Česky

Česky

English

menu
zavřít

Pro občany

Krizové situace

Vážení spoluobčané, vstupujete na webovou stránku, která se věnuje problematice krizového řízení a ochrany obyvatelstva  v podmínkách působnostni obce s rozšířenou působností Zlín.

Pokud byste na našich webových stránkách nenašli odpověď na problém, který Vás zajímá, jsme Vám k dispozici pro Vaše dotazy v úředních hodinách na našem pracovišti ve Zlíně, ul. L. Váchy 602. Můžete se na nás obracet i telefonicky nebo elektronickou poštou.

Jak nahlásit mimořádnou událost

Potřebuješ pomoc? Je něčí život, zdraví či majetek v ohrožení? Situaci už nezvládneš sám, potřebuješ pomoc vycvičených záchranářů?

↓ zvol správné číslo ↓

150 HASIČI – požár, výbuch, dopravní nehoda, únik nebezpečných látek, živelní pohroma, technická pomoc, vyprošťování osob

155 ZDRAVOTNICKÁ ZÁCHRANNÁ SLUŽBA – úraz, kolaps, poruchy vědomí, transport do nemocnice

158 POLICIE – krádež, násilí, nález mrtvé osoby, závažná dopravní nehoda, nález podezřelého předmětu (nevybuchlá munice …), atd.

156 MĚSTSKÁ (OBECNÍ) POLICIE (pokud je v obci/městě zřízena) – vandalismus, drobná kriminalita, špatné parkování ohrožující bezpečnost, rušení nočního klidu, atd.

112 TÍSŇOVÁ LINKA (jednotné evropské číslo) – vždy při závažnějších mimořádných událostech, potřebujete-li pomoc více složek. Tato linka je zvláštní i tím, že obsluhující operátoři hovoří i běžnými světovými jazyky. Provozuje ji Hasičský záchranný sbor ČR.

Operátor se bude ptát na následující otázky, snaž se odpovídat věcně a v klidu

CO SE STALO?

  • popis události, rozsah, počet postižených nebo ohrožených osob, např.: „Hlásím požár bytu ve 4. patře panelového domu, dům má 8 pater“.

KDE SE TO STALO?

  • pokud možno přesná adresa nebo popis místa události, např.: „Ve Zlíně na ulici Zarámí číslo 4412“.

KDO VOLÁ?

  • jméno a kontakt na volajícího, např.: „Jmenuji se Lea Bauerová, moje telefonní číslo je ….“.

↓ pomoc je na cestě ↓

Nezavěšuj jako první! Je možné, že operátor bude mít další dotazy. Po ukončení hovoru nevypínejte telefon. Telefon měj stále u sebe! Operátor může volat zpět pro ověření nebo upřesnění údajů.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru