Česky

Česky

English

menu
zavřít

Andělská pohlazení, výstava v Galerii 2. patro na radnici

2. 5. 2018

Aktuality

7

Zlín – Kresby, které vznikaly převážně v noci, motivy, ve kterých si může každý najít to své – nabízí výstava s názvem Andělská pohlazení, která je k vidění do 25. května...

Andělská pohlazení

Zlín – Kresby, které vznikaly převážně v noci, motivy, ve kterých si může každý najít to své – nabízí výstava s názvem Andělská pohlazení, která je k vidění do 25. května v Galerii 2. patro v prostorách zlínské radnice na náměstí Míru. Autorkou obrazů, které budou k vidění vůbec poprvé, je Renata Daňková.

Své obrazy, na kterých jsou častým motivem andělské víly, maluje autorka převážně v nočních hodinách. „V životě se nám občas dějí věci něčím jiné, takové, které si umíme jen těžce racionálně vysvětlit. V hloubi duše však tušíme, proč by to tak mohlo být a postupně i porozumíme jejich načasování. Je to něco mezi nebem a zemí… A takto nějak vnímám i já mé malování,“ sdělila před svou první výstavou.

Pro zlínskou výstavu vybrala autorka několik desítek obrazů malovaných pastelkami a pastely na formátu A3. Obrázky záměrně nejsou pojmenovány. „Bude na každém návštěvníkovi, aby si v obrazech našel to své. Třeba v nich dokonce uvidí něco jiného než já. Což bude v pořádku, tak jsou díla i myšlena. Bude mi ctí, když lidem mé obrázky zpříjemní den,“ svěřila se Renata Daňková.

Vstup na výstavu je zdarma, přístupná je během otevíracích hodin zlínské radnice.    

 

TZ CCRVM

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru