Česky

Česky

English

menu
zavřít

7 kandidátů do voleb do Senátu PČR v obvodu č. 78

28. 7. 2020

Aktuality

11

Zlín - Celkem 7 přihlášek k registraci k volbám do Senátu Parlamentu České republiky obdržel Magistrát města Zlína (MMZ) do úterý 28. 7. 2020 do 16:00 hodin.

radnice-uvadet-lukas-krajicek.jpg

Zlín - Celkem 7 přihlášek k registraci k volbám do Senátu Parlamentu České republiky obdržel Magistrát města Zlína (MMZ) do úterý 28. 7. 2020 do 16:00 hodin. Ve volebním obvodu č. 78 se sídlem ve Zlíně se tedy s velkou pravděpodobností budou voliči rozhodovat mezi 7 kandidáty.

V následujících dnech musí zaměstnanci zlínského magistrátu přihlášky přezkoumat, tzn. prověřit, jestli všichni kandidáti předložili všechny zákonné náležitosti, jako např. jméno a příjmení, věk, povolání kandidáta, jeho doklad o státním občanství, podpis zmocněnce politické strany či uskupení atd. Ty, jejichž přihlášky by obsahovaly formální chyby, vyzvou zaměstnanci zlínského magistrátu prostřednictvím zmocněnců k odstranění chyb.

Nejpozději v pátek 14. 8. 2020 vydá magistrát rozhodnutí o registraci, resp. odmítnutí přihlášky k registraci. Současně rozhodnutí zveřejní na Úřední desce MMZ. Tento den také mohou být sdělena konkrétní jména kandidátů.

Losování čísel, kterými budou označeny hlasovací lístky kandidátů, proběhne v úterý 18. 8. 2020.

Volby do Senátu PČR se uskuteční v pátek 2. a sobotu 3. 10. 2020 (případné druhé kolo proběhne 9. a 10. 10. 2020). Současně se budou konat také volby do Zastupitelstva Zlínského kraje a místní referendum.

Přihlášky k registraci k volbám do Senátu PČR na magistrát podaly tyto strany a hnutí:

Název

Typ

STAROSTOVÉ A NEZÁVISLÍ

politické hnutí

KDU-ČSL

politická strana

SENÁTOR 21

politické hnutí

Svoboda a přímá demokracie (SPD)

politické hnutí

Komunistická strana Čech a Moravy

politická strana

Moravské zemské hnutí

politické hnutí 

NEZÁVISLÍ

politické hnutí 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru