Česky

Česky

English

menu
zavřít

Antonie Danešová oslavila 103. narozeniny

18. 4. 2017

Aktuality

4

Zlín – Druhá nejstarší obyvatelka města Zlína Antonie Danešová se dožila 103. narozenin. Od roku 2000 žije v Domově pro seniory Burešov a tam také své významné životní jubileum oslavila.

103letá oslavenkyně

Zlín – Druhá nejstarší obyvatelka města Zlína Antonie Danešová se dožila 103. narozenin. Od roku 2000 žije v Domově pro seniory Burešov a tam také své významné životní jubileum oslavila.

Tonička – jak jí v domově říkají – přišla na oslavu v dobré náladě a všechny gratulanty překvapila svojí vitalitou. Ke společnému „Živijó, živijó, živijó“, které si zazpívala se zástupci města i kraje, přidala sólem i několik lidových písniček.

Odhadnout klíč k dlouhověkosti není u paní Antonie Danešové až tak složité. Je jím kromě pozitivního přístupu k životu i pokora, zodpovědnost a tvrdá práce. Tu zmínila ve vzpomínkovém hovoru několikrát. A v receptu na spokojený život zdůraznila i schopnost kompromisu v mezilidských vztazích.

103letá Antonie Danešová, dívčím jménem Sýkorová, se narodila za Rakouska-Uherska v dubnu roku 1914. V přerovské rodině s osmi dětmi nebylo nikdy peněz nazbyt. Aby ulehčila rozpočtu početné rodiny, ve čtrnácti odešla za prací do Zlína. V Baťových závodech se stala punčochářkou. Ve zlínské továrně našla nejenom obživu, ale i svoji životní lásku. Mladý muž Ludvík Daneš se stal později jejím manželem. Přestože jim osud nedopřál děti, prožili spolu podle jejích slov krásný život až do partnerovy smrti.

Nejstarší občankou města Zlína je Blažena Vopěnková, která se narodila v roce 1913 a v květnu oslaví 104 roky.

 

 

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru