Česky

Česky

English

menu
zavřít

15. květen. Poslední termín pro zaplacení poplatku za komunální odpad se blíží

10. 5. 2017

Aktuality

142

Zlín – Už jen do 15. května mohou Zlíňané v řádném termínu uhradit místní poplatek za komunální odpad.

Ilustrační foto

Zlín – Už jen do 15. května mohou Zlíňané v řádném termínu uhradit místní poplatek za komunální odpad.

Pro realizaci platby je možné si vybrat hned z několika způsobů. „Lze ji provést bankovním převodem, osobně na pokladně magistrátu, prostřednictvím pokladny České spořitelny - a to bezplatně - a také prostřednictvím poštovní poukázky, kterou si lze vyzvednout na pobočkách České pošty,“ vyjmenovala Romana Hábová ze Střediska místních poplatků magistrátu.

Zaplatit bylo možné v dubnu i v kancelářích místních částí, tuto možnost využilo 763 lidí.

Pro uhrazení poplatku za komunální odpad je důležité znát aktuální částku a své identifikační údaje, tedy především variabilní symbol. Ten lidé naleznou na dokladech o zaplacení z roku 2016, či si ho mohou zjistit ve Středisku místních poplatků magistrátu, které sídlí na Zarámí. „Plátci nám mohou sdělit svůj e-mail a my jim zašleme potřebné údaje k platbě elektronicky. Upozorňujeme, že e-mail ovšem může spadnout do nevyžádané pošty, proto je třeba zkontrolovat i tuto složku,“ sdělila Romana Hábová.

V letošním roce došlo v placení tohoto poplatku k zásadní změně. Radnice přestala rozesílat předem vyplněné složenky. Hlavními důvody jsou úspora více než tři čtvrtě milionu korun a fakt, že dlouhodobě klesal počet lidí, kteří složenky k úhradě používali.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru