Česky

Česky

English

menu
zavřít

Alternativa se promění ve Svět kostiček

6. 11. 2019

Aktuality

5

Zlín – Do Zlína se po čase vrací výstava Svět kostiček. Malí i velcí milovníci pestrobarevných lego kostiček se mohou opět těšit na herní putovní výstavu umístěnou v kulturním institutu Alternativa.

Výstava Svět kostiček

Zlín – Do Zlína se po čase vrací výstava Svět kostiček. Malí i velcí milovníci pestrobarevných lego kostiček se mohou opět těšit na herní putovní výstavu umístěnou v kulturním institutu Alternativa. Začíná v sobotu 9. listopadu a potrvá do čtvrtka 28. listopadu.

Expozice Svět kostiček nabídne největší sbírku továrních setů a alternativních modelů edice Lego Technic v ČR, ale k vidění budou i vybrané skulptury zvířat, vozidel i postav. Souběžně bude  k dispozici  dětská herna se dvěma herními zónami s kostičkami Lego Duplo a Lego Classic zaměřená na rozvoj imaginace, jemné motoriky a kreativity dětí.

Autor výstavy a čtvrtý největší sběratel Lega v České republice Petr Šimr si pro návštěvníky navíc připravil i jednu zajímavost, která jistě potěší zlínské patrioty.

„Architekt Petr Šimr připravil speciální model přímo pro město Zlín – znak města ve tvaru 2D mozaiky o velikosti 74,5 x 74,5 cm,“ prozradila organizátorka výstavy Věra Stojarová.

Expozice bude zpřístupněná v době od 8 do 12 a od 13 do 17 hodin.  Vstupné: dospělí 70 Kč, děti 50 Kč, rodina 200 Kč.

Historie těchto kostiček se začíná datovat už v roce 1932, kdy vznikají první stavebnice v dílně truhláře H. C. Christiansena, který vyráběl dřevěné hračky. Název vnikl z dánské věty lag godt, česky "hraj si dobře". Od roku 1947 začala firma vyrábět hračky z plastu a o dva roky později vyrobila první kostičky spojované nízkými kruhovými výstupky. Roku 1958 firma konečně našla vhodný plast a celý systém si dala patentovat. V roce 1969 přišel na svět systém Duplo pro menší děti s dvojnásobným modulem kostek. O deset let později začal výrobce své stavebnice doplňovat miniaturními stylizovanými figurkami, které se dají ke kostkám standardním způsobem připevnit.

Výstavu podpořilo statutární město Zlín.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru