Česky

Česky

English

menu
zavřít

Autobusové nádraží ve Zlíně bude bez nepřizpůsobivých občanů

16. 7. 2021

Aktuality

126

Zlín - Primátor Zlína Jiří Korec se setkal se zástupci společnosti Z-Group a. s., která je vlastníkem autobusového nádraží.

Nepřizpůsobivý občane ničí prostory nádraží

Zlín - Primátor Zlína Jiří Korec se setkal se zástupci společnosti Z-Group a. s., která je vlastníkem autobusového nádraží. Tématem setkání bylo řešení neutěšeného stavu nádraží a jeho obležení nepřizpůsobivými občany.

Schůzka navazovala na dřívější setkání zástupců Zlínského kraje, statutárního města Zlína a společnosti Z-Group a. s. Vedení města i kraje usilují o to, aby se pravidelně investovalo do údržby a zvelebování autobusového areálu.

„Neutěšený stav autobusového nádraží je všem Zlíňanům známý. Proto komunikujeme se zástupci společnosti Z-Group, abychom alespoň zmírnili jeho současný špatný stav, než dojde k rekonstrukci, která je navázána na stavbu nového dopravního terminálu. Podle mě by si však rekonstrukci již nyní zasloužila výpravní i sousední budova, která by přilákala nové atraktivní nájemníky. Myslím, že vzhledem prodlužování příprav stavby dopravního terminálu by návratnost investice vzhledem k zhruba 15 milionové roční platbě kraje soukromému majiteli za vjezdy autobusů a případnému zvýšení nájmu zrekonstruovaných prostor mohla i ekonomicky vycházet,popsal primátor Jiří Korec.

Primátor se na schůzce, na které jej doprovázeli ředitel Městské policie Zlín Milan Kladníček a vedoucí Odboru městské zeleně magistrátu města Zlína Ivo Divoký, dohodl se zástupci společnosti Z-Group a. s. na postupu týkající se především eliminace nepřizpůsobivých občanů. Ti se v okolí autobusového nádraží dlouhodobě zdržují, přespávají a žádají kolemjdoucí o peníze, za které si pak kupují alkohol.

„Dohodli jsme se, že Městská policie Zlín v součinnosti s Policií České Republiky zvýší kontroly a dohled autobusového nádraží. Dále bude postaveno ve spolupráci se společností Z-Group mobilní oplocení pro ohraničení zadní části výpravní budovy, aby nepřizpůsobiví občané nespali pod přilehlým přístřeškem. Městská zeleň zrealizuje zmlazení keřů pro zajištění průhlednosti lokality, aby v této nebyla temná zákoutí. Vzhledem k nedávnému pádu stromu proběhne i audit a tahové zkoušky všech stromů v lokalitě. Dle výsledků budou přijata další opatření. Chceme taktéž zamezit posedávání na zídce u vstupu na autobusové nádraží, takže jsme oslovili městské architekty, aby nalezli vhodné řešení. Některé změny proběhnou prakticky ihned. Do konce prázdnin chceme mít vše hotové,“ upřesnil Jiří Korec.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru