menu
zavřít

Alternativu zaplní fotografie od Jindřicha Štreita

14. 11. 2022

Aktuality

90

Zlín – Prostory kulturního institutu Alternativa zaplní fotografie zachycené objektivem Jindřicha Štreita. Výstavu s názvem Vzpomínky uvede vernisáž v úterý 15.11.2022 v 17 hodin.

Významný český dokumentární fotograf, vysokoškolský pedagog a organizátor kulturního života se do Zlína vrací po dvou letech, kdy v zámku představil soubor fotografií Ze tmy ke světlu, jimiž přibližoval divákům vězeňské prostředí. Nyní Zlínu předloží snímky tematicky odlišné, přesto stejně působivě zachycující emoce, výrazy a mezilidské vztahy člověka, které jsou centrem jeho fotografického zájmu.

Výstavu jsem nazval Vzpomínky, protože jsem byl požádán, abych vybral fota z předrevolučního období, a to už je doba, na kterou jen vzpomínáme. Jsou to fotografie především o vztazích mezi lidmi. Mám rád příběhy a tak každá foténka je pro mne událost. Foténky budou o vztazích mezi mužem a ženou v pokročilejším věku, ale i mladými, dialogu mezi dvěma muži, matky s dítětem, kluci v zákristii...,“ uvedl autor vystavených fotografií Jindřich Štreit.

Výstava Vzpomínky bude přístupná do 17.12.2022.

Otevřeno: po–pá 8–12 a 13–17 h, so 10–16 h (mimo 25.11.2022).

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru