Česky

Česky

English

menu
zavřít

Během posledního prázdninového víkendu bude zcela uzavřena ulice Sokolská

28. 8. 2019

Aktuality

49

Zlín – Poslední prázdninový víkend 31. 8. – 1. 9. 2019 bude zakončen úplnou uzavírkou ulice Sokolské.

Vyznačená uzavírka ulice Sokolská

Zlín – Poslední prázdninový víkend 31. 8. – 1. 9. 2019 bude zakončen úplnou uzavírkou ulice Sokolské.

Uzavírka ulice je z důvodu celoplošné pokládky nové obrusné vrstvy živice na točně Vršava i přilehlé komunikace na ulici Sokolská včetně vybudování zastávkového zálivu ve směru k ZOO Lešná. Pokládka nového povrchu byla podmínkou správce komunikace, čímž je Ředitelství silnic Zlínského kraje. Současně bude zrealizováno i vodorovné dopravní značení. Uzavírka byla odkloněna na dny víkendu z důvodu menšího provozu.

„Úpravu komunikace vršavské točny společně s ulicí Sokolská, a její celkovou uzavírku, jsme museli udělat v průběhu posledního prázdninového víkendu. Rozhodnuto tak bylo i v závislosti na dokončení rekonstrukce ulice Okružní, která bude sloužit pro vedení objízdné trasy. Museli jsme také přihlédnout k volným termínům stavebních strojů. Vše jsme chtěli stihnout ještě v prázdninový čas, kdy je provoz menší,“ vysvětluje důvod uzavírky Michal Čížek, radní v oblasti dopravy.

Objízdná trasa pro osobní automobily tedy bude vedena po ulici Okružní skrz sídliště Jižní Svahy. Objížďky budou platné také pro vozidla MHD. Trolejbusové linky 4 a 5 budou označeny 4Y a 5Y a budou vedeny ze zastávky Náměstí Práce přes Jižní Svahy do Kostelce a Štípy. Na objízdné trase zastaví na všech zastávkách MHD. Linka 44 bude nahrazena výlukovou linkou 44X, která zajistí obsluhu Vršavy a Sokolské ulice. Linka 44X bude ukončena na parkovišti u OC Kaufland, kde bude zřízena dočasná zastávka. Zastávky Vršava a Januštice, tenisové kurty nebudou po dobu výluky obsluhovány.  Výlukové spoje budou jezdit od sobotních 4:00 hodin až do nedělní půlnoci.

Po dokončení celkové opravy již budou probíhat pouze terénní úpravy na menších místech, popřípadě úprav vodorovného značení. Předpokládané spuštění provozu MHD na této zastávce společně s novým přechodem plánujeme na 2. září 2019.

Stavební práce se poté přesunou na zastávku u tenisových kurtů, která má být hotová do začátku listopadu.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru