Česky

Česky

English

menu
zavřít

Aleš Dufek končí v radě města

8. 12. 2021

Aktuality

146

Zlín – V Radě města Zlína končí advokát Aleš Dufek.

Advokát Aleš Dufek už nebude radním

Zlín – V Radě města Zlína končí advokát Aleš Dufek. Z důvodu získání poslaneckého mandátu odstoupil z pozice radního k 31.12.2021. V práci zastupitele pro město Zlín bude pokračovat.

Být radním, poslancem a zároveň vést advokátní kancelář je z mého pohledu neudržitelné. Práci náměstka primátora bych pak šidil, a přitom bych za  to bral odměnu,  což by bylo nemravné. Budu se nyní plně věnovat práci poslance a samozřejmě advokacii. Věřím, že působení v poslanecké sněmovně využiji coby zastupitel – kterým zůstávám i nadále – ku prospěchu našeho města,“uvedl Aleš Dufek.

Aleš Dufek do komunální politiky úspěšně kandidoval v komunálních volbách v roce 2010, kdy se stal 2. náměstkem primátora města Zlína. V komunálních volbách v roce 2014 obhájil post zastupitele a v roce 2016 byl zvolen i do zastupitelstva Zlínského kraje. V komunálních volbách v roce 2018 obhájil mandát zastupitele města a stal se neuvolněným náměstkem primátora odpovědným za sociální politiku. Poslancem Poslanecké sněmovny PČR je od 9. října 2021.

Nástupcem Aleše Dufka je Vojtěch Volf z KDU-ČSL, který pracuje jako vedoucí obchodního oddělení strojírenské společnosti. Je členem Výboru pro vnější vztahy Zastupitelstva Zlínského kraje, zastupitelem města Zlína a členem komise pro bytové hospodářství.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru