Česky

Česky

English

menu
zavřít

A a opět A. V hodnocení finanční kondice měst patří Zlín k nejlepším

2. 11. 2021

Aktuality

7

Zlín - Město Zlín se může pochlubit vynikající finanční kondici i finančním zdravím. V obou dlouhodobě sledovaných ukazatelích dosahuje město Zlín hodnocení v kategorii A, což...

zlin-celkovy-pohled.jpg

Zlín - Město Zlín se může pochlubit vynikající finanční kondici i finančním zdravím. V obou dlouhodobě sledovaných ukazatelích dosahuje město Zlín hodnocení v kategorii A, což je nejlepší možný výsledek.

Komplexní hodnocení ekonomické kondice je souhrnný ukazatel, kde je kromě finančního zdraví hodnoceno dalších sedm ukazatelů. Hodnoty tohoto ukazatele jsou A až C.

„Hodnoceno bylo 64 měst. Šlo pouze o ta města, která mají 5 letou historii v benchmarkingové iniciativě, což je neformální sdružení měst, které chtějí zvyšovat kvalitu a efektivnost činností pomocí výměny informací, zkušenosti a dobré praxe.“ vysvětlil Jan Mareš, autor metodiky.

Součástí hodnocení ekonomické kondice je i ukazatel finanční zdraví města.

Model hodnocení finančního zdraví zjednodušeně porovnává stav finanční zásoby města, ukazatele dluhové služby, stavy provozního salda, lhůtu splacení závazků z provozního salda a hodnotí poměr přebytku provozního rozpočtu k dluhové službě a další doplňkové ukazatele, Model finančního zdraví je postaven na výpočtu dat ze systému MONITOR, Ministerstva financí ČR.

„V modelu finanční zdraví hodnotíme posledních pět let, z nichž každý rok má jinou váhu. Finanční zdraví nabývá hodnot A až F a hodnotíme všech 206 obcí s rozšířenou působností. Také v tomto ukazateli dosahuje Zlín nejlepšího hodnocení A, a to i přesto, že se řada měst vlivem dopadu korona krize na veřejné finance v hodnocení o jednu či dvě kategorie propadla,“ shrnul Jan Mareš. S hodnocením je tak spokojeno i vedení města.

„Výsledek hodnocení je pro nás potvrzením, že s financemi města nakládáme účelně a hospodárně. Jsme rádi, že jsme si dokázali dobrou finanční kondici udržet i přes dopady koronavirové krize,“ konstatoval Bedřich Landsfeld, náměstek primátora pro oblast ekonomiky.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru