Česky

Česky

English

menu
zavřít

Alternativa zve: Návštěvy ve Zlíně/Gottwaldově. Výstava Státního okresního archivu Zlín

24. 11. 2017

Aktuality

8

Zlín - Prudká proměna Zlína z nevýznamného provinčního města v dynamické průmyslové centrum se logicky odrazila také v rychle rostoucím zájmu nejrůznějších návštěvníků přijet se na toto místo osobně...

navstevy.jpg

Zlín - Prudká proměna Zlína z nevýznamného provinčního města v dynamické průmyslové centrum se logicky odrazila také v rychle rostoucím zájmu nejrůznějších návštěvníků přijet se na toto místo osobně podívat. Zlín přitahoval nejen průmyslníky, kteří se přijížděli inspirovat příkladem firmy Baťa, ale svojí mladistvou energií a atraktivním příběhem o zrození úspěšného a v mnoha směrech neobvyklého města lákal k návštěvě také politiky, umělce či osobnosti z mnoha oborů a to doslova z celého světa.

Na výstavě, která bude zahájena slavnostní vernisáží ve čtvrtek 30. listopadu 2017 od 17 hodin ve zlínské Alternativě, si budete moci prohlédnout více než 40 panelů přibližujících na fotografiích a dalších dobových dokumentech pestrou paletu návštěvníků našeho města v průběhu 20. století. Například se dozvíte, že do Zlína nezavítal pouze jediný prezident, ale také, že někteří město navštívili jen v době, kdy ještě hlavou státu nebyli. Asi nejkurióznější je v tomto ohledu Klement Gottwald, který Zlín navštívil pouze dvakrát v letech 1945 a 1947, ale po jeho přejmenování na Gottwaldov 1. ledna 1949 do svého města nikdy nezavítal.

Naproti tomu Tomáš Garrigue Masaryk byl ve Zlíně jako doma již od počátku 20. století, neboť za východomoravská města úspěšně kandidoval do říšského sněmu ve Vídni roku 1907. Do Zlína se především v době volební kampaně opakovaně vracel a nebyl ušetřen velmi ostrého předvolebního boje. Za své zásluhy o rozvoj města se stal roku 1910 druhým čestným občanem.

Při vernisáži si budete moci zcela výjimečně prohlédnout originál prvorepublikové návštěvní knihy města s podpisy prezidentů Masaryka a Beneše, která bude následně umístěna do připravené vitríny. Pan primátor Miroslav Adámek navíc přislíbil, že pro zahájení výstavy poskytne k nahlédnutí také současnou návštěvní knihu.

 

Datum konání:                 zahájení výstavy čtvrtek 30. 11. 2017 v 17 hodin

                                       Výstava potrvá do 25. 1. 2018

 

Otevřeno:                         Otevřeno: PO-PÁ: 8-12, 13-17, SO: 10-16

(mimo dny 1. 12., 8. 12., 12. 1., 13. 1., 18. 1. od 14 hod.)

Během vánočních svátků bude otevřena od 27. 12. do  29.  12.  v době od 11 do 17 hodin, v sobotu 30. 12. od 10 do 16 hodin.

 

Zdroj: TZ Alternativa

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru