Česky

Česky

English

menu
zavřít

Americká dechovka potěšila Zlíňany i českou hymnou

14. 7. 2017

Aktuality

13

Zlín - Netradiční variace na českou hymnu v podání americké dechové hudby Mississippi River Band. I takový zážitek si mohl užít každý, kdo ve středu 12. července zavítal, ať už náhodou či cíleně, na zlínské Náměstí Míru...

p1015601.jpg

Zlín - Netradiční variace na českou hymnu v podání americké dechové hudby Mississippi River Band. I takový zážitek si mohl užít každý, kdo ve středu 12. července zavítal, ať už náhodou či cíleně, na zlínské Náměstí Míru.Americký dechový orchestr Mississippi River Band zahrál ve Zlíně v rámci svého evropského turné.

Orchestr Mississippi River Band jsme zvali už vloni na festival FEDO. Bohužel mu nevyhovoval termín a požádal o zprostředkování vystoupení ve Zlíně v jiném termínu. Rádi jsme mu vyhověli,” uvedl za pořadatele Ivan Šoukal.

Není bez zajímavosti, že americký orchestr nechtěl za vystoupení žádný honorář. Výtěžek z dobrovolného vstupného doporučil věnovat na charitativní účel.

Mississippi River Band je orchestr sestavený z vynikajících hráčů z celých spojených států. Hudebníci pocházejí z Minnesoty, Wisconsinu, Iowy, Floridy, Arizony, Pensylvánie a Michiganu. Dirigentem orchestru je skladatel Jack Stamp, emeritní ředitel orchestru na universitě Indiana. Repertoár orchestru je velmi pestrý. Od skladeb klasického symfonického repertoáru, swingových skladeb Glena Millera až po lehčí taneční a dechovou hudbu.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru