavby květen 2023 mi spíš připadá, že stavba má časový skluz a někdo tlačí na dodržení termínu, aby se mohl být v prsa. Technologicky mi nepřipadá také za rozumné začínat v tomto období s demolicí starého mostu a s budováním nové lávky. Může se totiž stát, že se její stavba s příchodem mrazů stejně zastaví.
Děkuji za odpověď

Odstranění diskriminace

Hlavica

02.11.2022 20:20:30

Žádám zdvořile o sdělení, kdy a jakým způsobem bude řešena diskriminace občanů místní části Zlín - Salaš v oblasti dopravní obslužnosti.
Znevýhodnění spočívá jednak v nedostatečné četnosti spojů, v prodlouženém čase přepravy ( z důvodu objížděk po jiných samostatných obcí ) a zejména v ceně jízdného, kdy jízdné je výrazně vyšší než cena MHD ve Zlíně za srovnatelný čas a vzdálenost přepravy.

děkuji Hlavica

KC Zlín - bar

Jakub Malota

22.10.2022 23:43:51

Dobrý den (snad je to OK ptát se i na městské společnosti) - proč už ihned po koncertě Rudy Linky byl bar na Kongresovém centru zavřený? Copak není v pořádku, aby si lidi mohli dát po koncertě ještě drink? Takhle to působí jako "děkujeme, vypadněte". Nechodím tak často, tak nevím, zda se to děje pokaždé, ale hodně to zamrzelo.

Vraky Ulice Potoky za divadlem

Jan

21.10.2022 08:54:32

Dobrý den,
z důvodu stále se zhoršující se parkovací situace pro obyvatele ulice Potoky za městským divadlem ve Zlíně Vám posílám SPZ vozidel, které zde parkují již několik měsíců bez jakéhokoliv užívání. Jedná se tedy o vraky a současně Vás srdečně žádám o kontaktování jejich majitelů či jejich odtažení.
Jedná se o vozidlo Škoda Octavia 1Z0 9839, Seat Ibiza 5Z0 4152 a Fiat Brava 6T4 7725.

Děkuji, s pozdravem a přáním hezkého dne

BIOTOP zóna Příluky

Tomáš Machovský

17.10.2022 14:28:06

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli existuje nějaká vizualizace biotopu na Přílukách, které se teď buduje na louce u čtverce ?
Děkuji za info

Cyklo propojení propojení ulice Pančava - páteřní cyklostezka

Jiří Mahdalík

15.10.2022 13:39:55

Dobrý den,
dle plánů a vizualizací zveřejněných městem je při současné stavbě napojení průmyslové zóny Příluky zcela ignorováno propojení pro cyklisty na konci ulice Pančava s páteřní cyklostezkou kolem Dřevnice. Na ulici Pančava se nachází cyklo piktogramový koridor, který dnes končí a i po této velké přestavbě celé křižovatky s 1/49 bude končit doslova nijak bez bezpečného a legálního propojení pro cyklisty s páteřní cyklostezkou. Při příjezdu od Obecin po ulici Pančava tak bude muset cyklista, pokud se mu podaří odbočit nebezpečně vlevo ve velké provozu, na točnu a dále po chodníku a přechodu nebo nějak vjet na chodník u Příluckého pramene a dále po přechodu. Obě tyto varianty nutí cyklisty dle dnešních zákonů tlačit kolo po chodníku a přechodech což je ukázka nedořešené křižovatky, které by se už v dnešní době neměly moc objevovat. Nebylo by tedy možné udělat opatření jako třeba pravostranný cyklo-nájezd na chodníku u Příluckého pramene a následně smíšené přechody pro chodce a cyklisty (přesně takový jaký je na ulici Výletní), aby se předešlo nebezpečného odbočení vlevo což je pro cyklisty ten nejnebezpečnější manévr? Bylo by velmi vhodné zde zlegalizovat bezpečné propojení pro cyklisty, protože nejbližší možné je až u Lidlu. Děkuji předem za odpověď.

Termín ukončení omezení na ulici Cecilka

Vaněk

13.10.2022 09:21:12

Dobrý den, původní termín omezení na ulici Cecilka (z důvodu výstavby kruhového objezdu) byl 30.9.22. K dnešnímu datu je provoz stále omezen a nikde nelze najít důvod ani nový termín.

Nedělní klid

Dagmara

08.10.2022 00:09:41

Dobrý den, hledala jsem ale nikde jsem nenašla, jak je to ve Zlíně s dodržováním nedělního klidu ? Myslím, hlučnější zahradní práce, jako třeba sečení trávy, stříhání plotu elektrickými nůžkami atd. Děkuji, Štolhoferová.

Znečistěná cyklostezka

Luděk Solař

07.10.2022 05:58:35

Dobrý den, v souvislosti se sekáním trávy na březích kolem Dřevnice jsem zaznamenal v cca posledních desíti dnech značné znečistění cyklostezky blátem, na více místech v úseku od Unihobby po Otrokovice. Zejména v podzimních dnech je takové znečistění nejen nepříjemné, ale i nebezpečné. Na dotaz u Povodí Moravy, proč to po sobě neuklidí, jsem dostal odpověď, že údajně mají smlouvu s městem Zlín, podle které má úklid zajišťovat město. Pokud je informace o smlouvě správná, tak proč úklid neprobíhá ?

Objekt Hvězda v Malenovicích

hana

05.10.2022 10:05:14

Dobrý den, v Magazínu Zlín jsem se dočetla, že bývalou budovu Hvězda v Malenovicích koupilo město a budou zde ubytovány osoby nízkopříjmové a nesoběstačné. Mohli byste prosím vysvětlit konkrétně, co si mám pod tímto pojmem představit? Domovů pro seniory je ve Zlíně a okolí nedostatek, proč se v této záslužné činnosti nepokračuje?
Děkuji

Chodník Prštné - Hrabůvky

Radek Macek

03.10.2022 10:08:17

Dobrý den,
prosím o informaci zda už bylo vydáno stavební povolení na chodník Prštné - Hrabůvky. V případě, že ano prosím o informaci kdy bude stavba zahájena/dokončena? Zda zde bude nějaké omezení ve formě zúžení apod. A jak v případě tohoto omezení bude řešen pohyb chodců a vozidel během stavby po vozovce.
Děkuji

kupony DSZO

Libor

30.09.2022 17:27:21

Dobrý den,

chtěl bych požádat o kontakt kdo má v našem městě nastarosti DSZO..

Chci se totiž zeptat, kdo vymysel (a případně by mohl zajistit změnu) pro tarifní sazby za studijní kupony na DSZO. Nedává mi žádný smysl kupon na 1, nebo 3 měsíce.. dcera využívá dopravu 10 měsíců, možnost pro předplatné je 1, nebo 3 měsíce,... Proč není možné objednat kupon na 10 měsíců, nebo na celý rok (za výhodnější cenu).

Druhý dotaz je, proč není možné tento kupon koupit/zaplatit on-line?

(PS. pokud vyžadujete recapchta. napište to zrovna ať nejde příspěvek odeslat, psát znovu kvůli tomu je ...)

Parkování Středová

Alena Vyoralová

29.09.2022 15:04:19

Dobrý den, můj dotaz je na termín otevření již dávno dokončeného parkoviště na konečné Středová. Parkoviště je již více jak měsíc plně dokončeno, čekáme na něj jak na smilování a do dnešního dne se jen můžeme dívat z okna za zapáskovaná parkovací místa, zatímco nadále objíždíme ulice a hledáme místa pro naše auta. Parkuje se, kde se dá a pak se nemůžeme divit, že každé ráno najdeme na autě novou oděrku, rýhu či šrám. Má to nějaký zádrhel? Nebo jen čekáme až si někdo z radnice udělá čas a přijde přestřihnout pásku?

Podhoří - ulice M.Alše

Vladimír Malík

27.09.2022 16:10:54

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat, jestli se neuvažovalo o zjednosměrnění ulice M.Alše na Podhoří?

Vozí se tam děti autobusy až před školu (zjevně těch 300 metrů od točny neujdou), a projet tam autobusem, když místní obyvatelé parkuji cikcak na obou stranách ulice není úplně snadné.

Je mi jasné, že aby zůstaly 3 metry silnice na každý směr není reálné, někde se parkovat musí. Ale nechat tam místo, aby autobus mohl projet (nebo třeba hasiči) by pro místní snad nemuselo být tak těžké, ne? Nemohla by tam občas projet MP a odměnit ty hůře přizpůsobivé? A při cestě zpět se stavit u pošty a rozdat trochu radosti těm, co parkují v zastávce pro MHD? I kdyby tam někdo stál a rozdával "radost" celodenně, tak by si na sebe několikanásobně vydělal.

Děkuji moc a přeji hezký den
V.M.

moje kasička zeje prázdnotou

ondřej Prokeš

26.09.2022 17:29:04

Dobrý den, jsem ze zlína a je mi 13let, moje kasička zeje prázdnotou tak se chci zeptat jestli je nějaký způsob jak si vydělat (např. roznášení letáků)

Rekonstrukce ulice Filmová

Pavel Komárek

22.09.2022 18:58:52

Dobrý den, dnes jsem ve schránce našel upozornění od SVUNDZI CZ, s.r.o., že od 26.9. do 15.12. bude uzavřena ulice Filmová z důvodu rekonstrukce. Zvláštní, že mne o tak zásadní věci informuje nějaká firma z Ostravy. Na stránkách magistrátu jsem se snažil najít další informace, ale ani po různých zadáních do vyhledavače jsem nic neobjevil. Ve Zlínském deníku byla včera pouze informace o omezení dopravy (ještě, že existuje Google). Sousedé na tom nejsou lépe. Připadá mně to celé zvláštní, protože to znamená zásadní omezení desítek rodin na několik měsíců. Navíc s informací jen několik dní předem (některé aktivity si lidé plánují dopředu). Můžete mně poradit, kde lze najít věrohodné informace? Platí omezení dopravy od 8.00 do 19:00 ve všední den? Co dělat v případě zhoršení zdravotního stavu, jak bude řešen odvoz odpadu apod.? Celá situace se mně zdá jako velmi necitlivá k místním občanům.
Pavel Komárek

potřeba

ondřej Prokeš

22.09.2022 18:45:44

Dobrý den potřebujeme zpět apple store a primark

Oprava přípojky veřejného osvětlení v prostoru mezi bytovými domy Na Honech I a II

Libor Reich

22.09.2022 12:57:38

V tomto prostoru prováděna rekonstrukce meziprostoru a chodníků. Při likvidaci starých chodníků došlo k narušení přípojky elektřiny, k prvnímu sloupu veřejného osvětlení uvnitř prostoru mezi domy. Na stav jsem upozorňoval pracovníky provádějící rekonstrukci i pracovnici magistrátu. Přesto během dvou měsíců, kdy tyto práce probíhají nedošlo k nápravě. Dnes již prováděno osazování a zabetonování nových obrubníků v daném místě. Kdy bude zajištěna oprava přípojky el. osvětlení? Až budou chodníky dokončeny?

Návrh nový poplatek za psa

JK

22.09.2022 12:51:58

Dobrý den, rád bych navrhnul k projednání zvýšení poplatku za nového psa ve Zlíně. Zvýšení by mělo hned několik pozitiv:
1) lidé si budou více vážit toho, že psa mohou mít a proto budou zodpovědněji sbírat exkrementy a pro všechny bude tak příjemnější životní prostředí (jak znečištění parku, tak hluk v bytových domech, nebezpečí pokousání dětí, cyklistů apod... )
2) výhledově ubyde nově registrovaných psů kteří pak skončí v útulku (vánoční dárky dětem apod...)... bude méně psů ve Zlíně a tím i méně napadení dětí a jiných osob
Jinde v zahraničí je běžné, že za psa zaplatíte i 10tis. Kč, pro případ Zlína by mohla být navržena částka ve výši 6.000 Kč za nově registrovaného psa (slevu by mohli dostat pouze vdovy/vdovci v poproduktivním věku). Za stávajícího psa navrhuji částku 4.000 Kč. S tím, že od roku 2024 by byl jednotný poplatek ve výši 8.000 Kč.

Streetart zastávka MHD Česká

Alena Vrabcová

19.09.2022 19:05:49

Toto dílo Michala Filáka mě nadchlo a zároveň mě zamrazila zpráva o jeho poničení. Nedokážu pochopit lidi, kteří ničí to, co má přispívat ke kulturnosti a radosti. Copak neví, že něco vytvořit stojí spoustu času, úsilí a peněz? Obávám se, že i přes opatření přijatá v tomto případě se vždycky najde nějaký ničitel. Napadlo mě, jestli by ta malba nešla ochránit třeba plexisklem nebo nějakou speciální fólií, ze které by se případné čmáranice daly snadno smýt?
Držím palce všem, kdo se starají o zkrášlování a zdokonalování našeho města, a prosím je, aby navzdory vandalům ve svém úsilí nepolevovali!

Náměstí Míru

Josef Ježík

18.09.2022 12:41:44

Dobrý den. Píšu, protože se mi nelíbí popíjení vodky a agresivita opilých Ukrajinců na náměstí Míru. Bezdomovci byli z náměstí vykázaní a místo nich nastoupili Ukrajinci. Prosím o nějaké řešení, je strach kolem nich procházet. Ve Zlatém Jablku v trafice málem napadli paní a sprostě ji nadávali v neděli, jen k vůli tomu že neměla na vrácení za cigarety z 2000 kč.

Semafory na křižovatce Středová x Okružní

Ivana Doležalová

15.09.2022 20:15:48

Dobrý den,
nepodařilo se mi najít odpověď, kdo zodpovídá za provoz semaforů ve Zlíně (na webu TSZ bez info). Chtěla bych se ale dozvědět, kdy budou znovu funkční semafory na křižovatce Středová x Okružní (Jižní Svahy pod prodejnou Billa). Nejsou v provozu snad už od minulého víkendu... Děkuji za odpověď.
Ivana Doležalová

Parkování autobusů

Romana Kopčilová

15.09.2022 15:02:42

Dobrý den,
můžete mi prosím sdělit, jak je vyřešeno dlouhodobé parkování zájezdových autobusů, když se zrušilo parkování na Březnické?
V rámci služby jsme sháněli pro jednu akci týdenní parkování pro 4 autobusy (které budou denně od a přijíždět) a opravdu jsme v krajském městě nebyli úspěšní.
Nebo jsme špatně hledali a myslí se i na dlouhodobé akce?

Děkuji alespoň za nasměrování, kde se ptát.

Parkování na chodníku

Dagmar Gojova

13.09.2022 19:54:52

Dobrý den bydlíme na Lešetině II a chtěla bych upozornit na stálý problém parkování na chodníku hlavně u domu číslo 667.. .je to dennodenní problém a někdy se ani nedá chodit po chodníku. Mohli by jste to KONEČNĚ nějak začít řešit.... Děkuji za odpověď

Centrální park Jižní svahy

Lucie Dümlerová

13.09.2022 14:02:15

Dobrý den,
chci se zeptat na termín otevření nově budovaného jezírka a vyhlídkové lávky v centrálním parku na Jižních svazích. Stavba měla být dokončena v létě 2022, ale je stále obehnána plotem. Co způsobilo zdržení?
Děkuji za odpověď.
Lucie

parkování

Jaroslav

13.09.2022 13:20:38

Dobrý den. Mám dotaz zda se uvažuje o navýšení parkovacích míst pro osobáky. Jedná se nám např. oblast Kůty, Sokolská, 2.května, Padělky atd. I půl hodiny jezdíme a potkáváme se řidiči mezi sebou a nadáváme na nemožnost zaparkovat. Parkoviště jsou plná firemních dodávek a pro obyvatele domů co tam bydlí místa nejsou. Jak je možné, že u některých domů mají vlastní parkoviště? Jak je možné, že někdo na to právo má a někdo ne? Je určitě spoustu míst na zřízení parkovišť. Ano je možno na úkor travnaté plochy ale pořád lepší než kličkovat mezi ulicemi a hledat místo. Škoda, že není možno si místo zalatit za rozumnou úhradu. I když někteří to mají, jak se ví.

spoj MHD směr Velíková - Jižní Svahy

Jana

07.09.2022 22:38:04

Dobrý den, měla bych dotaz týkající se MHD. Myslím , že zoufale chybí propojení přímého spoje na lince Velíková - Jižní Svahy. Všechny spoje jezdí přímo do města, ale ani jeden nespojuje Jižní Svahy s městskými částmi Kostelec, Štípa, Velíková. Nejsem jediná, kdo toto spojení postrádá, uvažovalo někdy město nad touto variantou? Děkuji za odpověď.

Gahurův prospekt - pítka pro psy

Jitka

03.09.2022 10:43:49

Dobrý den,
Procházím často přes Gahurův prospekt a oceňuji pítka pro psy, které jsou tam zabudované. Bohužel to však vypadá, že jsou užívána jako odpadkový koš. Vždycky, když jdu kolem, tak jsou misky plné odpadků a nedopalků od cigaret. Je smutné, že někteří obyvatelé města toho zneužívají. Mohlo by město pravidelně tato pítka udržovat čisté, aby majitelé psů měli možnost je využít bez obav při procházce městem?
Děkuji.

Osvětlení

Josef Novák

02.09.2022 20:33:49

Dobrý den,
mám dotazy na OD a OŠMaS:
Na odbor dopravy: je opravdu nutné, aby při současné ceně energií byl každý večer nasvícený z veřejného osvětlení obchodní dům soukromého vlastníka, nebylo by vhodnější učetřené peníze využít na potřebnější věci?
https://mapy.cz/zakladni?pano=1&pid=69393893&newest=1&yaw=5.793&fov=1.571&pitch=-0.009&x=17.6623268&y=49.2226906&z=18
Jen zmíním, že obdobné je to s nasvícením 21. budovy, ta je však v majetku Zlínského kraje. Dřív byla tato budova nasvícena jen při významných dnech.

Na odbor školství: jaký je přepoklad ceny za elektřinu pro nadcházející hokejovou sezónu na zimních stadionech ve Zlíně? Odhaduji, pokud byla dříve 5 mil., tak nyní bude 25 mil.? Dále bych se chtěl zeptat, jaký je předpoklad ceny za osvětlení fotbalového stadionu? Proč začínají zápasy o víkendu kolem 16. hod. a nehrají za světla?

Předem děkuji za odpověď.

Panorama koupaliste Bufet

Adam Koutný

02.09.2022 16:06:23

Zdravim. Jiz po nekolikate na Panorame nejde bufet v oteviraci dobe. Muzete sice namitnout ze je to vec Stezy (bufety na 2 koupalistich provozuje stejny majitel ktery ma i Kozlovnu na namesti) ale Stezu vlastni mesto. Proto pisi zde.
Chapu ze kdyz neni na koupalisti plno ,bufet meni tak vynosny. To se musi kompenzovat dny ktete vydelavaji. Je nutne aby byl bufet vzdy funkcni v oteviraci dobu koupaliste. Kdybych ja jako zivnostnik mel v dobe mene prace nechat lidi doma, budu je muset platit i tak. Bavil jsem se s plavciky, bufet byva casto zavreny. Provozovatel otevre az vidi na kamere ze tam je dost lidi.
To to jsou snad sluzby na urovni?
A to nemluvim o zoufale kvalite i nabidce jidel. Diky za vyslyseni.

Sdílené koloběžky Bolt

Radek Weiser

02.09.2022 14:22:47

Dobrý den, velice mi vadí hyzdící a chodníky ucpávající koloběžky, které v lepším případě stojí, v tom horším se válí po celém městě.
Proč u sdílených kol NextBike je možné dodržování stanovišť u již původních stojanů na kola a u koloběžek toto není možné?
Přece není normální, že máme tolerovat stav, kde např.na ulici Obeciny XVII denně tři koloběžky (rád doložím fotografie) ucpávají chodník takovým způsobem, že se mezi nimi chodci (i senioři) musí proplétat, nebo obcházet po trávníku nebo vozovce. O případné jízdě invalidy na vozíku ani nemluvě.
Nevěřím, že na našem magistrátu není žádný odbor, který by toto měl na starosti a nemohl by u provozující firmy dodržování podmínek vymoci.

Děkuji za reakci a přeji hezký den.

Prštné náves - přechod!!

Irena Navrátilová

01.09.2022 10:20:12

Dobrý den, chtěla bych znovu upozornit a moc poprosit, zda by mohl být někde v blízkosti krásné nově zrekonstruované MHD zastávky - Prštné Náves instalován přechod. Dnes v 7 hodin ráno při přecházení cesty mě i se dvěma dětmi skoro přejela paní autem!!! Asi nejela 40 km/hod. Ale i tak. Jak tuto cestu mohou přecházet děti sami? To si opravdu nedovedu představit obzvláště v ranních hodinách. A to podotýkám, že jsme nepřecházeli přímo v zatáčce, to je jasné. Již jste mi zde psali, že přechod zde nejde nainstalovat, ale to není řešení, že něco nejde a hotovo. Moc se přimlouvám alespoň značku POZOR DĚTI ať už svislou nebo vodorovnou, zpomalovací práh nebo omezení rychlosti na 20 km/hod v prostoru zatáčky. Na některých silnicích vidím, že stojí městská policie apod. Vždycky se dá aspoň něco udělat!!! Moc se přimlouvám a předem děkuji.

Revitalizace náměstí Míru

Šárka Vykoukalová

29.08.2022 07:49:55

Dobrý den, chci se zeptat, kdo vymyslel, ale hlavně kdo schválil novou tvář náměstí? Je to neosobní, nevzhledné a vůbec se to sem nehodí. Na jednu stranu musela být zachována fasáda staré Záložny (což je dobře), na druhou stranu chcete v památkové zóně je sklo a „pohledový“ beton, přitom nic nevzhlednějšího snad není. Kam si člověk sedne do stínu, aby si odpočinul? Nikam! Nebo zas do nějaké nové kavárny? Nebo se snad ovlaží z čehosi vodního krychlového? Nevím, co chcete z tohoto města udělat, ale bylo vždy plné zeleně a cihel.

Barumka, parkování

Milena Hlavicová

26.08.2022 08:37:27

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jestli někdo nepřemýšlel nad tím, že i v době, kdy ve Zlíně probíhá Barumka, musí lidé chodit např. k lékaři. Všechna parkovací místa v okolí polikliniky jsou zabrána už od časného rána v pátek pro B( pod sportovní halou, pod kinem i u OD). Když jedete z okolních obcí a musíte si vzít auto, nezbývá vám než si hledat místo až téměř v centru ( a i tam je to problém, kromě ZJ). Já respektuji , že někdo tuto zábavu má rád, ale není možné respektovat i ty ostatní? Snad se nad tím někdo příští rok zamyslí.
Děkuji za odpověď, nebo spíš za to, že někdo příště zabojuje i za lidi co musí i době Barumky do práce či k lékaři.

Zrcadlo na cyklostezce

Radek Švehlák

25.08.2022 13:54:11

Hezký den, bylo by možné instalovat zrcadlo na cyklostezce v zatáčce od Dřevnice k ulici Tečovské? Je to 90° zatáčka a není tam vůbec vidět. V Otrokovicích jsou 2 zrcadla instalované na cyklostezce u polikliniky a u křížení s ulicí J.Jabůrkové. Věřím, že to přispěje k bezpečnosti.

Díky
Radek Švehlák

Kudlovská přehrada

Miroslava Frodlová

23.08.2022 15:56:51

Dobrý den,
bude se něco dělat pro opravu chodníku u Kudlovské přehrady, kde je obrovská díra a taky něco ke zkulturnění samotné nádrže, která je zanesená bahnem a zarostlá vegetací?

Stav příjezdové komunikace - ulice Ostrá horka I a II, ulice Pod Horkou

Ing. Eva Ignatěvová

21.08.2022 10:35:28

Dobrý den, všechny obyvatele výše uvedených ulic zajímá, zda magistrát nějak hodlá řešit neúnosnou situaci s příjezdovou cestou do této lokality. Původně se jednalo o polní cestu, na kterou se asi před 20 lety nalilo trochu asfaltu bez nějakých dalších úprav. V té době zde bylo pár domů. Nyní se tu rozběhla velká výstavba rodinných domů, ale dopravní situaci nikdo neřeší. Cesta je úzká, není kde se vyhnout a pokud přijede domíchávač, fekální vůz, auta se stavebním materiálem a pod., čekáme někdy i 20 minut, takže lidé se nedostanou včas do práce a pokud by jela sanitka nebo hasiči, pak je to průšvih. Malé děti chodí do školy bez chodníku, maminky jezdící s kočárkem musí uhýbat do příkopu. Rovněž zde nemáme žádné hydranty ani přístup k vodě, což se jako velký problém ukázalo při nedávném požáru v ulici Pod Horkou. Rovněž veřejné osvětlení funguje - nefunguje. Domníváme se, že při vydávání stavebních povolení by měly příslušné městské odbory tyto problémy řešit.
Předem děkujeme za odpověď a především aktivní řešení uvedených problémů.
A abych byla i pozitivní, moc chválíme zaměstnance městské zeleně, kteří nám dělají radost nádhernými záhony a květinovou výzdobou.

Revitalizace náměstí Míru

Vladimír Kubík

19.08.2022 19:23:04

V magazínu Zlín 09/2022 byla zveřejněna vizualizace nové podoby náměstí Míru. Tak jako v případě podchodu před baťovými závody nabývám dojmu, že ten kdo projekt navrhl moc nepřemýšlel. Opět se jedná o realizaci v zájmu prosazení architektů ale ne o zájmy obyvatel Zlína. Tedy těch, kdo náměstí budou užívat.
V případě zmíněného podchodu magistrát před realizací sliboval, jak bude podchod prosvětlený s různými obchůdky, kde budou lidé s radostí procházet. Opak se stal pravdou. Jen naprostá betonová šeď, kde člověk spěchá aby už byl pryč. Že to nějaký architekt vymyslí ještě pochopím, ale že to desítky zastupitelů schválí, to již nechápu. Zastupitelé nepřemýšlí, nemají cítění pro estetiku, vkus … , když už ji nemá architekt !?! O co příjemnější by bylo, kdyby šedé stěny byly natřeny barevnou fasádní barvou za nepatrné náklady. Ale jelikož je nutné respektovat architektovo ego, tak to nikdo neprosadí. Nebo třeba pěknou mozaiku, nebo vypsat soutěž pro sprayery a nejlepší návrh nechat vystříkat, vše by bylo lepší než nekonečná šeď betonu. Náklady by přitom sotva dosáhli desetiny honoráře „profesionálního“ architekta. A stejná šeď nás nyní čeká na náměstí Míru.

Zmizí stromy uprostřed náměstí, kde lidé nejraději odpočívají při slunečním svitu. Převážnou plochu náměstí zaplní jen beton a dlaždice. Kde je nějaká zeleň, květiny, příjemné místo k relaxaci ? Nebo si snad zastupitelé rádi sednou na bílé lavičku u (zřejmě) vodotrysku ? Na lavičky bez opěradel, které neposkytnou žádnou po

Chodníky Malenovice Svárovec

hana

19.08.2022 11:36:08

Dobrý den, Smetanova ulice v Malenovicích v pořádku. Ale myslí se taky na vedlejší ulici Svárovec? Chodníky rozbité, některé vjezdy k domu taky rozbité, jak se tam otáčí auta. A už dlouhá léta. Lidé místo po chodníku v některých místech chodí po cestě. To správné a hlavně bezpečné není. Dočkáme se?
Děkuji za odpověď

Pítko na discogolfu na JS nad Billou

Jakub Jan

18.08.2022 20:59:24

Hrozně mě i mému okolí vadí že na discogolfu na JS nad Billou není pítko, ve Finsku je to standardem a mělo by to být i tu, chodí tu spousty lidí a často mají po hraní tohoto majestátního sportu sušku. Děkuji za přečtení mé stížnosti❤️

Rekonstrukce tržiště pod kaštany

Michal Machalík

18.08.2022 11:26:38

Dobrý den, měl bych dotaz na rekonstrukci tržiště pod kaštany. To, že se musí zrekonstruovat je jasné, že se přitom udělají nové chodníky kolem obchodů je logické a správné. Ale proč firma rozebere chodníky, před obchody v době, kdy to nehodlá okamžitě realizovat. Proč se rozeberou chodníky, cca 14 dní zpětně a nic se stále neděje. Logicky rozeberu chodníky až je budu spravovat . Přesto, že jsme měli v sobotu dopoledne otevřené, tak před náš vjezd najel bagr a začali rozebírat chodníky. Zákazník musel přelézat bagr, aby vůbec mohl odejít z našeho obchodu. A výsledek? Rozebrané cca 14 dní, vysypané hrubým makadamem a chodníky se nerealizují. Vím, že je to na firmu, která rekonstrukci provádí, ale to nemůže město tlačit na firmu, aby se chovala trochu ohleduplně, když už tak máme stížené podmínky v podnikání? To se nemůže trochu u práce přemýšlet? Jsem zvědavý, kdy se budou chodníky opravdu realizovat? Pokud bylo potřeba chodníky rozebrat a napojit sitě atd.. rozumím, ale tak pak začnu s opravou chodníků a poté pokračuji dalšími věcmi. A ne s prominutím rozrýpané všechno a dodělané nic. Děkuji

Zajištění péče jednomu z rodičů

Lucia Elizabeth vega

16.08.2022 12:15:11

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaké jsou podrobnosti k tomu, kdyby nás chtěl jeden z rodičů do péče.. Děkuji

ulice Smetany Malenovice - poděkování

Daniel

16.08.2022 08:37:24

chtěl bych poděkovat městu a odboru dopravy že došlo k opravě vozovky a vybudování chodníku na ulici Smetany v Malenovicích. Sice se to trochu táhlo ale je to tam teď bezpečnější a místu to prospělo. Snad se pak dočkáme i úprav na navazující kostkovici na ulici Lidické. Kdyžtak prosím o upřesnění, zda je to v plánu. děkuji

Dotaz

Pavel

15.08.2022 22:41:12

Dobrý den bude město zvyšovat nájemné v městských bytech? Děkuji za odpověď.

Zlínský zámek

Radek S

15.08.2022 20:02:13

Dobrý den, před měsíci jsem tu někde zahlédl zprávu, že se v Zámku chystá podnik majitelů a provozovatelů původního Bloku12.

Můžete přiblížit, kdy se na to můžeme těšit? Jak to vypadá s rekonstrukcí a tímto novým uplatněním Zámku?

Děkuju za odpověď.

Relax zóna u divadla

Jan

15.08.2022 17:19:52

Dobry den, obracim se na vas s dotazem, v jakem stadiu realizace se momentalne nachazi projekt Relax zóna u divadla Zlin?
Predem velice dekuji za odpoved. S pozdravem

Osvětlení na severní straně ve 21. budově

Marie

12.08.2022 09:56:17

Dobrý den, zajímalo by mne, zda v době vysokých cen elektřiny může město nějak ovlivnit, aby se omezilo celonoční svícení hlavně na nouzovém schodišti a v šachtě nákladního výtahu 21. budovy (placené daňovými poplatníky) pánubohu (a obyvatelům Jižních Svahů) do oken.

Úřední deska

Roman Fiala

11.08.2022 09:01:50

Dobrý den, nový web jakoby úmyslně stěžoval přístup k informacím na úřední desce. ÚD je rozdělena do spousty kategorií a je prakticky nemožné to procházet, vyhledávání sice něco najde, ale odkáže vás to zase na seznam záznamů, kde to musíte dohledat. Dříve to šlo stahovat pomocí RSS kanálu, což dneska zřejmě nejde. Pokud jako občan města Zlína bych si měl hlídat svoje zájmy, které jsou zveřejňovány na ÚD, tak je to prakticky nemožné.
Zkuste prosím něco udělat pro občany.

PS: odstranění fyzické ÚD je další věc, která ukazuje, že nová, elektronická ÚD má informace spíše utajovat.

Omezení rychlosti na Kudlově

Pavel Genzer

06.08.2022 12:39:20

Dobrý den, chci se zeptat, zda město nezvažuje omezení rychlosti na Kudlově, zejména v ulici Václavská, po které prochází silnice III. třídy č. 49026.
Já osobně bych navrhoval zavedení zóny s rychlostí omezenou na 40 km/h v úseku vymezeném body vyznačenými na této mapě: https://mapy.cz/s/penesoreko
V tomto úseků jsou úzké chodníky, nepřehledné zatáčky, mnoho nepřehledných výjezdů z místních komunikací, nemluvě o výjezdech ze soukromých pozemků. Jeden příklad za všechny je vyústění ulice K Dálnici, kde se navíc pohybují děti při cestě na zdejší hřiště.
V kombinaci s připravovaným úsekovým měřením rychlosti by mohlo jít o vhodné opatření ke zvýšení bezpečnosti provozu.
Děkuji za odpověď.

Bránění ve výjezdu

Jakub

04.08.2022 17:24:27

Dobrý den chtěl bych se zeptat kam bych měl zajít na úřad na vyřízení žluté čáry před vjezdem aby nám tam neustále neparkovali je to co chvíle aby tam auto nestálo už mě nebaví chodit po domech a hledat řidiče vozu aby mě opustil a já mohl vyjed.Předem děkuji za radu

Magazín Zlín + zápisy RMZ

Petr Holeček

04.08.2022 07:22:47

Dobrý den,
bylo by možno seřadit elektronické verze Magazínu Zlín dle měsíců? Totéž se týká zápisů z jednání Rady města a určitě i dalších dokumentů... A i když to asi nebude možné, velmi bych uvítal redukci velikostí a řezů písem, protože ze současného stavu jen bolí oči. Je škoda že vznikl takový nepodarek...
PH

Nové kontejnerová místa Na honech I. 4905-06.

Jiří Čeman

03.08.2022 13:40:09

Dobrý den, jak můžete vytvořit nová kontejnerová místa přímo u domu a u chodníku kde za den projdou stovky lidí z točny Středová?? Kde je nějaká kultura bydlení?? Když jsme se telefonicky ohradili, město nás odbylo, že na svém pozemku si můžou dělat co chtějí. A co chodník před domem, je v katastrofálním stavu!!! Nestačí, že máme přímo u domu trolejbusovou točnu, město nám tehdy slíbilo že dočasně. Takže posloucháme do noci kvílení agregátů od stojících trolejbusů. A aby toho nebylo málo, přidáte nám tam parkoviště pro 50 aut a kontejnery na odpad vrazíte k domu. A navíc z druhé strany domu naplánujete v tom samém termínu úpravu dětského hřiště, takže začnou bagrovat v 6.15 a končí v 19:30 !!! To si nedovolí ani Městská zeleň, ti začínají sekat trávu v 7 hodin.
Takže za všechny obyvatele domu, děkujeme vám.

Informační kanál RSS

Vojtěch Cekota

01.08.2022 15:13:28

Dobré odpoledne,
čas běží, a tak bych rád připomněl a zopakoval svůj dosud nevyřešený podnět z 13. 6.:
Hezký den, pane Fabiáne, až někdy do konce letošního května jsem dlouhodobě sledoval úřední desku MMZ prostřednictvím elektronické služby informačního kanálu na adrese www.zlin.eu/rss/eud.asp. Poté však tato služba přestala fungovat. Můžete prosím doporučit nějakou náhradu (možná se přesunula na jinou adresu)?

Sbalit odpovědi
Lukáš Fabián
14.06.2022 10:54:28
Odpovědět
Dobrý den, podle informací z IT je nyní tato služba nefunkční z důvodu zavádění a migrace nových webových stránek. Na odstranění závady se pracuje. Hezký den

Stále ještě tvůrci nového webu pracují n
a odstranění závady? Nebo prostě tuto funkcionalitu pro nový web vůbec nenaprogramovali? Já jsem přesvědčen, že úřední deska je velmi důležitou částí internetových stránek města, její existence vyplývá přímo z legislativy. Pokládám za potřebné občanům co nejvíce usnadnit její pravidelné monitorování, například právě funkcionalitou RSS, jak to fungovalo u předchozího webu.

ulice Smetany - vady a nedodělky na nepředané stavbě

Daniel

01.08.2022 14:05:37

dobrý den, na ulici Smetany v Malenovicích proběhla/probíhá rekonstrukce vozovky. Uprostřed takto krátkého úseku jsou 4 zpomalovací nájezdy avšak zbytečně u sebe a navíc tak vysoké, že společně se sousedy máme obavu v případě nižších podvozků, že si je poškodíme. Ulice je úzká a nedá se na to najet např. 1 kolem pokud má člověk naloženějši vozidlo. Sám mám vozík z pojezdovým kolečkem a už teď vím, že to bude o hubu přes to najíždět. V této ulici nikdo rychle nikdy nejezdil, ztrácí to tam smysl, mělo by to být úplně odstraněno. Ani jsem si nevšiml, že by bylo součástí projektu, s tím by totiž obyvatelé rozhodně nesouhlasili. Zadruhé bych byl rád, aby město ve spolupráci s Hvězdou pokudmožno zlikvidovali keře či stromy s mirabelkami, které naprosto znečištují povrch nově vzniklého parkoviště. Jde o novou stavbu a už teď je to tam rozježděné o možnosti zaparkovat pod takový strom ani nemluvně.

„Vybudování chodníku z ul. Vinohrádek ke hřbitovu - Mladcová“

Jan

28.07.2022 18:10:06

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazel, zda- li existuje nějaká vizualizace či plán jak bude chodník z ul. Vinohrádek ke hřbitovu - Mladcová vypadat?
Děkuji za odpověď. S pozdravem

Kruhový objezd Vršava

Ivan Pšenčík

27.07.2022 06:52:41

Dobrý den,nemůžu nikde dohledat informaci, zda se povedlo najít firmu, která by zrealizovala avizovaný kruhový objezd na Vršavě v požadovaném termínu. Z toho informačního vakua a stavu, kdy se tam nic neděje dedukuji, že se nebude realizovat, což je veliká škoda. Je to tak?
Děkuji za odpověď

Změna parkovišť ve Zlíně

Michal Machalík

26.07.2022 18:26:04

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat na 2 dotazy ohledně rekonstrukcí parkovišť ve Zlíně. Nyní prochází parkoviště rekonstrukcí. Hotové je pod Velkým kinem. Zmizela i budka s obsluhou. A vše funguje pouze přes kamerový systém. Jedná se mi o parkoviště na Soudní ulici.
1. Dotaz - Jak bude probíhat možnost zásobování svého obchodu, když nyní byla možnost 30 minut zdarma na vyjetí. Jak to bude řešeno přes kamerový systém? Na Soudní ulici není ani prvních 30 minut zdarma a okamžitě se platí. To si budu muset platit i za to, že si povezu zboží do svého obchodu, když tam nebude budka s obsluhou, nebo jak to bude řešeno?
2. dotaz: Plánuje se s rekonstrukcí parkovišť i narovnání podnikatelského prostředí, myslím služby pro zákazníka (nějaký krátký interval na vyjetí ZDARMA z parkoviště po vyzvednutí zboží, třeba prvních 30 minut)? Proč k obchodům u Prioru mohou zajet zákazníci a do 60 minut vyjet zdarma a na Soudní ulici není ani 30 minut zdarma? Proč město dává výhodu pouze některým obchodům, a jiní jsou znevýhodněni? Zdá se Vám to spravedlivé, že město umožňuje takové zvýhodnění jenom někomu? Na koho se můžu s těmito 2 dotazy podrobněji obrátit? Děkuji za odpověď. Machalík

Basketbalové koše na dětské hřiště se sportovištěm c.60

Andrea Šmigurová

26.07.2022 12:56:06

Dobrý den, za domy na Tr. T. Bati 3935 a 3936 je umístěné dětské hřiště se sportovištěm c.60. Vzhledem k tomu, že hřiště je hojně využívané, byla by možnost na toto hřiště umístit basketbalové koše? V této lokalitě nejsou blízko dostupné žádné basketbalové koše. Na koho se mám s tímto dotazem a požadavkem obrátit?
Také bych se Vás chtěla zeptat, na vytvoření nového posezení na travnaté ploše u sportoviště. Bylo by možné u tohoto sportoviště zřídit nové posezení? Lavičky? Chodí zde spoustu lidí, maminky s dětmi, pejskaři a je tam pouze jedna lavička, která je v horším stavu a je špatně umístěna.
Na koho se mám s tímto obrátit? Je možnost toto zrealizovat? Za 30 let se tento prostor nějak nezvelebuje, pouze udržuje.

Děkuji

Děkuju.

seznam kontaktů

Zdeňka Vránová

25.07.2022 11:59:29

Dobrý den.
Můžete, prosím, seřadit na webu zlin.eu abecední seznam kontaktů podle abecedy?
Jména jsou rozdělena podle počátečního písmene příjmení, ale v rámci písmene už abecedně seřazena nejsou.
Děkuji

Chodník

Kamila

25.07.2022 11:21:56

Dobrý den,
chci se zeptat kdy se plánuje oprava chodníku na ulici Javorová. Bydlím tu již 46let a za tuto dobu se na něm nikdy nic nedělalo. Jelikož díky umístění využívají chodník hlavně maminky s malými dětmi a malé děti zde jezdí na kolech a tříkolkách, tak je opravu škoda, že je v tak dezolátním stavu.
Když zaprší tak se po chodníku nedá projít. Musíte jít buď po trávě nebo prostě projít kaluží, která je přes celou šířku chodníku. Jinudy to prostě nejde.
Po celé ploše chodníku od vchodu 4520 až po vchod 4529 jsou díry, vydutý asfalt a rozdrolené asfaltové kameny.
Děkuji za odpověď.

Oprava cesty .

Michael

23.07.2022 22:21:23

Dobrý den , můžu poprosit o opravu cesty ul. Pod Stráněmi v úseku pálenice u Navrátilů a trafostanice ul. Smetanova ? Je zde kanál ten stojí pevně ale svršek cesty se pod tíhou stavebních strojů propadl o tolik že je to v podstatě nebezpečné !!! Ještě bych upozornil že vzhledem k velkému nárustu stavebních prací v okolí jsou místní komunikace velmi zatíženy a je potřeba je opravit . Sice bylo přislíbeno že součástí kolaudačního řízení se kontroluje i cesta jak je poškozena ale bohužel domy stojí lidé bydlí ale cesta je čím dál horší . Děkuji za pochopení a pokud možno vyřešení . Poloha onoho poklopu 49.2311075N, 17.6670208E .

Prach z demolice u školky Družstevní

Martin Žůrek

18.07.2022 15:57:36

Dobrý den, chci se zeptat, zda je nějak řešeno, kontrolováno, omezení prašnosti z demolice vedle školky, při "správném" větru letí prach přímo na zahradu školky plnou malých dětí, např. kropení.

Akce na náměstí

Tomáš

16.07.2022 22:47:28

Dobry den, chtěl bych se zeptat kdo povoluje akce na Nam. Míru a v centrum města po 22:00h ? Nedovedu si představit co to musi pro lidi byt co bydlí v centru popř. na nam.Miru když já hudbu slyším až na Lesní čtvrť a to přes zavřené okna a nedej buh ted v letních dnech kdyz vecer spime při otevřeném oknu. Chapu zabavu dnes je treba víkend ale někteří chodi i o víkendu do prace tak snad trosku s rozumem. Děkuji

Chodník Mladcová hřbitov

Jan

16.07.2022 16:29:16

Dobrý den,chci se zeptat kdy bude chodník ke hřbitovu na Mladcové od točny Bartošův dům. Děkuji za info

Baťova dálnice

Michal

13.07.2022 13:09:22

Dobrý den, mám dva dotazy.
1. Na jaře jsem zde upozorňoval na dvě hromady stavebního odpadu na Baťově dálnici 49.2129744N, 17.6929333E. Jedna je tam pořád. Jak dlouho to tam ještě bude hyzdit?
2. Nad lesním hřištěm 49.2157461N, 17.6917478E bylo nedávno do takového zhupu navezeno velmi hrubé kamenivo, kameny se houpou, po tom krátkém úseku se špatně chodí a na kole taky nic moc, méně zkušení cyklisti kola tlačí. Dalo by se s tím něco dělat ? Ta cesta podle mě není jen pro traktory ale i pro turisty.
Děkuji

Zpoplatnění kolárky v panelovém domě

Petr Koňařík

13.07.2022 08:07:57

Dobrý den, chci se zeptat jestli může v panelovém domě na ulici K. Světlé 488 nějaký výbor SVJ (důchodci) rozhodnout o tom aniž by to řešili s nájemníky a majiteli bytů aby zpoplatnili z ničeho nic kolárku kde si uschovávají kola lidi co tam bydlí. Z jakého zákoníku vychází a z jaké cenové tabulky vychází?! Zpoplatnili jedno kolo 100kč na rok. Jsme 5 členná rodina takže máme platit 500kč za uložení kol. To je jak někde na nádraží v úschovně kol! Napsali na nástěnku tento vzkaz:
1.Ihned po dokončení terénních úprav kolem našeho domu bude zámek vyměněn. (takže nám zamknou naše kola)
2.Nový klíč bude vydán oproti vlastnoručnímu podpisu uživatele, který tím současně potvrdí svůj závazek o bezpodmínečném dodržování řádu kolárny, který bude veřejně vyvěšen.
3.Ke dni 1.1.2023 bude užívání kolárny zpoplatněno částkou 100kč na jeden kalendářní rok za každé stání. Případné přeplatky (stěhování, ukončení užívání) budou vráceny.
Chci se tedy zeptat jestli to je normální protože koho se zeptám tak se s tím ještě nesetkal. Poprosím vás o vyjádření.

Veřejné toalety ve městě.

Eva Bujnošková

09.07.2022 00:17:11

Dobrý den, chtěla bych se informovat o možnostech zřízení veřejných toalet na Jižních svazích? Dozvěděla jsem se, že se plánuje umístění jednoho WC v centrálním parku, ale zdá se mi to málo pro tak rozsáhlý prostor. Je zde několik dětských hřišť, různých sportovišť, míst k posezení a trávení volného času nejen pro maminky s dětmi, ale i pro různé věkové kategorie, proto si myslím, že je potřeba je zřídit na více místech. Děkuji, EB.

rekonstrukce křižovatky Mostní-Březnická

Jaromír Šebela

08.07.2022 14:37:58

Dobrý den, dočetl jsem se na idnes že ten šílený projekt narovnání mostní vám prošel přes stavební povolení. Máte už taky vyřešené, kde budou parkovat zájezdové autobusy, když jim touto rekonstrukcí a pozdější další výstavbou zničíte jediné veřejné parkoviště?

Kanalizační výpustě

Jaromír Šebela

08.07.2022 14:29:03

Dobrý den, zajímá mne, kdo povolil stavebníkům Lidl a Cross Zlín a.s. stavějícím podél cyklostezky Zlín-Otrokovice, postavit kanalizační výpusti vedoucí přímo do řeky dřevnice. Pro odvod dešťovky by to nebyl takový problém, kdyby to ovšem nezahrnovalo odvod vody z parkovišť. A jak ví, kdo trochu přemýšlí, autům mohou kapat na asfalt kapaliny ropného původu, které místo aby šly do čističky, tak půjdou přímo do řeky... A v případě stavby Cross, prováděnou firmou PSG také došlo poklesu části asfaltu tam kde cyklostezku kvůli výpusti podhrabávali.

Aplikace pro operativní řešení problémů

Ondra

07.07.2022 09:50:42

Chci se zeptat, jestli město Zlín neuvažuje o zavedení operativní appky po vzoru Prahy, Plzně atd. (změňte.to, plzni.to atp.), kde se nahlašují operativní problémy, následně řešené městem. Když je aplikace intuitivní, trvá jen chvilku nahlásit problém spolu s obrázkem a přesnou lokalitou. Díky, O.

Prostor pod konečnou trolejbusu č. 9 na Jižních Svazích

Ivana Doležalová

03.07.2022 19:49:30

Vážení, prosím o sdělení, co se staví v prostoru (svahu) pod konečnou trolejbusu č. 9 na Jižních Svazích. Informaci jsem nenašla ani na webech DSZO a TSZ. Děkuji I. Doležalová

NESKUTEČNÉ-NEZODPOVĚDNÉ K OBYVATELŮM NA HONECH!!!!

Anna VANČUROVÁ

30.06.2022 22:35:51

6 LET OBYVATELÉ ŽÁDALI O OPRAVU CHODNÍKU KTERÝ NAVAZUJE NA PŘECHOD OD TROLEJ.ZASTÁVKY A BYLO ŘEČENO ŽE JE TO CHODNÍK II.TŘÍDY A NENASTAL ČAS NA OPRAVU .BYLO TAM JEN CO VÍM 10TĚŽKÝCH ÚRAZŮ.TEĎ SE ZAČALO PROSTRANSTVÍ MEZI 4MI DOMY,DOZVĚDĚLI JSME SE KTERÉ DĚLÍ OD SEBE JEN MALÉ HŘIŠTĚ A CHODNÍK OPRAVOVAT.DOZVĚDĚLI JSME SE ŽE DRUHÁ PŮLKA PROSTORU MÁ BÝT VYBAVENA PRO IN-LIN BRUSLE A PRO ODRÁŽEDLA.DOBRÝ A SKVĚLÝ NÁPAD PRO HŘIŠTĚ V PROSTORU ALE NE MEZI ČTYŘMI DOMY !!! NIKDO SI NEZJISTIL ŽE V TOMTO PROSTORU JE ZESÍLENÁ AKUSTIKA AŽ TAK ,ŽE DÍTĚ POŽÁDÁ O NAPITÍ A JE TO SLYŠET VE VŠECH BYTECH A VEČER KDYŽ SE JDE SPÁT A NEKDO VELMI KLIDNÝM HLASEM NA LAVIČKÁCH SI POVÍDÁ ,MÁTE POCIT,ŽE JE U VAŠÍ POSTELE.ODRÁŽEDLA JSOU HLUČNÉ A NIKDE V BLÍZKEM OKOLÍ NENÍ PRO TO HŘIŠTĚ-TAK SE BUDOU SCHÁZET V TOMTO MEZIDOMÍ A BUDE VELKÝ PROBLÉM S HLUKEM!!!!! PROTOŽE JSEM SLYŠELA MNOHO NEGATIVNÍCH NADÁVEK A LIDÉ UŽ TEĎ TO CHTĚJÍ SABOTOVAT ,TAK MI TO NEDALO A CHCI VÁS O TOM INFORMOVAT.PROČ TO NEDĚLÁTE NEKDE V PROSTORU HŘIŠŤ A NĚKDO VYMYSLEL DÁT TO DO TAKOVÉHO PROSTORU MEZI ČTYŘI BARÁKY KDE SE OZVE I BĚŽNÉ MLUVENÍ VŠEM V BYTĚ.TENTO NÁZOR SDÍLÍM I JÁ!!PŘESTO ŽE DĚKUJEME MĚSTU KAŽDÝ DEN ZA KRÁSNÉ ÚPRAVY A VYLEPŠOVÁNÍ BYDLENÍ -MOC SI TOHO LIDÉ VÁŽÍ ,ALE TOTO JE NEUVÁŽENÉ ROZHODNUTÍ .PROSÍM PROVĚŘTE TO !!VELMI SI VÁŽÍM KAŽDÉHO VYLEPŠENÍ I TOHO NÁPADU TOHOTO HŘIŠTĚ -ALE OPRAVDU NEBYL VYBRÁN ŠŤASTNĚ ŽE JE TO MEZI 4MI DOMY!!!VYPROVOKOVALO MĚ ,ABYCH VÁM O TOM NAPSALA I TO ŽE JEŠTĚ NENÍ NIC UDĚLANÉ A UŽ LIDÉ MLUVÍ ŽE TO ZNIČÍ PROTOŽE TU BUDE VELKÁ HLUČNOST. JÁ SI TO NEDOVEDU ANI PŘEDSTAVIT ,NEJSEM ODBORNÍK NA TOTO ALE BY MĚ VELMI MRZELO, KDYBY SE TO UDĚLALO A BYL TU VELKÝ HLUK A NĚKDO TO BRZY NIČIL ! DĚTI TO POTŘEBUJÍ ,ALE I LIDÉ SI ZASLOUŽÍ ODPOČINEK BEZ NADMĚRNÉHO HLUKU.TAK VÁM DĚKUJI KDYŽ MI ODPOVÍTE A AŤ SI TO NĚKDO JDE OVĚŘIT .DNES SE NA TOM ZAČALO PRACOVAT ,TAK JE JEŠTĚ ČAS.---NEJEN ZA MĚ DĚKUJI ZA KRÁSNĚ UPRAVENÉ JIŽNÍ SVAHY!!!! ZDRAVÍ VÁS A PŘEJI ÚSPĚŠNÉ DNY ANNA VANČUROVÁ NA HONECH II č.4909 tel776 889 202

Rekonstrukce tržiště

Jana

26.06.2022 20:51:04

Dobrý den, chci se zeptat, jestli je znám termín dokončení tržiště "pod kaštany"? A taky se chci zeptat, v jakém stavu budou při otevření tržiště dvě buňky, které stojí na soukromých pozemcích. Aktuálně je na jedné nápis, že chtějí rekonstruovat ale stále nemají stavební povolení. Děkuji za odpověď Jana

spojení Kocandy a Pdlesí

Petr Masner

23.06.2022 20:21:42

Dobrý den, Chtěl bych se zetat, jestli plánované propojení ulic Podlesí V a nového kruhového objezdu prošlo nějakou dopravní studií. Sice rozumím snaze odlehčit křižovatce Středová a Okružní, ale pokud se podívám na charakter komunikací, jsem na pochybách. Zatímco Středová i Okružní jsou kapacitní komunikace, často s paraelními obslužnými komunikacemi a bytnými domy daleko, bez parkujících vozidel, tak komunikace v místě napojení kruhového objezdu na Podlesí V odpovídá spíše obytné zóně. Komunikace úzká, hodně parkujících vozidel, domy v těsné blízkosti komunikace, spousta chodců, cyklistů... A sem má být přivedena tranzitní doprava (minimálně obsluhující tuto část sídliště). I pokud pominu zničení asi nejlepšího oddechového místa v této části sídliště, tak mi toto řešení nepřijde rozumné a řekl bych i nebezpečné.

Nový web

Navrátil

22.06.2022 09:41:53

Dobrý den, můžete mi prosím odpovědět, kdo pracoval na tomto novém webu? Na Facebooku jsem viděl, že se snad vyvíjel v někde Brně. Starý mi přišel lepší než je tento nový.

nextbike

Zuzana Kadlčáková

21.06.2022 11:02:37

Dobrý den, prosím, nevím, na koho se obrátit s dotazem na tip pro zřízení nové stanice pro sdílená kola Nextbike. Odkázali mě na Vás. Děkuji Vám. Přeji hezký den. Kadlčáková Zuzana. 734 201 572

3ks vraků

Kreuzmann

18.06.2022 19:08:38

Dobrý den, zase vraky. V ulici Přílucká pod č. p. 4116 je odstavená zcela evidentně nepojízdná stříbrná Fabia kombi ZLL8368. Další vrak stříbrné BMW, zjevně také odstavené a nepojízné stojí v ulici Výletní přímo naproti výjezdu z benzinky OmW v podélném stání první od semaforů. A třetí vrak, stojí delší dobu naproti výjezdu od Lidlu v ulici Nábřeží ex-taxikářský béžový Vw Touran bez SPZ.

parkovací místa

Zdeněk Maléř

16.06.2022 12:19:51

Dobrý den. Rád bych vám sdělil svůj názor na neustálé rozšiřování parkovacích ploch na Jižních svazích. Nedávno jsem byl velice nemile překvapen tím, že byl zlikvidován zelený ostrůvek na konečné trolejbusů č. 9, 10. Jak jsem se dověděl, bude tam parkoviště, další betonová/asfaltová plocha. Vím, parkování na Jižních svazích je komplikované. Sám mám auto a když přijedu pozdě odpoledne, místo u domu nenajdu a musím parkovat o kus dál. (Proto zásadně po městě chodím pěšky nebo jezdím MHD a auto využiju jen při cestě mimo město.) Na druhou stranu si ale myslím, že parkovacích míst by byl dostatek, kdyby každá rodina měla jen jedno auto. Například počet parkovacích stání u našeho domu zhruba odpovídá počtu bytů a to nepočítám podzemní garáže. Problém je v tom, že lidé si pořizují 2 i 3 auta. S takovým přístupem bude parkovacích míst vždy nedostatek. Naše město se pyšní přívlastkem zelené, což se mně líbí. Jižní svahy jsou možná nejkrásnější sídliště v ČR vůbec - je otočené na jih, je z něj krásný výhled do kraje a je tam spousta volných ploch a zeleně. Byl bych velice nerad, kdyby zeleň nahradila parkoviště.

Informační kanál RSS

Vojtěch Cekota

13.06.2022 09:37:49

Hezký den, pane Fabiáne,
až někdy do konce letošního května jsem dlouhodobě sledoval úřední desku MMZ prostřednictvím elektronické služby informačního kanálu na adrese www.zlin.eu/rss/eud.asp. Poté však tato služba přestala fungovat. Můžete prosím doporučit nějakou náhradu (možná se přesunula na jinou adresu)?

Vrak

Kreuzmann

10.06.2022 14:07:47

Dobrý den, v ulici Nad Ovčírnou ll před č.1295 se nachází zjevně nepojízdný vrak barvy stříbrné starší typ mpv Ford Galaxy se SPZ 1SM,bez STK.

Řízení křižovatky na JS Zlín

Jaromír Mazal

10.06.2022 12:00:39

1. Světelná křižovatka ulic Okružní a Středová na JS je zřejmě částečně řízena na základě aktivace indukční smyčky ve vozovce. Jedná se o směr vjezdu do křižovatky z ulice Středová (a Křiby) ze západu směrem k Bille. Pokud zde chce projet křižovatkou jednostopé vozidlo, smyčku neaktivuje a zůstává stát dokud nepřijede ve stejném směru dvoustopé vozidlo, které smyčku aktivuje.
Tak zde čekají cyklisti a motorkáři dlouhé minuty. Křižovatku nelze projet. Lze s tím něco udělat? (Nastavit větší citlivost indukční smyčky atp.?).
2. Nevím, zda je nějak koordinována součinnost světelných křižovatek na JS na ulici Okružní, ale při dodržování předepsané rychlosti mezi křižovatkou u 1. segmentu a následující křižovatkou s ulicí Středovou v cca 9 případech z 10 na křižovatce s ulicí Středovou je červená pro Okružní ulici. Denně se zde zastaví a rozjede stovky aut a "vylepší" ovzduší kolem. Šlo by něco udělat s koordinací křižovatek a přispět tak k plynulosti provozu a menšímu znečistění ovzduší?

Parkoviště na sídlišti Podhoří

Renata

08.06.2022 19:44:16

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na termín dokončení rekonstrukce parkoviště na sídlišti Podhoří. Děkuji za odpověď.

Problem se psy

Michal zapletal

06.06.2022 18:46:34

Dobry den ,bydlim na druhem segmentu a musim upozornit na katastrofalni stav vstupu do domu. Kazdy druhy metr steny je pomočeny od psu,ktere si jdou vencit panicci a bohuzel jak uz zacal jeden tak se vsichni pridaji ve znackovani. Ted v teplych dnech je to totalni katastrofa jak to tam nekdy zapacha. Vykaly jsou snad kazdy metr od sebe. Je mozne se na tohle zamerit a provest nejake opatreni? Myslim ze uz z hygienickych duvodu by bylo dobre zavest nejake opatreni.

SILNICE LESNÍ ČTVRŤ I

Ondřej

31.05.2022 09:26:13

Dobrý den,chci se zeptat, zdali se v dohledné době neuvažuje o rekonstrukci vozovky v části Lesní Čtvrť, především pak ulice Příkrá, Prostřední, Lesní Čtvrť I atd. Jsou v katastrofálním stavu.Děkuji za informaci.S pozdravem, O. Dostál

PLATÍ ZÁKAZ POPÍJENÍ ALKOHOLU ?

Zdeňka Adámková

31.05.2022 09:25:53

Dobrý den, pane Fabiáne. Bydlím na sídlišti Kúty. Na lampách veřejného osvětlení jsou umístěny značky znázorňující přeškrtnutou láhev, což podle mne značí zákaz pití alkoholických nápojů na veřejnosti. Přesto před hospodou 'Na rožku' denně sedí několik zákazníků s půllitrem piva (někdy i něčím navíc), a to jak na zde umístěných lavičkách, tak i na zemi případně na židlích z hospody. Není příjemné obcházet tyto lidi a poslouchat hloupé poznámky. Větším problémem je to, že někteří dotyční chodí močit k plotu nedalekého dětského hřiště, nebo do nejbližšího okolí a to i v době, kdy jsou zde děti. Děkuji za odpověď

CHODNÍKY NA JS

Ludmila

31.05.2022 09:25:35

Dobrý den,začaly se opravovat chodníky pod Teplo Zlín směrem z/na JS. Vše je uzavřeno a zatím se nezdá, že by se tam něco dělo (alespoň ve směru od fakulty UTB). Na jak dlouho je prosím plánována oprava? Na kole už se ze svahů/na svahy není skoro možné se dostat. DěkujiLudmila

PŘESUNUTÍ KONTEJNERŮ

Adéla

31.05.2022 09:25:15

Dobrý den,v ulici Nad Vývozem jsou uprostřed ulice kontejnery na papír, plast a sklo, které ruší všechny okolo (konkrétně naproti č.p. 4853. Lidé se rozhodnou v 6:45 v sobotu vyhazovat papír a sklo, kontejnery dělají rámus a vzbudí to půlku ulice. Jindy zase vyhazují láhve od vína v 11 hodin v noci. Chtěla bych se zeptat, zda je možné zařídit přesun kontejnerů v rámci ulice. Na jednom konci je udělané nové parkoviště pro auta a je tam spousta místa a žádný dům v těsné blízkosti. Popeláři tam budou mít i víc místa k manévrování a nezablokují celou silnici tak, jak je tomu doposud. Myslím, že obyvatelé domů, které bydlí teď u kontejnerů by to ocenili jak z hlediska většího klidu, tak z hlediska estetičnosti.

MOSTEK NA CYKLOSTEZCE - VRŠAVA

Ivan Pšenčík

31.05.2022 09:24:55

Dobrý den,nebylo by možné trochu ořezat zeleň na cyklostezce u mostku na Vršavě u Střelnice ( u zahrádek)? Je na něj při jízdě na kole velice špatně vidět ( hlavně ve směru od Vršavy), mostek je navíc úzký a hlavně o víkendech docela frekventovaný. Určitě by to přispělo k bezpečnosti. Děkuji

CHODNÍKY V PARKU U KUDLOVSKÉ PŘEHRADY

Karel Kačer

31.05.2022 09:24:39

Dobrý den, všiml jsem si, že v poslední době došlo k vytvoření kamenných chodníčků v parku mezi ulicemi Štefánikova a Cihlářská, u Kudlovské přehrady, což velmi kvituji, především v deštivých dnech je to praktičtější, než chodit po namoklé zemině.Chtěl bych se ale zeptat, proč nebyl udělán i chodníček v horní části, vedoucí ze středu parku k ulici Štefánikova. Pokud někdo jde na zastávku, používá právě tuto cestičku. Nějak mi to nedává smysl. Děkuji předem za odpověd.

JAROSLAVICE - AKCE ODBORU ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ Z 23. 4.

Karel Kouba

31.05.2022 09:24:23

Po delší době jsem se zúčastnil akce pořádané magistrátem a musím za ni tentokrát jednoznačně poděkovat. Jednalo se o komentovanou procházku po Jaroslavických pasekách v sobotu 23. 4., kterou organizoval odbor životního prostředí. Velmi přátelská atmosféra, fundovaní řečníci (bylo skvělé, že výklad kombinoval architekturu i biologii) a výborná organizace ze strany města. Navíc vyšlo počasí (za to město nemůže, samozřejmě). Budu rád za další podobné akce v budoucnu – i v dalších zajímavých zlínských lokalitách. Žijeme totiž v nádherném městě, kde je stále co nového objevovat!

DOTAZ

Martin Žůrek

31.05.2022 09:24:04

Dobrý den,původně jsem Vám ani psát nechtěl, ale protože i mé 5 leté dítě si všimlo, že zatímco centrální park a jeho okolí je jako ze škatulky, tak mnohé prostranství v 1.etapě JS oproti centrálnímu parku vypadají zanedbaně. Některé chodníky jsou plné ještě podzimního listí, vybrané chodníky a schody jsou ve špatném technickém stavu. Vím, že minulý a letošní rok proběhlo alespoň

BLOKOVÉ ČIŠTĚNÍ

Ivan Pšenčík

31.05.2022 09:23:44

Dobrý den,uvažuje město o obnovení blokového čištění, které se od roku 2020 neprovádí? Myslím, že to byla dobrá věc a je běžná u většiny měst. Pokud ne, jaký je důvod tohoto rozhodnutí.Děkuji za odpověď

Z-BOX V AREÁLU NEMOCNICE

Hana Lacinová

31.05.2022 09:23:27

Dobrý den, v areálu nemocnice zrušili pobočku Zásilkovny. Bylo by možné zařídit místo ní alespoň Z-BOX?Děkuji za odpověď a přeji hezký den.

ZÁKAZ HRAČEK NA PÍSKOVIŠTÍCH

Jana Lehnertová

31.05.2022 09:21:27

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, proč je zakázáno nechávat nepoškozené hračky v pískovištích, obzvláště tam, kde pískoviště užívají stálé osoby (malé obytné zóny, ne sídliště či centrum města). V provozním řádu vyvěšeném u pískoviště tento zákaz není stanoven, nebyla ani k pískovišti dána výzva k odstranění a zákazu nechávání hraček, přesto pracovníci města Zlín chodí a hračky sbírají a vyhazují.Děkuji za objasnění situace a sdělení podkladů zákazu.

OSUD KUDLOVSKÉ PŘEHRADY

Petr Nováček

31.05.2022 09:20:54

Dobrý den,chtěl bych se zeptat na záměr s Kudlovskou přehradou. Kdysi to býval krásný kout Zlína. V zimě velni oblíbené místo pro bruslení. Dnes z poloviny zanesená bahnem, břehy neudržévané, na mostě na pravé straně z centra města již min. rok uzavřen chodník pro pěší ( umístěné značky již nikdo nebere vážně).Je pravdou, že se čeká, až se celá zanese a vybuduje se zde parkoviště ? Děkuji

OPRAVY NA CYKLOSTEZKÁCH

Luděk Solař

31.05.2022 09:20:31

Dobrý den, v roce 2020 jsem zaregistroval provádění oprav povrchu cyklostezek na několika místech. V roce 2021 jsem předpokládal, že opravy budou pokračovat, ale nic takového jsem nezaznamenal. Plánují se opravy povrchu cyklostezek v letošním roce ? Míst, kde by to bylo potřebné není úplně málo.

ODPADKOVÉ KOŠE - PRŠTNÉ/LOUKY

Silvie

31.05.2022 09:20:06

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kdo rozhoduje o 'množství' odpadkových košů podél cyklostezky Prštné - Louky. Od hlavního mostu bývalého Intersparu až po most v Loukách jsou jen dva koše a to je vážně málo. Jeden u starého mostu u areálu Cominfo/Pozemní Stavitelství a druhý koš je na 'odpočívadle' v části Louky. Oba koše jsou věčně plné, odpadky se válí všude možně. Každý den trasu chodím, několikrát jsem sbírala odpadky o několik metrů dále. Je to smutné, kolik odpadků člověk vidí okolo vody a nejen tam. Vím, že je to o nás lidech a že je to vážně smutné, když někteří odhazují odpadky 'všude' okolo. Upřímně řečeno chodit na procházku s pytlem, sbírat to a nosit až k sobě domů a pak zase vidět lidi jak hala bala pohazují odpadky, protože nevidí nikde poblíž koš a prostě to hodí na zem, je vážně k vzteku. Vybudoval se nový pěší most u Železářství Pleca, ani na jedné straně není upevněn koš. To samé na hlavním mostě Louky... Velká škoda. Další koš je až daleko za Uni Hobby u menšího splavu na 'odpočívadle' a ten je taky věčně naplněn, že odpadky jsou ve velké míře na zemi. V centru Zlína, hlavně okolo hlavní silnice Tř. T. Bati se snažíme působit jako krásné upravené město, plné zeleně, kytek a 'anglického trávníku'. Vše co je mimo dění hlavní trasy, tak je žalostné. Včetně sekání trávy okolo Dřevnice. V městské části je tráva relativně udržovaná, ale jak už jsem vzpomínala část Prštné-Louky je sečena možná tak 2x do roka a to je vážně málo.

CHODNÍK U KUDLOVSKÉ PŘEHRADY

Jiří Mahdalík

31.05.2022 09:19:12

Dobrý den,chtěl bych se zeptat kdy bude opraven chodník na hrázi Kudlovské přehrady? Chápu že se jedná o složitější problém díky tomu že je to spíš most, ale je ostuda že už více než rok jsou nuceni chodci z tohoto velmi frekventovaného chodníku nebezpečně bez přechodu přecházet velmi rušnou Štefánikovu ulici. Nešlo by zde jako rychlé řešení umístit provizorní konstrukci nad propadlým místem? Případně když by se zde dělala zcela nová lávka tak bych chtěl poprosit, aby se zde udělala i cyklostezka s chodníkem. Na hrázi končí cyklopiktogramy a dále směrem k Náměstí Práce, kde končí zase městská obslužná cyklostezka se nedá legálně nijak na kole dostat. (Přes Náměstí Mírů je to objížďka s mnoha semafory) Ulice Štefánikova je díky své rovinaté topologii velmi vhodná pro cyklisty, ale nyní se zde dá jet pouze nelegálně po chodníku nebo v enormním provozu jedním směrem. Pro obyvatele Lazů a Lesní čtvrť by se jednalo o nejrychlejší možnou cyklostrasu na kole směrem na západ města a stejně tak by obsloužila i řadu škol v centru. Dle sčítání cyklistů zde projede kolem 200 cyklistů denně, ikdyž je to dnes nelegální, což značí jeden z nejvytíženějších úseků v centru a navíc je toto spojení zaznačeno v cyklo generelu, ale právě bez úseku od Centroprojektu po Kudlovskou hráz. Prosím tedy při opravě hráze položte základní úsek této cyklospojnice podél Štefánikovi ulice. Nenavrhujete zde prosím nebezpečné cyklopruhy a už vůbec ne cyklo-piktogramy, ale cyklostezku. Předem děkuji za odpověď.

PARKOVÁNÍ + ZÁMEK

Petr Holeček

31.05.2022 09:18:52

Dobrý den,
rád bych se zeptal kdy začne rekonstrukce parkovacího systému a výměna oken na zámku. Děkuji. PH

ZÁKLADNÍ ŠKOLA

Karel Huňa

31.05.2022 09:18:25

Dobrý den. Dotaz je jednoduchý. Syn byl na zápisu do první třídy. Bylo nám sděleno, že spádových dětí je moc, a že se tedy bude losovat. V případě, že mé dítě nebude vylosováno, co dál? Co když mi ho nevezmou v nejbližší škole? To s ním budu muset třeba do Napajedel? Nebo město udělá vše proto, aby byla otevřena další třída? Děkuji.

OKRUŽNÍ KŘIŽOVATKA KOCANDA

Petra Krajčová

31.05.2022 09:17:43

Dobrý den,mám jen krátký dotaz. Počítá se při výstavbě i s propojením křižovatky s ulicí Zelinova?Moc děkuji za odpověď

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru