Česky

Česky

English

menu
zavřít

Alternativa představí díla čtyř výtvarníků

3. 10. 2017

Aktuality

11

Zlín – Malované obrazy, grafika, keramické předměty a dřevěné plastiky. Takové zastoupení výtvarného umění přinese výstava Ladění...

Malby Jarmily Přibylové

Zlín – Malované obrazy, grafika, keramické předměty a dřevěné plastiky. Takové zastoupení výtvarného umění přinese výstava Ladění, která se koná u příležitosti významného životního jubilea zlínské výtvarnice a pedagožky Jarmily Přibylové. Kromě její tvorby budou od 5. října k vidění i díla dalších umělců.

„Představím kromě jiného moje malované obrazy inspirované přírodní zahradou, kterou jsem si založila u ateliéru a v ní také čerpám inspiraci. Uvidíte ale i díla mých tří přátel, se kterými jsem často vystavovala a spolupracovala a spojuje nás navíc krásná práce výtvarných pedagogů. Jsou to – výtvarnice a pedagožka Pavla Novosadová, výtvarnice a keramička Svatava Severinová a grafik, sochař a keramik Emil Sláma,“ uvedla Jarmila Přibylová.

Pro tvůrčí práci výtvarnice Jarmily Přibylové jsou nevyčerpatelným zdrojem inspirace přírodní krásy, folklor a lidé. Vkládá je do svých snových poetických maleb a grafiky, ale prolínají i do uměleckých návrhů zdobících veřejný prostor. V devadesátých letech stála u zrodu projektu tzv. barevných škol. Na základě poznatků o pozitivním působení barev na psychiku člověka jsou ve Zlíně a okolí vymalovány a výtvarně zpracovány desítky školních interiérů. Její návrhy těší například i návštěvníky dětského bazénu ve Zlíně nebo malé pacienty dětského oddělení v Baťově nemocnici. Jarmila Přibylová kromě výtvarné činnosti působí bezmála čtyřicet let jako pedagožka; intenzivně se věnuje arteterapii a artefiletice.

Vernisáž se uskuteční ve čtvrtek 5. října v 17:00 hodin. Slavnostní podvečer s uměním zpříjemní hudební doprovod harfenistky Lucie Fajkusové – Vápové. Výstava Ladění potrvá do 30. října.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru