Česky

Česky

English

menu
zavřít

Aktuální situace umožní uspořádat vánoční jarmark. Spuštěn má být 12. prosince

9. 12. 2020

Aktuality

6

Zlín - V omezené míře, bez občerstvení či alkoholu, se připravuje pořádání zlínského vánočního jarmarku. Ten se měl původně konat již od 28. listopadu, ale tehdy platná proti epidemiologická opatření tomu učinila přítrž.

Zlín - V omezené míře, bez občerstvení či alkoholu, se připravuje pořádání zlínského vánočního jarmarku. Ten se měl původně konat již od 28. listopadu, ale tehdy platná proti epidemiologická opatření tomu učinila přítrž.

Před časem došlo k uvolnění opatření a je tak umožněno pořádat trhy. „Jsem rád, že nám současná opatření dovolují uspořádat vánoční jarmark. Od soboty 12. prosince tak bude umožněn prodej řemeslných výrobků a balených potravin, které nejsou určeny ke konzumaci na místě. Možnost uspořádání jarmarku beru i jako určitou odměnu za zodpovědný přístup našich občanů při dodržování preventivních hygienických opatření a věřím, že i takto zkrácený jarmark přinese lidem radost a užitek,“ uvedl primátor města Jiří Korec.

Jarmark by se měl konat do 22. prosince. Vánoční atmosféru navodí reprodukovaná hudba. „Celkový počet stánků by se měl pohybovat okolo 30 kusů s tím, že musí být dodrženy dané rozestupy mezi stánky dle vládních nařízení. S využitím ostatního mobiliáře jakým jsou např. barové pulty, stodoly, ohňové koše atd. se bohužel nepočítá“, doplnila Eva Manišová, vedoucí Oddělení cestovního ruchu a informací zlínského magistrátu.

Co se týče provozní doby jarmarku, prodej vánočního sortimentu a balených potravinářských výrobků se uskuteční od 9.00 do 18.00 hodin.

V rámci doprovodného programu je 22. prosince v plánu předávání betlémského světla s anděly na chůdách. Ve vybraných dnech bude hrát Filharmonie Bohuslava Martinů Zlín hudební znělky z balkonu radnice. Pro děti se plánuje na náměstí umístit Zlínský vánoční express s tím, že bude zajištěna jeho pravidelná desinfekce.

Doprovodný program není konečný. S ohledem na často se měnící epidemiologickou situace je vše řešeno operativně dle možností.

 

 

Zpracoval: Lukáš Fabián

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru