Česky

Česky

English

menu
zavřít

Architekti a představitelé města Zlína prezentovali návrh podoby Velkého kina zástupcům Národního památkového ústavu

17. 6. 2021

Aktuality

38

Zlín - Splňuje vítězná studie na rekonstrukci Velkého kina představy a podmínky Národního památkového ústavu? To byla hlavní otázka, na kterou mělo přinést odpověď informativní jednání ...

kino.jpg

Zlín - Splňuje vítězná studie na rekonstrukci Velkého kina představy a podmínky Národního památkového ústavu? To byla hlavní otázka, na kterou mělo přinést odpověď informativní jednání mezi zástupci vítězného architektonického studia re:architekti, zástupci města Zlína a představiteli Národního památkového ústavu. Prezentace se zúčastnili také odborní konzultanti, kterými jsou u tohoto významného projektu od začátku mimo jiné architekt Josef Pleskot a historik architektury Vladimír Šlapeta.

„Hlavním cílem setkání bylo prověřit postoj Národního památkového ústavu k vítězné podobě návrhu rekonstrukce Velkého kina,“ uvedl primátor Zlína, Jiří Korec.

Ředitelka NPÚ, paní Naděžda Goryczková, tlumočila několik výhrad. Z hlediska NPÚ musí být prioritní snahy o zachování odkazu původního vzhledu a architektonického stylu budovy.

„Na základě připomínek připraví vítězné architektonické studio upravenou verzi projektu, která bude reflektovat drobné připomínky NPÚ tak, aby k plánované rekonstrukci vydal kladné vyjádření,“ doplnil primátor Korec. Ředitelka NPÚ i odborní konzultanti ocenili obzvláště ideu propojení vnitřních prostor Velkého kina s okolními exteriéry na náměstí Práce.

Díky této důležité schůzce brzy získá projekt rekonstrukce Velkého kina konkrétnější podobu, podle níž se zahájí příprava projektová dokumentace. Zároveň započaly konzultace s potenciálními budoucími uživateli prostor, které by měly co nejvíce zefektivnit vnitřní řešení, vybavení i produkční logiku dispozic zrekonstruovaného Velkého kina, které přinesou Zlínu nejen kinosál, ale hlavně kvalitní multifunkční prostor s velkou škálou využití. 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru