Česky

Česky

English

menu
zavřít

Alternativa připravila výstavu díla Josefa Ruszeláka

6. 12. 2019

Aktuality

20

Zlín – Alternativa - kulturní institut Zlín pořádá výstavu vybraného díla malíře, grafika a ilustrátora Josefa Ruszeláka.

Malíř našel inspiraci v stromech

Zlín – Alternativa - kulturní institut Zlín pořádá výstavu vybraného díla malíře, grafika a ilustrátora Josefa Ruszeláka. Výstavu s názvem Pootevřeno do života malíře a grafika zahájí slavnostní vernisáž ve středu 11. prosince 2019 v 17 hodin.

Josef Ruszelák je držitelem Ceny města Zlína, kterou obdržel v roce 2017 za celoživotní výtvarnou a ediční činnost a za rozsáhlé mnohostranné kulturní aktivity. Tento dlouholetý výtvarník Městského divadla Zlín, malíř, grafik a ilustrátor v minulém roce oslavil své významné životní jubileum. U této příležitosti se umělec podruhé vrací do výstavních prostor Alternativy, aby představil výběr svých děl vytvářených v různých životních etapách.

Po jedenácti letech od mých sedmdesátin je to  znovu dobrá příležitost pro ohlédnutí. Proto vybírám a předkládám to podstatné – a hlavně, co je pro mne důležité, a co má rád,“ uvedl Josef Ruszelák.

O tom, co bylo a je v životě pro významného zlínského umělce důležité, vypovídá i obsáhlá autobiografie Život je za dveřmi, která vyšla vloni. Kniha je v dostání v pokladně divadla, v informačním středisku na radnici a také bude k dispozici po celou dobu trvání výstavy v Alternativě. Výstava končí 11. ledna 2020.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru