Česky

Česky

English

menu
zavřít

Benefiční den vydělal přes 300 tisíc korun

21. 2. 2020

Aktuality

7

Zlín – Sečteno. Charitativní projekt ŽIVOT JE DAR – VITA DONUM EST získal v rámci benefičního dne částku přesahující 300 000 Kč.

Jedněmi z účinkujících byli tanečníci z Dance Studio Starlight

Zlín – Sečteno. Charitativní projekt ŽIVOT JE DAR – VITA DONUM EST získal v rámci benefičního dne částku přesahující 300 000 Kč. Benefiční den se konal minulou sobotu 15. února a na dobrou věc přispívali jak partneři a sponzoři, tak účastníci akcí na jednotlivých stanovištích ve městě nebo na benefičním plese. Lidé vkládali peníze i do zapečetěných kasiček Život je dar.

„Opravdu zahřeje u srdce, když víte, že benefičního dne se dobrovolně zúčastnilo přes tisíc lidí a byly ochotni přispět na tak skvělou věc, jako je pomoc onkologicky nemocným,“ sdělil zakladatel nadačního fondu Život je dar Lukáš Lauman.

Do pestrého programu benefičního dne se zapojila řada účinkujících, kteří se vzdali nároku na honorář. Od rána se cvičilo s budoucími maminkami a malými dětmi v Pua centru regenerace, v Galaxii se pak mohly ty větší bavit s Klaunem Brdíkem a Jirkou Hadašem. Výuky stolování se mohly děti zúčastnit na stejném místě s herci Divadla z Truhlice. Sportovní centra Vita sana, Nika Fit a Ultimate Gym v programu nabídly specializované lekce jógy, tance nebo posilování. Na své si přišli i nadšenci pro virtuální svět. Ve Virtual Areně mohli vyzkoušet závodní simulátory a také arkádově pohybové aktivity. Večer patřil benefičnímu plesu na hotelu Moskva. Ten odstartovala americko-česká kapela L.A. Sunday, a po ní pak pokračovalo vystoupením tanečníků z Dance Studio Starlight, barmanská show skupiny Barmani Zlín, Jirka Hadaš s extrémní magií a taneční skupina Unique Queens. Plesový večer zakončil devadesátkovými hity DJ Hájek. Celodenní akci Život je dar prodloužily after party v místních klubech Infinity Coctail Club, Star Club Flip a Blok 12. Některé akce v rámci toho projektu se konaly i  mimo tento den, jako například fotbalový turnaj nebo Otevřený šatník Pavlíny Pavlíčkové.

„Celý benefiční den utekl jako voda a my můžeme říct, že šestý ročník této akce byl opět úspěšný. Celkově se za šest ročníků vybralo přes 2 miliony korun a zúčastnilo se přes devět tisíc lidí, kteří jsou ochotni pomáhat. Jsem rád, že spolu s naším týmem můžeme alespoň malinko pomoci lidem, kteří jsou na cestě v tak těžkém boji, protože si uvědomujeme velmi důležitou věc, že ŽIVOT JE DAR," zhodnotil Lukáš Lauman.

Vybrané finance již pošesté pomůžou Komplexnímu onkologickému centru ve Zlíně nebo adresně onkologicky nemocným pacientům ze Zlína a nejbližšího okolí. Všichni, kteří by chtěli nadačnímu fondu přispět, mohou tak učinit prostřednictvím transparentního účtu projektu 107-9060230247/0100.

Partnerem Benefičního dne Život je dar 2020 bylo i statutární město Zlín.

Více o Nadačním fondu Život je dar na: www.zivotjedar.cz

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru