Česky

Česky

English

menu
zavřít

Aktualizace: Zákaz vstupu do parků trvá do odvolání

10. 2. 2020

Aktuality

7

Zlín - aktualizace: Na základě výstrahy meteorologů před silným vichrem jsou v pondělí 10. února uzavřeny městské hřbitovy. Zákaz platí pro návštěvníky od 8:00 hod. až do odvolání z důvodu

vitr-hasici.jpg

Zlín - aktualizace: Na základě výstrahy meteorologů před silným vichrem jsou v pondělí 10. února uzavřeny městské hřbitovy. Zákaz platí pro návštěvníky od 8:00 hod. až do odvolání z důvodu, že území České republiky zasáhl orkán Sabine, jehož stupeň nebezpečí je extrémní.  Od 11 hodin až do 18 hodin odpoledne pak platí stejné opatření i pro městské parky. Rada města Zlína rozhodla operativně o omezení pohybu na daných místech a požádala městskou policii o spolupráci. Jmenovitě jde o Park Svobody, park Komenského, Univerzitní park, a starý hřbitov (park nad Kudlovskou přehradou).

"Nelze podcenit žádnou výstrahu, kdy může dojít k ohrožení života a ke škodám na majetku. Z preventivních důvodů doporučujeme omezit pohyb venku a vyhnout se místům s potenciálním rizikem pádu stromů nebo věcí ze staveniště po nárazovém větru," uvedl Jiří Korec, primátor města. Omezení vstupu bude vyznačeno páskou MP u vstupů do parkových prostor. Lidé by však měli dbát zvýšené opatrnosti i v dalších uličních prostorech, kde jsou vzrostlé stromy.  Jsou očekávány poškození stromů a lesních porostů. Dojít může i k přerušení elektrického vedení a škodám na majetku.

Výstraha před extrémně silným větrem pro Zlínský kraj platí od pondělní šesté hodiny ráno do osmnácté hodiny večer.

Uzavírka parků platí až do odvolání. V průběhu úterního dopoledne proběhne vyhodnocení intenzity bouře Sabina a rozhodne se, zda zákaz vstupů do parků bude platit i nadále, či nikoliv. 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru