Česky

Česky

English

menu
zavřít

58. ZLÍN FILM FESTIVAL ZAČÍNÁ, ZLÍN OŽIJE FILMY I ZÁBAVOU

25. 5. 2018

Aktuality

21

Zlín – V pátek 25. května se otevírá nový ročník Zlín Film Festivalu – Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež. Do města přiváží na 300 filmových snímků z 55 zemí světa...

TV studio v rámci filmového festivalu

Zlín – V pátek 25. května se otevírá nový ročník Zlín Film Festivalu – Mezinárodního filmového festivalu pro děti a mládež. Do města přiváží na 300 filmových snímků z 55 zemí světa i nepřeberné množství zábavy. S filmovým, divadelním, vědeckým či sportovním programem, výstavami, soutěžemi, přednáškami a workshopy se návštěvníci setkají ve městě na každém kroku. V zahajovací projekci pro děti se představí islandský film Falkoni ve své mezinárodní premiéře, večer pro dospělé diváky zahájí slovensko český film Nina. V koncertní zóně zahraje kapela Wohnout, na Náměstí Míru vystoupí Velký dechový orchestr. První den festivalu završí velkolepý ohňostroj za doprovodu Smetanovy Vltavy.

Z DNEŠNÍHO FILMOVÉHO PROGRAMU DOPORUČUJEME:

Můj žirafák (Nizozemsko/Belgie/Německo, 2017, režie: Zolbayar Dorj), GAC 2, ve 13:00 hodin - Nejlepším přítelem Pattersona Peppse je žirafa Raf. Protože si Rafa s sebou nemůže vzít do školy, přijde s vynikajícím plánem, jak žirafu do školy propašovat. Více na: https://www.zlinfest.cz/film-detail?id=9405

Nejlepší ze všech světů (Rakousko, 2017, režie: Adrian Goiginger), GAC 2, v 17:10 hodin - Sedmiletý Adrian vyrůstá v Salcburku. Jeho mladá matka Helga a její přítel jsou závislí na heroinu; jeho biologický otec zemřel ještě před jeho narozením. Když se Helga rozhodne podstoupit léčbu, je nucena dočasně předat svého syna do opatrovnictví sociálním službám. Více na: https://www.zlinfest.cz/film-detail?id=9327

Rebelka Irene (Kanada, 2017, režie: Pat Mills), GAC 5, ve 20:20 hodin - Když je Irene, nejtlustší holka z celé školy, dočasně vyloučena, musí dva týdny vypomáhat v domově důchodců. Dívka sní o tom, že se stane roztleskávačkou. Více na: https://www.zlinfest.cz/film-detail?id=9299

 

Sekce Filmy mého dětství:

Ať žijí duchové, Golden Apple Cinema 3, ve 13:05 hodin

Neberte nám princeznu, Golden Apple Cinema 2, v 15:00 hodin

Byl jednou jeden král, Golden Apple Cinema 5, v 15:30 hodin

S tebou mě baví svět, Golden Apple Cinema 6, v 19:00 hodin

 

Filmy z exotických zemí:

Smolný den režiséra Samira Oliverose nás zavede do sluncem rozžhavené Kolumbie.

GAC  4, v 11:00 hodin

Mongolská step s prastarými tradicemi koňských závodů je tématem soutěžního snímku pro děti Čingischánovy děti režiséra Zolbayara Dorji. GAC 6, ve 14:00 hodin

Nejsem čarodějnice! Scenáristka a režisérky zambijského původu Rungano Nyoni sleduje osudy devítileté Shuly, která je po menším incidentu ve vesnici vyhoštěna do tábora pro čarodějnice.

GAC 3, ve 20:20 hodin

 

CO SE HRAJE V LETNÍM KINĚ:

Thor: Ragnarok, ve 22:15 hodin - Thor je uvězněn na opačném konci vesmíru bez svého mocného kladiva a je nucen pustit se do závodu s časem, aby se vrátil včas do Asgardu a zastavil Ragnarok. Více na: https://www.zlinfest.cz/program-detail?id=9624

 

ZAJÍMAVÉ DOPROVODNÉ AKCE:

Velký dechový orchestr, Náměstí Míru, v 19:00 hodin

- Orchestr zahraje průřez filmovou hudbou pro děti i pro dospělé k příležitosti zahájení 58. ZFF.

Wohnout, Koncertní zóna ENAPO, v 19:00 hodin

- Koncert oblíbené hudební skupiny. Jako předkapela vystoupí Dirty Blondes.

Zahajovací ohňostroj, náměstí T. G. Masaryka, ve 22:00 hodin

Radim Hanke – Bílý stín tvaru, Festivalový zámek, 10:00 – 18:00 hodin

- Výstava se zaměří na aktuální tvorbu jednoho nejvýraznějších představitelů současné sochařské scény. Výstava trvá až do 26. srpna.

Pavel Dias – Spřízněni filmem, Vernisáž výstavy, U18 Gallery, v 16:00 hodin

- Autorská výstava fotografií významného českého fotografa a pedagoga. Výstava trvá do 30. června.

 

KDE SE POTKAT S HVĚZDAMI:

Festival Café, Náměstí Míru, v 15:00 hodin - Ojedinělé posezení ve festivalové kavárně, v níž probíhají talk-show Vladimíra Kroce. V pátek je jeho hostem režisér, scénárista, moderátor a herec Otakáro Schmidt.

Hvězdné jablko, OZC Zlaté jablko, v 16:00 hodin - Příležitost k setkání a rozhovoru s hvězdami festivalu.

Autogramiáda, OZC Zlaté jablko, v 16:15 hodin

Červený koberec, Kongresové centrum, v 17:00 hodin - Moderátoři Dana Morávková a Jan Čenský přivítají české i zahraniční hosty festivalu a delegace k vybraným filmům.

 

TIPY NA AKCE VE FESTIVALOVÝCH ZÓNÁCH:

Divadelní zóna Pegas Nonwovens v parku Komenského, program probíhá od 15:00 do 23:30 hodin

- Retro zóna – novinka letošního programu, RETRO kavárna v altánu, historický fotoateliér, filmové přednášky

- Biograf – němé filmy ze začátku 20. století s klavírním doprovodem, ve 20:30 hodin

- ZUŠ Open Zlín & Zuškování – pestré hudební odpoledne s hosty. Představí se mladé kapely, soubory a tanečníci, Velká stage, v 15:00 hodin

- Večerní kabaret: Rock & Rollers – rock´n´rollové hity všech dob, Malá stage, ve 21:30 hodin

Festivalová ulička – stánky jsou otevřeny od 10:00 do 22:00 hodin. Tančení v ulicích: od 18:00 do 21:00 se tančí Tango argentino.

Festivalový zámek – Filmové workshopy s tématy Free cinema (animace a pixilace), HAUTU (how to make a film), Studio Scala (dílna ploškové a loutkové animace), Sály filmových workshopů, od 14:00 do 19:00 hodin.

Koncertní zóna ENAPO – Festivalový party stan je otevřen od 16:00 do 02:00 hodin. V pátek mj. Barmanská show a Retromejdan Martina Hrdinky.

Náměstí Míru – Vesnička tvůrčích dílniček je k dispozici od 10:00 do 19:00 hodin.

Zámecká zóna - Nabídka zábavně-edukačního pásma a sportovních aktivit pro děti a mládež je k dispozici v parku Svobody od 10:00 do 19:00 hodin. Dům a stage České televize od 10:00 do 19:00 hodin. Hravé podzámčí – relaxačně-sportovní zóna od 10:00 do 19:00 hodin. Festivalové Science Café – přednáška na téma Jak se vyznat v pečivu? v 17:00 hodin.

U13 Univerzitní centrum – Virtuální realita: horská dráha, chůze po lávce ve 160metrové výšce, trenažér sportovního automobilu…, Náměstí T. G. Masaryka, od 9:00 do 17:00 hodin.

Více na www.zlinfest.cz.

 

TZ ZFF

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru