Česky

Česky

English

menu
zavřít

Alternativu zaplní modely a vizualizace z architektonických soutěží

4. 8. 2021

Aktuality

20

Zlín – Výsledky dvou architektonických soutěží – VELKÉ KINO a ZÁSTAVBA BŘEZNICKÁ – budou od 4. srpna k vidění v Alternativě.

Výsledky architektonických soutěží jsou k vidění v Alternativě

Zlín – Výsledky dvou architektonických soutěží – VELKÉ KINO a ZÁSTAVBA BŘEZNICKÁ – budou od 4. srpna k vidění v Alternativě. Návštěvníky čeká výstava soutěžních modelů a architektonických návrhů.

Statutární město Zlín bylo v letech 2019 a 2020 vyhlašovatelem hned několika veřejných architektonických soutěží. Jednou z nich byla i revitalizace objektu Velkého kina ve Zlíně, navrženého zlínským architektem Františkem Lydie Gahurou. Firma Baťa biograf postavila coby největší objekt ve své době v Československu. Záměrem mezinárodní soutěže vypsané v roce 2020 formou soutěžního dialogu bylo získání návrhu revitalizace Velkého kina, která zajistí dlouhodobou funkčnost a udržitelnost jeho provozu.

Druhým na výstavě prezentovaným tématem je zpracování urbanistického návrhu území v centrální části Zlína, a to pod stávající sportovní halou v ulici Březnická. Prostřednictvím této urbanistické soutěže se město snažilo získat širší odborné názorové spektrum a nalézt nejvhodnější návrh, jak toto veřejné prostranství využít. Vítězný návrh bude sloužit coby podklad pro podrobnější urbanistické řešení ve formě územní studie či regulačního plánu. Výstava bude k vidění do 18. září.

Termíny k zářijovým komentovaným prohlídkám a další novinky k výstavě budou upřesněny na webu a sociálních sítích města. Alternativa-kulturní institut je zpřístupněn veřejnosti od pondělí do pátku v čase 8–12 a 13–17 hodin a v sobotu v čase 10–16 hodin.

Výstavu VELKÉ KINO a ZÁSTAVBA BŘEZNICKÁ pořádá Oddělení prostorového plánování Magistrátu města Zlína.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru