Česky

Česky

English

menu
zavřít

Aktualizace: „Seďárna“ Oblastního spolku Českého červeného kříže Zlín pro osoby bez přístřeší v provozu o den dříve

29. 10. 2019

Aktuality

6

Zlín - Prožít mrazivou noc bezpečně, v teple, mohou také letošní zimu muži i ženy bez střechy nad hlavou. "Seďárna" se otevírá se o den dříve oproti původnímu termínu.

sedarna.jpg

Zlín - Prožít mrazivou noc bezpečně, v teple, mohou také letošní zimu muži i ženy bez střechy nad hlavou. Od čtvrtku 31. října bude ve zlínském Azylovém zařízení a nízkoprahovém denním centru pro osoby bez přístřeší Oblastního spolku Českého červeného kříže Zlín (ul. Hornomlýnská 3712 a 3713) opět otevřena tzv. „seďárna“, která se tak otevírá o den dříve oproti původnímu termínu.

„Seďárna“ není vybavena postelemi, ale pobyt v ní je bezplatný a zájemci zde mohou obdržet i horký čaj. Provozní doba bude od 19:00 hodin večer do 7:00 hodin ráno. Do "Seďárny" bude nutné se dostavit nejpozději do 22:00 hod, a to ve střízlivém stavu. „Seďárna“ bude otevřena do konce března příštího roku, v případě nepříznivého počasí i déle. Pro mužské i ženské zájemce je zde celoročně k dispozici také noclehárna za 60 Kč/ noc, která je jakýmsi přechodem od bezplatné „seďárny“ ke klasickému pobytu v azylovém domě, který je ve Zlíně pouze pro muže v ceně 90 Kč/den.

Služby pro osoby bez domova doplňuje činnost sociální kurátorky Odboru sociálních věcí Magistrátu města Zlína, terénní práce Charity Otrokovice, šatník použitého šatstva Charity Zlín a rovněž nízkoprahové denní centrum Oblastního spolku Českého červeného kříže Zlín, ve kterém muži i ženy bez domova získají bezplatné poradenství. Zdarma mohou využít počítač k hledání zaměstnání, vyprat si prádlo, osprchovat se, oholit apod.

V případě velmi nepříznivého počasí budou provozní hodiny „seďárny“ a nízkoprahového denního centra rozšířeny. O nabízených službách jsou potřební občané pravidelně informováni především prostřednictvím sociální kurátorky a sociálních pracovníků Odboru sociálních věcí Magistrátu města Zlína, pracovníků Oblastního spolku Českého červeného kříže Zlín a terénního pracovníka Charity Otrokovice.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru