Česky

Česky

English

menu
zavřít

Alternativa zve na výstavu fotografií

29. 8. 2019

Aktuality

27

Zlín – I love Zlín. To je název výstavy, kterou od 3. září hostí Alternativa-kulturní institut.

jsfabb-plakat.jpg

Zlín – I love Zlín. To je název výstavy, kterou od 3. září hostí Alternativa-kulturní institut. Kolekce fotografií zlínského fotografa a výtvarníka Josefa Řezníčka, známého také pod uměleckou zkratkou JSF ABB, představí letecké fotografie města Zlína. Expozici doplnil autor snímky dvou ročních období – léta a zimy, nesoucí jeho typický umělecký rukopis magické barevnosti. Vernisáž výstavy se koná v 17 hodin.

Josef Řezníček se fotografování věnuje od poloviny devadesátých let. Realizoval autorské výstavy po celé České republice a je autorem devíti originálních nástěnných kalendářů s fotografiemi nazvaných Magický Zlín. Působivé fotografie našeho města od Josefa Řezníčka zdobí nejednu brožuru o Zlíně, která provází turisty. Jeho nebývalý cit pro uchopení neopakovatelného okamžiku života fotoaparátem zaujal i Miroslava Adámka, náměstka primátora města Zlína. Projektu Josefa Řezníčka, jehož cílem bylo vyfotit krásy dnešního Zlína z letadla, dal ještě ve funkci primátora města zelenou.

Člověk, který umí myšlenku zrealizovat, má svoje město rád, zná jeho zákoutí a jeho nálady  ve všech ročních obdobích. Cítí jeho ducha a je s ním vnitřně propojený. Tak jsem si zdůvodnil podporu Pepy a pomohl mu při realizaci tohoto projektu,“  uvedl Miroslav Adámek.

Josef Řezníček pochází ze známé zlínské rodiny (dědeček Josef Winkler, stavitel, realizoval například hotel Saloon nebo Štěpánkovu vilu, pozn. red.) a je velkým patriotem Zlína. Lásku k němu proměňuje prostřednictvím fotografické vášně v neobyčejné dílo, kterým si plní své sny.

Zlín fotím moc rád, je to zvláštní, specifické a krásné město, které myslím nemá ve své podobě ve světě obdoby. Po čem jsem toužil nejvíc, bylo nafotit jej z leteckého pohledu. Tento sen se mi za veliké podpory Miroslava Adámka, který v době realizace výstavy zastával funkci primátora města Zlína  splnil. Za to mu patří můj velký dík,“ vyznal se Josef Řezníček.

Výstava I love Zlín potrvá do konce měsíce září. Alternativa má otevřeno po–pá 8–12 a 13–17 h, so 10–16 h (mimo dny 13., 27. a 28.září 2019).

 

 

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru