Česky

Česky

English

menu
zavřít

Během Dne bez aut bude MHD zdarma

19. 9. 2017

Aktuality

29

Zlín - Po celý Den bez aut, který letos připadá na pátek 22. září, budou moci cestující používat trolejbusy a autobusy MHD na linkách Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice bez placení jízdného.

MHD bude v pátek ve Zlíjně zdarma

Zlín - Po celý Den bez aut, který letos připadá na pátek 22. září, budou moci cestující používat trolejbusy a autobusy MHD na linkách Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice bez placení jízdného. Má to lidem připomenout, že městská doprava je ekologičtější než jízda osobními automobily, a ukázat, že i trolejbusem nebo autobusem se dostanou, kam potřebují.

„MHD je pro cestování ve Zlíně výbornou volbou. A na rozdíl od cest autem si nemusíte dělat starosti s tím, kde zaparkujete. Nasednete a jedete tam, kam potřebujete. Cestování trolejbusy a autobusy DSZO mohu jen doporučit,“ prohlásil radní Josef Novák, do jehož kompetencí doprava ve městě patří.

Během Dne bez aut v pátek 22. září 2017 si cestující v celé síti MHD ve Zlíně, Otrokovicích i Želechovicích nebudou muset označovat po nástupu do vozidla žádné jízdenky. Také průkazky časových jízdenek mohou v tento den klidně zapomenout doma. Revizoři budou mít volno. Úplně zadarmo si tak mohou MHD vyzkoušet i lidé, kteří jsou jinak zvyklí volit i k jízdám po městě méně ekologický dopravní prostředek – osobní automobil.

Předprodejní místa i jízdenkové automaty zůstanou v provozu. Pokud by si někdo chtěl v tento den koupit jízdenku ve vozidle, řidič cestujícího upozorní, že aktuálně žádnou jízdenku nepotřebuje.

„Prosíme cestující, aby se během Dne bez aut nenechali zmást spuštěnými označovači jízdenek ve vozidlech. Z technických důvodů je totiž nelze odstavit,“ upozornil vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

 

TZ DSZO a města Zlína

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru